واترجت صنعتی

دستگاه شستشوی فشار قوی یا واترجت صنعتی دستگاهی است که با افزایش فشار آب و پاشش آن بر روی سطوح موجب حذف انواع آلودگی ها نظیر روغن و چربی و رسوبات موجود بر روی تاسیسات و دیواره و کف سطوح می گردد. دو شاخصه مهم  هر  واترجت صنعتی،  فشار و دبی آب خروجی آن می باشد. هر چه فشار آب خروجی در یک واترجت بیشتر باشد، توانایی آن در کندن آلودگی های عمیق بیشتر خواهد بود ، حال آنکه افزایش میزان دبی آب خروجی منجر به افزایش سرعت عملیات می گردد.  به طور کلی با استفاده از کارواش  صنعتی ، شما با سرعت عمل  و راحتی بیشتر و صرف زمان و انرژی به مراتب کنتر قادر خواهید بود ، گردوخاک و دوده های سخت را شستشو دهید و محیط را از هر گونه کثیفی و آلودگی ، پاکیزه سازید. . این ابزار مناسب برای شستشو و نظافت اتومبیل ها ، شستشوی صنعتی محیط هایی نظیر کارخانه ها، نمای ساختمان ها و ... ، می باشد . دستگاه های شوینده فشار قوی می توانند با فشار های بالاتر از 100 بار جهت مصارف خانگی، اداری، صنعتی مورد استفاده قرار گیرند و نظافت کلیه سطوح را به نحوی شایسته انجام دهند.


نحوه کارکرد شوینده پرفشار

واترجت صنعتی بخش هایی از جمله موتور، پمپ ، شلنگ فشار قوی ، تفنگی، نازل پاشش تشکیل شده است. موتور پمپ دستگاه وظیفه ایجاد آب با فشار بالا را بر عهده دارد بطوریکه آب به صورتی پر فشار از قسمت انتهایی شیلنگ (تفنگی) که دارای نازل است خارج می شود.

اجزای دستگاه واترجت صنعتی

به طور کلی دستگاه واترجت صنعتی با تغییر در فشار آب شما را قادر می سازد تا به راحتی و با کم ترین زحمت به شستشو و لایه برداری و به طور کلی پاکیزه ساختن محیط بپردازید . لذا بهره مندی از دستگاه واترجت صنعتی این امکان را به شما می دهد تا با افزایش 25 تا 750 برابری قدرت شستشو، به بهینه سازی در هزینه ها و صرفه جویی در زمان و انرژی می گردد. از این رو قصد داریم تا با بررسی بخش های مختلف دستگاه واترجت ، به معرفی این دستگاه کاربردی بپردازیم:

۱- پمپ مکش واترجت صنعتی

پمپ مکش واترجت صنعتیپمپ به کار رفته در همه شوینده های فشار قوی و فوق فشار قوی از نوع جا به جایی مثبت رفت و برگشتی می باشد که میزان فشار و دبی آب خروجی واترجت را تعیین می کند. به طور استاندارد فشار بر حسب بار و دبی بر حسب لیتر بر دقیقه محاسبه می شوند. بنابراین هرچه فشار بیشتر باشد قدرت پاک کنندگی دستگاه بیشتر می گردد و هرچه دبی دستگاه بالاتر رود ، سرعت عمل شستشوی صنعتی را افزایش می یابد .۲- موتور 

موتور کارواش صنعتیبرای روشن شدن و عملکرد پمپ واترجت،  یک موتور در دستگاه در نظر گرفته شده است و در انواع الکتریکی و بنزینی تولید شده است. هر دو دسته از واترجت های الکتریکی و بنزینی مخاطبان خاص خود را دارا میباشند و مشتریان با توجه به شرایط و امکانات خود، دستگاه مورد نظر را انتخاب می نمایند. غالباً دستگاه های واترجت صنعتی فوق فشار قوی دارای موتور دیزلی هستند تا بتوان به راحتی آن ها را جا به جا نمود و بهتر است دستگاه با سوخت فسیلی در محیط باز استفاده شود.


