سیمان

کارخانه های سیمان یکی از فعال ترین صنایع هستند که روزانه حجم عظیمی از سیمان در آن تولید می شود. سیمان ماده ای ریز و پودری بوده و به همین دلیل مقدار تولید آلودگی در محیط کارخانه بسیار زیاد است. این مواد در هنگام انتقال بر روی نوار نقاله ها، بسته بندی، جا به جایی و ... در میان تأسیسات و محیط پراکنده شده و تبدیل به آلودگی می شود. در صنعت سیمان انواع دستگاه های نظافت صنعتی قابل به کارگیری است که با جمع آوری آلودگی ها و ضایعات از محیط سطح کیفیت محصولات افزایش یافته و موادی که در حین انتقال به هدر رفته اند به چرخه تولید باز گردانده می شوند. در نتیجه لازم است فعالیت های نظافتی با شیوه ای صحیح انجام پذیرد تا از بروز مشکلات جلوگیری به عمل آید. استفاده از روش های نظافت صنعتی و استفاده از دستگاه های نظافت مکانیزه نظیر جاروبرقی صنعتی، دستگاه اسکرابر، واترجت صنعتی و... از جمله مهم ترین و پرکاربردترین این تجهیزات هستند که در بخش های مختلف کارخانه سیمان به کارگرفته می گردند.


نظافت صنعتی بخش های مختلف کارخانه سیمان

 نظافت صنعتی در فرایند تولید سیمان شامل نظافت خطوط تولید، سالن های تولید، انبارها و محوطه کارخانه می گردد و با استفاده از تجهیزات نظافت مکانیزه آلودگی ها از میان برداشته می شوند. در تمامی بخش های تولید سیمان مقدار قابل توجهی گرد و غبار و آلودگی ریز و درشت تولید می گردد که جمع آوری به موقع و اصولی بدون شک سهم قابل توجهی در کیفیت محصول تولیدی دارد. واحد سنگ شکن، واحد آسیاب مواد خام، واحد کوره و واحد آسیاب سیمان از جمله بخش های مهم در فرایند تولید سیمان هستند که استفاده از دستگاه نظاقتی ویژه خود را می طلبند.


- مکنده کامیونی و جاروبرقی صنعتی کارخانه سیمان

یکی از پرکاربردترین دستگاه های نظافت صنعتی در صنایع سیمان مکنده کامیونی است زیرا با داشتن قدرت بالای مکش و مخزن حجیم، انبوهی از مواد سیمانی را جمع آوری نموده و به محل مورد نظر انتقال می دهد. به این ترتیب از هدر رفت مواد جلوگیری شده و هزینه های گزاف ناشی از آن کاهش قابل توجهی می یابد. با استفاده از جاروبرقی صنعتی که از قدرت مکش و سرعت مکش بالا برخوردار است، محیط کارخانه سیمان نظافت خواهد شد. انتشار گرد و غبار و ذرات پودری سیمان در محیط علاوه بر این که در انجام عملیات های صنعتی اختلال ایجاد می کند، سلامت کارکنان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. مکنده صنعتی کارخانه سیمان آلودگی های صنعتی را جمع آوری کرده و با داشتن واحد فیلتراسیون کارآمد ایمنی و سلامتی افراد مشغول به کار را حفظ می نماید.

- دستگاه جاروب شهری

جهت نظافت محوطه های وسیع در کارخانه های سیمان و جمع آوری ضایعات سخت از روی سطح زمین دستگاه سوییپر صنعتی سرنشین دار با عملکرد قدرتمند مورد استفاده قرار می گیرد که با دارا بودن ویژگی هایی هم چون سهولت کاربری و قدرت مانور بالا عملیات نظافت را انجام می دهد. انواع آلودگی های جامد بزرگ و کوچک به وسیله برس های قدرتمند سوییپر صنعتی کارخانه سیمان به سمت برس دوار در مرکز دستگاه ازسال شده و با چرخش برس مرکزی به داخل مخزن دستگاه پرتاب می گردند. هرچه مخزن دستگاه بزرگ تر باشد ابعاد دستگاه بزرگتر شده اما از طرفی سرعت نظافت افزایش می یابد چراکه تعداد دفعات تخلیه مخزن کم می شود.

- واترجت صنعتی

تأسیسات، قطعات و تجهیزات صنعتی مربوط به صنایع سیمان با گذشت زمان و به علت فعالیت های پی در پی دچار آلودگی، جرم و رسوبات مختلف شده که این آلودگی ها می تواند کیفیت عملکرد این تجهیزات و طول عمر آن ها را کاهش دهد. با بهره گیری از دستگاه واترجت صنعتی کارخانه سیمان آلودگی های این قطعات حذف شده و بر طول عمر آن ها افزوده می شود. 

- دستگاه اسکرابر صنعتی

برای نظافت سطح زمین در انبارهای نگه داری مواد اولیه و محصولات نهایی، سالن های تولید و بخش های پر رفت و آمد و... از دستگاه کفشوی صنعتی کارخانه سیمان استفاده می شود. این دستگاه در نوع سرنشین دار برای نظافت محیط های با محدودیت دسترسی بسیار مناسب می باشد.

 

industrial-vacuum مکنده صنعتی قوی صنایع سیمان

مکنده صنعتی قوی صنایع سیمان

warehouses-floor-cleaning زمین شوی انبار ها

زمین شوی انبار ها

cement-industrys-vacuum-cleaners جارو برقی صنعتی کارخانه سیمان

جارو برقی صنعتی کارخانه سیمان

cement-factories-waterjet واترجت صنایع سیمان

واترجت صنایع سیمان

cement-factories-scrubber-اسکرابر-صنعتی کف شوی کارخانه سیمان

کف شوی کارخانه سیمان

industrial- machines-washing شستشوی ماشین آلات صنعتی

شستشوی ماشین آلات صنعتی

vacuum-loader وکیوم لودر یا مکنده کامیونی صنایع سیمان

وکیوم لودر یا مکنده کامیونی صنایع سیمان

factories-areas-sweeper  جاروی محوطه کارخانه

جاروی محوطه کارخانه

central vacuum applications cement industry کاربرد مکنده مرکزی در صنایع سیمان

کاربرد مکنده مرکزی در صنایع سیمان

application of industrial vacuum cleaner nozzles کاربرد انواع نازل جاروبرقی صنعتی

کاربرد انواع نازل جاروبرقی صنعتی

concrete mixer pressure washer شستشوی میکسر بتن با واترجت صنعتی

شستشوی میکسر بتن با واترجت صنعتی

collect wastes and dusts in cement industry جمع آوری مواد و غبارات پودری

جمع آوری مواد و غبارات پودری

cement warehouse cleaning by industrial floor swee نظافت انبار سیمان با سوییپر

نظافت انبار سیمان با سوییپر