خدمات باز کردن لوله های صنعتی بوسیله واترجت

در صنایع گوناگون مانند نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع غذایی و... ، خطوط انتقال مواد سیال و لوله های گوناگونی وجود دارد که در طول زمان این لوله ها دچار رسوب و گرفتگی می شوند. گاهی اوقات نیز به دلی کیفیت پایین لوله ها و یا جنس موادی که از داخل این لوله ها عبور می کنند، سطوح درونی این لوله ها دچار زنگ زدگی می شوند. به این ترتیب عملکرد بهینه سیستم ها و تجهیزات تحت تاثیر قرار گرفته و ورود مواد به داخل لوله ها با مشکلاتی مواجه خواهد شد. به منظور رفع این مشکلات صرف هزینه های بسیار زیادی نیاز است؛ همچنین گرفتگی داخلی لوله ها می تواند باعث کاهش سطح ایمنی در محیط گردد. به همین دلیل می بایست گاهی اوقات بسته به نیاز این رسوبات و اجرام از بخش های درونی لوله ها زدوده شوند تا عملکرد سیستم های صنعتی با اختلال مواجه نگردد. به منظور نظافت داخلی لوله ها، روش های گوناگونی وجود دارد، اما موثر ترین روشی که پیشنهاد می گردد، بهره گیری از دستگاه های نظافت صنعتی می باشد. بهترین روش لوله بازکنی با واترجت صنعتی می باشد.

عملکرد و مزایای رسوب زدایی و لوله بازکنی با واترجت صنعتی

به وسیله فشار آبی که توسط واتر جت تولید می شود، می توان همه اجرام و رسوبات داخل لوله های اماکن صنعتی را زدود و از گرفتگی لوله ها جلوگیری کرد. به همین ترتیب می توان از انواع این دستگاه که دارای محدوده فشار کاری بالای 300 بار می باشند، استفاده کرد تا با قدرت بالا هر نوع آلودگی را از داخل لوله ها بزداید. در مناطقی که امکان پذیر باشد می توان از واترجت آب گرم برای شستشوی داخل لوله ها بهره برد تا با افزایش اثر گذاری، سرعت و کیفیت نظافت را بالا ببرد. استفاده از واترجت در فرآیند باز کردن لوله مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • در این روش آلودگی ها و اجرام پس از کنده شدن به دلیل وجود آب از داخل لوله شستشو شده و از لوله خارج می گردد.
 • روش شستشوی داخل لوله با واترجت صنعتی هم برای لوله های عمودی و هم برای لوله های افقی کاربردی می باشد.
 • امکان تنظیم فشار کاری وجود داشته و می توان با کم و زیاد کردن آن شرایط شستشو را برای آلودگی های معمولی و سخت کاربردی و بهینه ساخت.
 • امکان نظافت بخش های غیر قابل دسترس لوله ها مانند زانویی ها وجود دارد.
 • از این روش می توان برای نظافت هر لوله ای با هر قطری استفاده نمود.
 • این روش به دلیل امکان بازیافت آب و عدم استفاده از مواد شوینده با محیط زیست سازگاری دارد.
 • احتمال بالا رفتن سرعت شستشو به دلیل امکان انجام همزمان عملیات شستشو و رسوب زدایی و دفع پسماند از داخل لوله وجود دارد.

تجهیزات لوله بازکنی با واترجت صنعتی
لوله بازکنی با واترجت صنعتی

به منظور بهینه تر کردن شستشو توسط واترجت، می توان از تجهیزات خاصی کمک گرفت. این تجهیزات باعث افزایش سهولت کاربری شده و سرعت عملیات شستشو را زیاد می کنند. تجهیزات مختلفی به منظور لوله بازکنی با واترجت صنعتی وجود دارد که بهترین آن ها برای نظافت داخل لوله ها در ادامه شرح داده خواهند شد.

- گروه اول

اولین ابزار کمکی برای شستشوی لوله نازل مخصوص لوله باز کن می باشد؛ مهمترین نازل لوله باز کن، خود جلو رونده یا self-propelled  می باشد که علاوه بر پاشش جلو، پاشش از سمت عقب نیز دارد. این امر باعث سهولت در جلو رفتن نازل و همچنین شستشوی قسمت عقبی لوله می گردد.

- گروه دوم

دسته دوم تجهیزات نیز مربوط به نازل ها می باشد؛ تجهیزات جانبی برای انواع نازل های لوله باز کن به تسریع فرآیند شستشو کمک می کند. pipe helper از مهمترین تجهیزات جانبی نازل ها می باشد که امکان شستشن لوله های بزرگ شهری و فاضلاب تا قطر 100 میلیمتر را فراهم می کند. ابزار کاربردی بعدی ربات های کمکی لوله باز کن می باشند که با نصب آن ها می توان تمرکز ثابت شدن نازل پاشش را بیشتر کرده و کیفیت عملیات شستشو را بالا برد.

گالری تصاویر

لوله بازکن صنعتی شیوه نوین رفع گرفتگی لوله واترجت لوله باز کن صنعتی دستگاه لوله بازکن صنایع لوله لوله بازکن صنعتی واترجت رفع گرفتگی لوله واتر جت لوله بازکن رفع گرفتگی واترجت شوینده فشار قوی بازکردن لوله واترجت واتر جت رفع گرفتگی لوله جت آب

گالری ویدئو

لوله بازکن | لوله باز کن صنعتی | دستگاه لوله بازکن

درخواست اطلاعات بیشتر