خدمات شستشوی کارخانه تولیدی با اسکرابر

کارخانه یک محیط تولیدی است که انواع کالاها برای کاربردهای مختلف در آن تولید می شود و در حقیقت مجموعه ای از سیستم ها، ماشین آلات و تأسیسات است که برای دست یابی به هدف یا اهداف خاص به طور هماهنگ با یکدیگر عمل می کنند. در کارخانه های تولیدی حجم انبوهی از مواد اولیه و محصولات وجود دارد که مصرف و جا به جایی آن ها می تواند با تولید آلودگی و ضایعات همراه باشد. در هر کارخانه بنا به نوع فعالیتی که دارند و موادی که در کارخانه استفاده می شود، شدت آلودگی و ماهیت آلودگی تفاوت پیدا می کند. آلاینده ها از خطوط تولید، نوار نقاله ها، بسته بندی ها و دیگر طرق در محیط منتشر شده و یا روی زمین نشت می شود. در این شرایط نظافت کف کارخانه امری ضروری به شمار می آید و در حقیقت بخشی از مراحل تعمیر و نگهداری کارخانه تلقی می شود.


شستشوی کف کارخانه

یکی از مهم ترین راه های تمیز نمودن سطح زمین در کارخانه های تولیدی شستشوی سطوح می باشد. در برخی کارخانه ها ضایعات بزرگ و سنگین به وجود می آید که باید توسط مکنده های قوی جمع آوری شوند و سپس نسبت به شستشوی سطوح کف اقدام گردد و در بعضی مواقع نیز لزومی به استفاده از سیستم های مکش نبوده و عملیات شستشوی کافی است. نظافت و شستشوی سطح زمین در کارخانه های تولیدی به میزان زیادی از آلوده شدن مواد اولیه و محصولات نهایی جلوگیری می کند و علاوه بر آن با حذف ذرات آلاینده و مواد لغزنده، ایمنی محیط کار را برای کارکنان افزایش می دهد.


شستشوی اصولی

به همان میزان که از میان برداشتن آلودگی های محیط کارخانه ضرورت دارد، انتخاب شیوه درست نظافتی نیز حائز اهمیت است. با توجه به گسترش کارخانه ها و ساخت آن ها در واحدهای وسیع، دیگر روش های سنتی و قدیمی نمی تواند تمیزی مطلوب و مورد نظر را ارائه دهد. یک کارخانه صنعتی نیازمند تجهیزات صنعتی است که در ارتباط با تجهیزات نظافتی نیز صدق می کند؛‌ یعنی جهت تمیز نمودن سطح زمین باید از ابزارها و ماشین آلات صنعتی بهره گیری شود و آن چیزی نیست جز دستگاه اسکرابر صنعتی.


اسکرابر صنعتی چیست؟

دستگاه اسکرابر یک ابزار تخصصی برای شستشو و خشک نمودن سطح زمین است. این دستگاه علاوه بر دارا بودن قابلیت شستشوی زمین از توانایی خشک کردن آن نیز برخوردار می باشد که یک ویژگی مهم برای این تجهیزات به حساب می آید.


اهمیت شستشوی کف کارخانه تولیدی با اسکرابر

دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی بهترین و کارآمدترین روش برای شستشوی سطح زمین در کارخانه ها است چرا که این دستگاه با بهره مندی از سیستم برس زنی مکانیزه قدرتمند آلودگی ها را از سطح زمین جدا نموده و به مخزن آب کثیف دستگاه انتقال می دهد. در شیوه های سنتی وقتی تی روی سطح زمین به حرکت در می آید، فقط آلودگی های موضعی در محیط پخش می شود، اما دستگاه کف شوی با کمک سیستم مکش این آلودگی ها را به طور کامل از محیط حذف می گرداند. با توجه به این که اسکرابر صنعتی دارای دو مخزن آب تمیز و آب کثیف مستقل از هم می باشد، آب آلوده مصرف شده هرگز به چرخه شستشو بازنمی گردد.


مزایای اسکرابر در کارخانه تولیدی

کفشوی صنعتی سبب می شود سطح رطوبت محیط از مقدار مجاز فراتر نرود، این ویژگی در کارخانه هایی که نسبت به رطوبت حساس هستند، اهمیت زیادی دارد. هم چنین با خشک شدن سطح زمین خطر لغزندگی و سر خوردن برای کسی وجود ندارد. دستگاه های اسکرابر صنعتی در مدل ها و اندازه های متنوعی طراحی و تولید شده اند به طوری که دستگاه های بزرگ تر در سالن های بزرگ و وسیع و مدل های کوچک تر در فضاهای محدودتر مانند راهروهای میان ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین با استفاده از ماشین آلات مکانیزه پیشرفته نظافتی، عملیات تمیزکاری در کارخانه های بزرگ و همیشه فعال آسان، سریع و باکیفیت می گردد در حالی که هزینه های بلند مدت نظافتی به شدت کاهش می یابد. کارخانه های تولیدی می توانند دستگاه ها را خریداری نمایند و یا از شرکت های خدماتی که از این تجهیزات بهره می برند، خدمات دریافت کنند.

درخواست اطلاعات بیشتر