شستشوی فشار قوی تجهیزات در کارخانه ها

نظافت و شستشو از جمله امور ضروری می باشد که علاوه بر ارتقا جلوه های بصری محیط، نقش مهمی در تامین سلامت افراد دارد از این رو، انجام امور نظافتی چه در محیط های مسکونی و چه در محیط های تجاری و صنعتی امری ضروری و بدیهی می باشد. انجام امور نظافتی و از بین بردن آلودگی ها تنها مختص به محیط های تجاری و مسکونی نبوده بلکه، در محیط های صنعتی نیز از اهمیت ویژه ایی برخوردار می باشد. شستشو و ز بین بردن جرم ها ، روغن ها و رسوبات از روی تجهیزات و ماشین آلات صنعتی، نقش مهمی در بهبود عملکرد و افزایش عمر مفید آنها دارد. بی تردید کیفیت محصولات تولیدی نیز تحت تاثیر عملکرد بهتر دستگاه ها و تجهیزات دستخوش تغییرات مثبت شده و می تواند موجب افزایش سودآوری و بهره وری کسب و کار گردد. مسلم است که استفاده از شیوه های دستی و سنتی شستشو با توجه به ماهیت صنایع و آلاینده های چسبیده به سطوح نمی تواند گزینه مناسبی برای حذف و از بین بردن آلودگی ها باشد، در حالیکه استفاده از تجهیزات مکانیزه و شیوه های نوین، علاوه بر کاهش در مصرف انرژی و آب با سرعت و دقت بیشتری عملیات نظافت را انجام می دهند. دستگاه های شوینده فشار قوی یا همان دستگاه های واترجت صنعتی به عنوان کارآمد ترین دستگاه مکانیزه جهت شستشو و نظافت تجهیزات و ماشین آلات صنعتی، بهترین پاسخ به نیاز های نظافتی صنایع می باشند. 


اساس عملکرد دستگاه واترجت

واترجت صنعتی یا شوینده فشار قوی دستگاهی مکانیزه جهت شستشوی انواع سطوح عمودی و افقی می باشد، این دستگاه با استفاده از پاشش پر فشار آب بر نیروی جاذبه بین مولکولی آلاینده ها و سطوح تجهیزات غلبه نموده و موجب حذف آنها از روی سطوح می گردد. فشار آب خروجی و دبی ( سرعت ) آب دو فاکتور مهم و کلیدی در دستگاه های واتر جت می باشند، هر چه سرعت یا دبی اب خروجی افزایش یابد، سرعت عملیات بیشتر شده و نظافت در زمان کوتاه تری پایان می یابدف از سوی دیگر افزایش فشار آب خروجی موجب افزایش توان دستگاه در نظافت و حذف لایه های عمیق تر آلودگی می گردد.


اجزای اصلی دستگاه واتر جت صنعتی

پمپ، موتورف ورودی آب، شلنگ فشار قوی، لنس ها، نازل ها و تفنگی اثلی ترین بخش های دستگاه کارواش صنعتی می باشند. پمپ به عنوان قلب دستگاه وظیفه افزایش فشار آب ورودی و پاشش پر فشار آن به بیرون را بر عهده دارد. از آنجایی که شلنگ های معمولی توان تحمل فشار های بالای آب را ندارند، شلنگ های بکار رفته در این دستگاه ها از نوع فولاد بافت بوده و براحتی آب پر فشار را از پمپ به نازل های پاشش انتقال می دهد. لنس ها و نازل ها، با تنظیم جهت پاشش آب تاثیر بسزایی در ارتقا کیفیت نظافتی داشته و امکان دسترسی به نقاط دور از دسترس را بری کاربر فراهم می نمایند.


دسته بندی دستگاه های کارواش صنعتی بر اساس دمای آب خروجی

واترجت ها یا کارواش های صنعتی بر اساس دمای آب خروجی از دستگاه به دو دسته واترجت های آب سرد و واترجت های اب گرم تقسیم می شوند. دستگاه های تاب سرد  به واسطه استفاده از فشار های بالای آب، توانایی زیادی در نظافت و از بین بردن انواع آلاینده ها دارند اما به منظور حذف آلودگی های چرب و الکتروستاتیکی چون، گریس و روغن از واترجت های آب گرم استفاده می شود. نم.نه های آب گرم به منظور افزایش دمای آب خروجی مجهز به سیستم گرمکن می باشند. از آنجایی که ورود آب داغ به داخل پمپ به آن آسیب زده و موجب کاهش عمر مفید دستگاه می گردد، وسیستم گرمکن چه به صورت یکپارچه و داخلی و چه به صورت مجزا و خارجی، همواره بعد از پمپ قرار می گیرد. ابعاد واترجت های آب گرم به واسطه استفاده از سیستم گرمکن در مقایسه با کارواش های آب سرد بزرگتر بوده و از این رو به فضای بیشتری برای نگهداری نیاز دارند. از سوی دیگر کارواش های آب سرد به وسطه ابعاد کوچک و فشرده ایی که دارند، وزن کمتری داشته و به راحتی جا به جا می شوند. عدم تجهیز این دستگاه ها به سیستم گرمکن، تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری دستگاه دارد.


مزایای استفاده از دستگاه واترجت در نظافت

واترجت ها یا شوینده های فشار قوی در مقایسه با شیوه های دستی سرعت و کیفیت بالاتری در نظافت دارند، اگر چه این دستگاه ها از پاشش پر فشار اب بر روی سطوح استفاده می نمایند اما در مقایسه با شیوه های دستی که با فشار معمولی آب شلنگ عملیات نظافت را انجام می دهد حجم آب کمتری مصرف نموده و از این رو موجب صرفه جویی در مصرف آب می شوند. کاهش در تععداد نیروی خدماتی و در نتیجه کاهش در هزینه های مربوط به بخش نظافت موجب افزایش سوداوری و بهره وری صنایع می شود.  توان بالای این دستگاله ها در نظافت با آب خالی موجب کاهش چشمگیر در مصرف مواد شوینده و افزایش سازگاری دستگاه با محیط زیست گردیده است.

گالری ویدئو

واترجت|واتر جت|شستشوی سطوح | دیواره | تجهیزات | واترجت صنعتی_شستشوی قطعات و تجهیزات_صنایع_پتروشیمی دستگاه واترجت صنعتی_شوینده فشار قوی آب گرم و سرد

درخواست اطلاعات بیشتر