۳- شلنگ فشار قوی

شلنگ فشار قوی واتر جت صنعتیشلنگ فشار قوی به کار رفته در یک دستگاه واترجت صنعتی با شلنگ های خانگی تفاوت دارند زیرا باید این شلنگ ها در برابر فشار و دمای بالا مقاومت داشته باشند، بر همین اساس شلنگ های فشار قوی با قطرهای مختلف متناسب با فشار و دمای جریان عبوری از آن ساخته شده اند.۴- تفنگی

تفنگی کارواش دستیبر روی دسته واترجت یک تفنگی نصب شده است هنگامی که دستگاه آماده به کار شد، با فشردن آن جریان آب خروجی برقرار شده و با رها کردن آن جریان آب قطع می گردد. در واقع کاربر به کمک تفنگی قادر به کنترل دستگاه واترجت صنعتی می باشند.   


۵- نازل

نازل دستگاه کارواش صنعتینازل همان دهانه خروجی پاشش آب می باشد و در انواع تیغه ای، سوزنی، دوار و زمین شوی ارائه می شود. هر یک از این نازل ها دارای کارایی ویژه ای در نظافت صنعتی هستند و متناسب با جنس سطح و شدت آلودگی به کار برده می شوند. نازل ها به شما اجازه تغییر زاویه و قدرت و فشار بیشتر برای پاشش آب برای شستشو بهتر و کاربردی تر قسمت های عمیق و سخت قسمت،با اضافه کردن مواد شوینده  به جریان آب را می دهد.

انواع واترجت 

1- واترجت الکتریکی

 واترجت الکتریکیاستفاده از موتور الکتریکی در دستگاه های واترجت صنعتی موجب کاهش میزان آلایندگی و توانایی کارکرد در اماکن مختلف از جمله محیط های مسکونی، مراکز تجاری و صنعتی می باشد. بنابراین اگر شما ابزاری جهت شستشو و یا برق انداختن محیط مد نظرتان است که بصورتی راحت، بی صدا، آسان در جابجایی و بصرفه به شما یاری رساند، واترجت الکتریکی گزینه ای مناسب جهت این انتخاب است.2- واترجت بنزینی یا دیزل

واترجت بنزینی یا دیزلواترجت های بنزینی یا دیزل بسیار صنعتی تراز واترجت های الکتریکی هستند و به دلیل نداشتن کابل، قابلیت جابجایی راحت تری نسبت به مدل های الکتریکی دارند. که بیشتر مناسب مصارف صنعتی و استفاده در کارهای سنگین هستند.طبقه بندی شوینده های فشار قوی

دستگاه های شوینده فشار قوی در یک تقسیم بندی کلی بر اساس دمای آب خروجی به دو دسته آب سرد و گرم تقسیم می شوند.


1- شوینده های فشار قوی آب سرد

شوینده های فشار قوی آب سردبخش عمده ای از شوینده های فشار قوی را دستگاه های واترجت آب سرد تشکیل می دهند. از این نوع شوینده های فشار قوی برای انجام انواع عملیات متداول خانگی و صنعتی استفاده می گردد.
2-شوینده های فشار قوی آب گرم

شوینده های فشار قوی آب گرماستفاده از آب گرم در مقایسه با آب سرد برای نظافت آلاینده های روغنی و الکترواستاتیک بسیار کارآمدتر خواهد بود. به دلیل استهلاک بالای پمپ در برخورد با آب با درجه حرارت بالاتر از 60 درجه سانتی گراد ، گرم کردن آب قبل از ورود آن به پمپ امکان پذیر نمی باشد . به همین منظورسیستم های گرم کن چه به صورت یکپارچه و چه به صورت مجزا از سیستم واترجت ، بعد از پمپ قرار می گیرند. آب خروجی از پمپ با سرعت زیاد وارد بخش گرمکن می گردد.

