دلایل و اهمیت نظافت سقف صنعتی

سقف در انبارها، کارخانه ها، مراکز خرید، فرودگاه ها و سایر ساختمان های تجاری و صنعتی گرد و غبار و بقایای اجسام خارجی به خود جذب می نماید. در صورتی که ارتفاع سقف زیاد باشد شما هرگز متوجه این انباشت آلودگی ها نخواهید شد تا زمانی که این انباشت به اندازه ای برسد که به رنگ سقف آسیب وارد کرده و حتی موجب  ریزش رنگ شود. ارتعاشات حاصل از تجهیزات در حین انجام عملیات صنعتی موجب ازاد سازی آلاینده ها و گرد و غبار و ریز و درشت می گردد. از آنجایی که این عمل به صورت روزانه انجام می شود پس از یک بازه زمانی شما با حجم قابل ملاحظه ای گرد و غبار روبه رو می شوید که در جای جای سقف شما قرار گرفته است. با نادیده گرفتن و عدم نظافت سقف صنعتی به صورت اصولی و صحیح و در زمان مناسب، این آلودگی ها به محلی برای تولید کپک، باکتری، ویروس، ریزگردها و سایر موارد ناخوشایند تبدیل می شوند.

لزوم نظافت سقف صنعتی چیست؟

گرد و غبار، چربی و سایر آلودگی ها می توانند ایمنی، بهداشت محیط و کیفیت محصولات تولیدی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. خطرات ناشی از آتش سوزی و احتراق، لغزندگی کف و سطح کار، کیفیت پایین هوا بیماری و... همگی از جمله اصلی ترین مشکلات عدم پرداختن به نظافت صنعتی می باشد. در بیشتر مراکز تجاری و حتی بسیاری ازمراکز صنعتی، آلودگی و آوار قابل مشاهده است و زیبایی محیط کار و محیط تولید را کاهش می دهد. حتی بهترین ساختمان ها با گذشت زمان گرد و غبار و آلودگی هایی را جمع می کنند که به سقف راه پیدا می کند. سقف های کثیف بیش از ظاهر ناخوشایند به عدم ایمنی و بهداشت و خطرات آتش سوزی را به همراه خواهند داشت. در برخی صنایع مانند فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی، منجر به عدم موفقیت در بازرسی های FDA و USDA و ممیزی های زنجیره غذایی شخص ثالث می شود. در هر مرکز تجاری ، سقف های تمیز بازتابش نور را بهبود می بخشد ، که باعث تقویت روحیه کارکنان و حتی در مصرف انرژی می شود.

روش های نظافت سقف صنعتی

سقف های شما هر چقدر هم بلند باشند می توان از روش های مختلفی برای نگهداری و نظافت آنها استفاده نمود. لازم است تا با بهره گیری از خدمات نظافت سقف صنعتی انواع گرد و غبار از جمله گرد و غبار قابل احتراق، روغن و گریس و مواد شیمیایی را از میان برداشت. متناسب با شرایط محیطی از روش های مختلفی به این منظور استفاده می شود. در نظر گرفتن شرایط و ماهیت تجمع آلودگی، پوشاندن ماشین آلات و تجهیزات، قفسه بندی و به کارگیری دستگاه های مناسب نظیر جاروبرقی صنعتی از جمله اساسی ترین مراحل این عملیات می باشد. نظافت تمامی بخش ها به گونه ای که هیچ بخشی از قلم نیفتاد از جمله اصلی ترین اهداف هر شرکت خدمات نظافت سقف در مراکز بزرگ و صنعتی می باشد. سقف های تجاری و صنعتی نه تنها در ارتفاع بالایی قرار دارند، گاها باز و در معرض دید هستند، در نتیجه لازم است تا انواع گوشه ها، لبه ها، اجزای مکانیکی، تیرآهن، خرپا و تیرچه، کانال کشی ها، سیستم تهویه هوا، سیستم های مهار آتش، روشنایی، لوله کشی که به سختی قابل دسترسی هستند به خوبی نظافت گردند.

- استفاده از مکنده صنعتی در نظافت سقف

دستگاه های جاروبرقی صنعتی با امکان جمع آوری گرد و غبار و الودگی های ریز و درشت، یک دستگاه کاملا ایده آل برای نظافت صنعتی سقف بشمار می آیند. مکش پرقدرت، امکان استفاده از نازل های متنوع، اتصال به خرطومی در طول های مختلف، تجهیز به فیلتر ثانویه هپا، امکان حمل و جابه جایی آسان و... همگی از جمله ویژگی های یک دستگاه مکنده صنعتی مناسب است که می تواند در مراکز مختلف حتی به منظور نظافت صنعتی سقف مورد استفاده قرار بگیرد.

درخواست اطلاعات بیشتر