منظور از خدمات نظافت صنعتی چیست؟

خدمات نظافت صنعتی شامل خدمات پاکسازی تخصصی بخش ها در تأسیسات صنعتی مانند کارخانه ها و تاسیسات تولیدی، ساختمان های ذخیره سازی، انبارها و نیروگاه ها است. از آنجا که بسیاری از محیط های صنعتی شلوغ و پرترافیک هستند، از زمان تولید محصولات تا ذخیره سازی آنها و زمان حمل و نقل و خارج شدن، لازم است تا تمیزکاری کامل و مداوم با استفاده از ابزارها و تکنیک های تخصصی صورت پذیرد. ابزار ها و دستگاه هایی که با نام دستگاه نظافت صنعتی شناخته می شوند. گرد و خاک و ذرات ریز و درشت می توانند به سرعت در یک مرکز صنعتی جمع شده و حذف آنها برای جلوگیری از آسیب رساندن به کارگران و ماشین آلات گران قیمت مهم است. لازم است تا شرکت های ارائه دهنده خدمات نظافت صنعتی از مهارت بالایی برخوردار بوده و آماده باشند تا نیازهای تخصصی نظافت را برای دستیابی به یک محل کار بهداشتی آماده نمایند.


خدمات نظافت صنعتی شامل چه مواردی می باشد؟

خدمات نظافت روزمره صنعتی می تواند شامل طیف گسترده ای از وظایف باشد. شرکت های معتبر نظافت صنعتی از کارکنانی آموزش دیده، باتجربه و مجهز، برای پاکسازی فضاهای تولید و انبارداری و انجام کارهای نظافتی خود با خیال راحت برخوردار هستند. این موارد عبارتند از:

- مراقبت و توجه به تمیز کردن بدون ایجاد وقفه در تولید

- زمان و انعطاف پذیری برای تمیز کردن سریع در برنامه های تولید

- تجهیزات تخصصی برای تمیز کردن و پاکسازی صحیح سطوح


برخی از خدمات نظافت صنعتی معمول چیست؟

نظافت صنعتی شامل از میان برداشتن الودگی های مختلف از سطوح، وسایل و تجهیزات می باشد. برخی از این خدمات عبارتند از:

- نظافت و شستشوی کف

- نظافت تجهیزات سنگین

- شستشوی فرش و اثاثه یا لوازم داخلی

- نظافت پنجره و شیشه

- تمیز کردن سیستم اگزوز

- تعمیر و نگهداری دستی

- حذف سطل زباله و بازیافت پلاستیک و مقوا

- نظافت سرویس بهداشتی و لوازم بهداشتی


چه شرکت هایی به خدمات نظافت صنعتی نیاز دارند؟

مراکز بسیاری هستند که به دلیل نوع خاص آلودگی و یا حجم زیاد آن نیازمند دریافت خدمات نظافت صنعتی می باشند. به طور کلی در محیط هایی که استفاده از دستگاه های نظافتی تجاری و یا خانگی پاسخگو نبوده و یا به نظافت به صورت تخصصی نیاز باشد می توان از دستگاه های نظافت صنعتی بهره گرفت. تعدادی از شاخص ترین دریافت کنندگان این خدمات عبارتند از: 

- کارخانه ها

- انبارهای صنعتی

- کارخانه های تولیدی

- مراکز توزیع


مهارت های شرکت های ارائه دهنده خدمات نظافت صنعتی 

مهم است که تیم های نظافت صنعتی از آخرین روش ها برای حفظ ایمنی، سلامت و تمرکز کارکنان در محل کار استفاده کنند و شایان ذکر است که با تمیزکاری دقیق مکان های صعب العبور و نگهداری از کف یک مرکز، تعداد آسیب هایی که ممکن است در یک مرکز ایجاد شود به شدت کاهش می یابد. این یک عملیات نظافت صنعتی با رعایت استانداردهای بهداشتی می باشد. نپرداختن به نظافت یک مرکز صنعتی می تواند منجر به افت بهره وری، کاهش کیفیت محصول یا از دست رفتن اعتبار مرکز شود. نظافت صنعتی یک کار چالش برانگیز است که در تأسیسات پرخطر که وظیفه رعایت قوانین و مقررات ایمنی در صنعت خود را دارند انجام می شود. این بدان معناست که شرکت های نظافت تجاری که خدمات نظافت صنعتی ارائه می دهند در نهایت به سازندگان، مراکز توزیع و سایر امکانات کمک می کنند تا سازگار باشند. آنها این کار را با تأمین نیازهای منحصر به فرد شرکت انجام می دهند، مانند:

- پیروی از برخی روشهای تمیز کردن ایمن

- استفاده از تجهیزات و مواد خاص

- آموزش نحوه پیمایش در فضاهای فعال و پربازدید

- جلوگیری از آلودگی متقاطع


نظافت صنعتی بخش های دشوار

اکثر تأسیسات صنعتی بسیار عظیم هستند، ماشین آلات و تجهیزات بزرگی در آنها قرار دارند که تمیز کردن با روش ها و مواد سنتی را دشوار یا تقریباً غیرممکن نموده است. با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی و فن آوری های نظافتی صحیح می توان به نگهداری تجهیزات و تاسیسات اقدام نمود. فناوری هایی نظیر تمیز کردن بخار و ابزار ضد عفونی کننده الکترواستاتیک هستند. روشهایی از این قبیل، در مقایسه با تکنیک های معمول، زمان لازم برای نظافت و ضد عفونی کردن سطوح را کاهش می دهد.

درخواست اطلاعات بیشتر