انواع گرم کن واترجت های آب گرم

به منظور افزایش دمای آب در دستگاه های شوینده فشار قوی آب گرم ، از دو نوع گرمکن استفاده به عمل می آید که در ادامه هر دو نوع مورد ارزیابی قرار می گیرد :

شوینده فشار قوی آب گرم با گرمکن دیزل1-شوینده فشار قوی آب گرم با گرمکن دیزل

در دستگاه های مجهز به گرمکن دیزل، آب پرفشار خارج شده از پمپ، وارد یک کویل آب استوانه ای می گردد. در میانه کویل یک مشعل عمودی قرار گرفته است که موجب افزایش دما آب می گردد. اکثر دستگاه های شوینده فشار قوی آب گرم ، مجهز به سیستم گرم کن دیزلی می باشند ، زیرا این رده از گرمکن ها به علت دارا بودن مشعل عمودی ، توانایی افزایش دمای آب تا نزدیک به 150 درجه سانتی گراد را خواهند داشت .

2-شوینده فشار قوی آب گرم با گرمکن الکتریکی

شوینده فشار قوی آب گرم با گرمکن الکتریکیدر برخی محیط ها به دلیل وجود حساسیت به آلودگی های محیطی و یا الزام به رعایت برخی نکات ایمنی ، استفاده از دستگاه های شوینده فشار قوی با گرمکن الکتریکی ترجیح داده می شود . هر چند که کاربرد این رده از دستگاه ها در برخی شرایط خاص توصیه می گردد ، اما این نوع شوینده های فشار قوی از نظر قدرت گرم کردن آب به مراتب نسبت به مدل های دیزلی دارای توان پایین تری می باشند.


تعریف اصطلاحات کارواش صنعتی

تعریف اصطلاحات کارواش صنعتی
در هنگام انتخاب بهترین و مناسب ترین دستگاه پمپ کارواش، درک و دقت به دو اصطلاح زیر حائز اهمیت است بطوریکه هرچه اعداد بالاتر، نظافت صنعتی و شستشو سریعتر و پر قدرت تر انجام خواهد گرفت . بنابراین شناخت بهتر عوامل و اصطلاحات واترجت به شما در انتخاب دستگاه مناسب و کاربردی کمک می نماید. 


Bar (بار):

فشار آب اندازه گیری شده در خروجی توسط Bar سنجیده می شود و این همان چیزی است که گویای قدرت نظافت و نفوذ دستگاه شما به آلودگی است.


L/min (لیتر در هر دقیقه):

میزان جریان خروجی و پاشش آب از تفنگی دستگاه را با L/min می سنجند که رابطه ای مستقیم  با سرعت انجام عملیات دارد، هرچه دبی آب خروجی بیشتر باشد، میزان آب مصرفی و خروجی از سر تفنگی نیز بیشتر خواهد بوده و همین دلیل موجب افزایش سرعت کارکرد می شود.استفاده از کارواش صنعتی

استفاده از کارواش صنعتیدستگاه واتر جت صنعتی به منظور تامین آب پرفششار مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دستگاه ها در مقایسه با یک شلنگ معمولی از فشاری به مراتب بالاتر ( حداقل 100 بار ) و میزان مصرف بسیار کمتر آب ( حدود 10 درصد نسبت به استفاده از آب کم فشار) برخوردار است. به همین دلیل است که استفاده از واترجت ها  به عنوان ایده آل ترین، مناسب ترین و بصرفه ترین وسیله و راه ممکن برای نظافت و شستشو طیف گسترده ای از مشاغل و کارها به نظر می رسد.

