رفع آثار سوختگی با واترجت صنعتی

آتش سوزی در محیط های گوناگون صنعتی، تجاری، مسکونی و ... آثار سوختگی بر جای می گذارد و هر چه شدت آتش سوزی بیشتر باشد آثار به جا مانده حجم وسیع تری خواهند داشت. آتش سوزی تنها بخشی از مشکل است و آثار پس از آن یعنی آثار سوختگی به صورت دوده، سیاهی، کپک، دود و زغال پدیدار می شود و علاوه بر آن سوختگی ها به ویژه در محیط های صنعتی می توانند خاصیت سمی داشته باشد. ذرات و گرده های سمی سرطان زا و برای سلامتی بسیار مضر هستند و ضایعات پوستی، چشمی، تنفسی و ... به جا می گذارند. بسیاری از مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی که دچار حریق شده اند، از آسیب های ناشی از سوختگی رنج می برند.


عوامل مؤثر بر تشدید آلودگی

دود یک ماده با خاصیت اسیدی و خورندگی است که به سطح فلزات، سطوح نازک کاری شده، دیوارها و ... آسیب می رساند. پس از خاموشی آتش سوزی با توجه به سطح بالای دما و رطوبت، قارچ ها و میکروارگانیسم ها به سرعت رشد می کنند که گسترش بی رویه آن ها هشدار دهنده است. تشکیل چنین موادی فرآیند تعمیرات را با دشواری مواجه ساخته و هزینه های آن را افزایش می دهد و از طرف دیگر بر سلامت انسان نیز تاثیر می گذارد.  


راهکارهای پیش رو

ساختمان هایی که قابل تعمیر و استفاده دوباره هستند، باید به سرعت بازسازی شوند و این فرآیند مستلزم بهره گیری از شیوه های نوین و حرفه ای خواهد بود. یکی از کارآمدترین روش ها برای از بین بردن آثار سوختگی به کار بردن جریان آب با فشار بالا می باشد. کاربرد یک شیوه درست و اصولی می تواند تمیزی را به یک ساختمان با هر نوع کاربری بازگرداند. آب پر فشار پاشش شده از دستگاه واترجت صنعتی به منافذ سوخته شده راه پیدا کرده، دوده ها و مواد سمی را بیرون می آورد و سبب ترمیم بافت های آسیب دیده می شود.


کاربرد دستگاه واترجت در حذف آثار سوختگی

شستشوی فشار قوی روشی تکنیکی و مکانیزه است که دوده، زغال، مواد نفتی، روغنی، کپک و سایر آثار سوختگی را از میان بر می دارد. ترمیم ساختمان های سوخته شده فقط به شستشو محدود نشده و لازم است جهت حذف، بوی ناخوشایند میکروارگانیسم ها، قارچ و کپک نیز به عنوان یک امر ضروری و حیاتی اقدام گردد. یک دستگاه واترجت صنعتی می تواند هر دو فرآیند شستشو و ضدعفونی شدن را به انجام رساند.


مزایای واترجت صنعتی و رفع آثار سوختگی

انعطاف پذیری یکی از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه های واترجت صنعتی به شمار می آید؛ این بدان معنا است که هم برای شستشوی سطوح هموار و هم ناهموار کاربرد دارد. به این ترتیب به منظور حذف آثار سوختگی از سطوحی مانند سقف، دیوار، زمین، لوله ها، تجهیزات و قطعات و سایر سطوح هموار و ناهموار واترجت صنعتی مورد استفاده مؤثر قرار می گیرد. واتر جت صنعتی از قابلیت تنظیم فشار برخوردار است و با توجه به نوع سطح، شدت آلودگی و میزان مقاومت سطح نسبت به فشار آب تنظیم می گردد. در هنگام استفاده از شوینده های فشار قوی برای شستشوی ساختمان های سوخته باید به درجه سوختگی یعنی مقاومت سازه در برابر فشار آب توجه نمود. از دیگر مزایای واترجت صنعتی می توان به قابلیت نفوذ در سطوح متخلخل اشاره نمود؛ این بخش ها منافذی دارند که دسترسی به آن ها امکان پذیر نبوده و از طرفی دوده و میکروارگانیسم ها در این منافذ رخنه می کنند. با توجه به این که جریان آب فشار قوی به منافذ و شکاف ها وارد می شود، مواد سمی باقی مانده را از بین می برد و در این شرایط بهترین و کارآمدترین روش تلقی می گردد.


کاربرد نازل واترجت صنعتی در شستشوی سطوح مختلف

دستگاه های واترجت صنعتی تجهیزات حرفه ای و پیشرفته ای هستند که در عین حال از سهولت کاربری نیز برخوردار هستند و جهت ارائه بهترین کارایی نازل های گوناگونی برای آن ها طراحی و به بازار ارائه شده اند. این نازل ها با توجه به نوع سطح قابل انتخاب می باشند. به عنوان مثال نازل مخصوص شستشوی دیوار برای شستشو و رفع آثار سوختگی از دیوار و سقف به کار می رود. نازل زمین شوی، نازل دوار و نازل تیغه ای از دیگر نازل هایی هستند که برای شستشوی سطوح مختلف کاربرد دارند.

گالری تصاویر

رفع آثار سوختگی رفع آثار سوختگی رفع آثار سوختگی

درخواست اطلاعات بیشتر