1- واترجت های نیمه فشار قوی

به طور کلی از جمله کاربرد های دستگاه واترجت صنعتی نیمه فشار قوی می توان به شستشوی محیط هایی نظیر :  باغ و محیط های اطراف ومبلمان های حیاطی ، شستشو ابزارهای کاری و نظافتی مختلف صنعتیسطل ها و ابزارهای عمومی ،شستشو اسباب بازی های فضای باز کودکان ،شستشو و نظافت دوچرخه ،شستشوی نرده های چوبی ،شستشوی استخر ویلاها و استخرهای عمومی ،شستشو ماشین ها و کامیون ها (بدون آسیب زدن به رنگ ماشین) ،نظافت و شستشو بام ها و دیوارهای بیرونی و نماها ،مصالح کف سازی های چوبی ،پاسیو و پله و پاگردها ، آجر و سنگ های کار شده در فضاهای بیرونی ، شستشو ماشین آلات کشاورزی

2-واترجت فشار قوی

شوینده های فشار قوی با عملکردی قدرتمند تر نسبت به سری واترجت های نیمه فشار قوی، کارایی های مختص خود را اعمال می نمایند که برخی از ویژگی های دستگاه کارواش صنعتی می توان به قابلیت شستشئوی محیط های صنعتی ،حذف آلودگی های الکترواستاتیک و چربی ،شستشوی قطعات و ماشین آلات صنعتی ،بازکردن لوله –  کانال ،بازکردن مبدل های حرارتی و … ، اشاره کرد.

3 – واترجت فوق فشار قوی

واترجت های فوق فشار قوی با امکان انجام عملیات های سنگین در فشار های بالای 100 بار در دسترس می باشند و عملیاتی نظیر : رنگ بری و لایه برداری،حذف رسوبات ،حذف خطوط ترافیکی ، تخریب بتن و برش قطعات و … ، را با دقت و کیفیت بالا به نمایش می گذارند.

لوازم جانبی واتر جت صنعتی


لوازم جانبی واتر جت صنعتیطیف گسترده ای از لوازم های جانبی برای مصارف مختلف برای دستگاه های کارواش صنعتی طراحی و تعبیه شده اند :

انواع نازل ها

استفاده از نازل های مختلف جهت دسترسی آسان به سطوح مختلف و دسترسی دشوار به هنگام نظافت صنعتی، ضروری است.

مواد پاک کننده

استفاده از مواد شوینده برای پاک کردن سخت ترین دوده ها و آلودگی ها می باشد.

شلنگ گسترش

اگر شما در حال کار کردن به دور از محل تامین آب هستید به یک شلنگ سنگین و حرفه ای با تمامی اتصالات جهت وصل شدن به شیر آب و دستگاه نیازمند هستید.

کدام دستگاه کارواش صنعتی برای شما مناسب است ؟

کدام دستگاه کارواش صنعتی برای شما مناسب است ؟

امروزه تقریبا در تمام مصارف و مشاغل دنیا، نیاز به استفاده از یکی از انواع دستگاه واتر جت ضروری به نظر می رسد بطوریکه همگان با توجه به نیاز کاری و استطاعت خود تصمیم به انتخاب میگیرند اگر به دنبال خرید کارواش صنعتی هستید ما سعی در راهنمایی و پیدا کردن راهی مناسب برای رفع نیازهایتان می باشیم.

- یک واترجت با قابلیت تنظیم فشار، انعطاف بیشتری در امر نظافت و استفاده در مصارف مختلفی را دارا خواهد بود.

- فشار آب در واتر جت ها بسیار مهم است مطمئن شوید که فشار متوسط روبه بالایی را جهت استفاده خود انتخاب می کنید تا دچار کمی فشار نشوید.

- اگر فضای اشغالی توسط این دستگاه نظافت صنعتی برایتان مهم است استفاده از شوینده پرفشار عمودی گزینه ای ایده آل است که به صورتی جمع و جور و اشغال فضایی محدود خیالتان را بابت فضا راحت می کند .

- در مدل هایی با قابلیت توقف خودکار در صورت عدم کارکرد دستگاه به هر دو روش خاموش کردن موتور و چرخش آب درون پمپ (بای پس)، استفاده از مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند و باعث کاهش هزینه ها می شوند.

- دستگاه های واتر جت صنعتی دارای وزن زیادی هستند که در مدل های چرخ دار، جابجایی و حمل و نقل کارواش دستی به محلی دیگر به کمک دسته حرکتی و چرخ ها به آسانی انجام می پذیرد.


دستگاه کارواش صنعتی شرکت ابراهیم