سرامیک

کاشی و سرامیک از جمله مهم ترین مصالحی هستند که برای ساخت و ساز بناهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. پایه و اساس ساخت این مصالح موادی مانند رس و ماسه بوده که از ترکیب آن ها با دیگر مواد کاشی و سرامیک به دست می آید. امروزه تعداد زیادی از کارخانه های صنعتی برای تولید این محصولات احداث گردیده و مشغول به فعالیت هستند. از آن جایی که در فرآیند تولید کاشی و سرامیک مقدار زیادی رس و مواد به کار می رود، این کارخانه ها با حجم عظیمی از آلودگی های مختلف سر و کار دارند. در چنین شرایطی نظافت صنعتی کارخانه سرامیک به عنوان یک روش موثر در جمع آوری این آلودگی به کارگرفته می شود. نظافت صنعتی کارخانه سیمان شامل به کارگیری دستگاه های تخصصی و پرقدرت است که کیفیت و سرعت نظافت را به طرز چشم گیری افزایش می دهند. مکنده صنعتی کارخانه سرامیک، دستگاه کفشوی صنعتی، کارواش صنعتی و... از جمله رایج ترین دستگاه های نظافت صنعتی در این محیط می باشد.

 

نظافت صنعتی کارخانه سرامیک

 به خطر افتادن سلامت کارکنان، ایجاد وقفه در تولید، آسیب به دستگاه ها و تجهیزات، کاهش کیفیت محصولات تولیدی و... همگی از جمله مهم ترین عواقب و نتایج عدم نظافت و جمع آوری صحیح آلودگی از محیط کارخانه های تولید سرامیک می باشد. از طرف دیگر  از آنجایی که نیاز به نظافت پیوسته و مستمر است و حجم آلودگی ها بسیار بالا می باشد استفاده از دستگاه های تجاری و خانگی پاسخگوی این حجم نظافت نمی باشد در نتیجه لازم است از دستگاه های سخت کاری استفاده شود تا با استفاده از آنها بتوان پیوسته به نظافت پرداخت. برخی از این تجهیزات عبارتند از:

 

- مکنده صنعتی

تقریبا در تمامی مراحل تولید سرامیک مقداری ماده پودری با قابلیت پراکندگی بالا در محیط تولید می شوند. در صورتی که این مواد به درستی از میان برداشته نشوند به دلیل سرعت پخش بالا می توانند بر روی دستگاه ها قرار گرفته و علاوه بر به مخاطره انداختن سلامت افراد، امکان خرابی دستگاه ها و تجهیزات صنعتی را افزایش دهند. در نتیجه به منظور نظافت خطوط تولید و ماشین آلات صنعتی، انبار و سالن ها دستگاه مکنده یا جاروبرقی صنعتی کارخانه سرامیک به کار گرفته می شود این دستگاه ها در برخی مدل ها با تجهیز به موتور توربینی امکان کارکرد پیوسته داشته و به دلیل داشتن قدرت، ظرفیت و سرعت بالای مکش یک دستگاه مناسب برای نظافت به شمار آیند. جاروبرقی صنعتی کارخانه سرامیک با داشتن تجهیزات جانبی مناسب و هم چنین ایمنی بالا حین کار، ضایعات و آلودگی های موجود در ماشین آلات و دستگاه های صنعتی را مکش می کند. از این دستگاه نظافت صنعتی علاوه بر جمع آوری مواد جامد و صایعات مایع می توان به منظور انتقال و جابه جایی مواد نیز استفاده نمود.- کارواش صنعتی

از طریق یک پمپ فشار قوی آب ورودی به دستگاه واترجت صنعتی افزایش فشار یافته و با خروج از نازل های مخصوص آلودگی ها را از میان برمی دارد. شستشوی تاسیسات، از میان برداشتن آلودگی های موضعی، سرسخت و تثبیت شده با استفاده از دستگاه واتر جت صنعتی کارخانه سرامیک انجام می پذیرد و به این ترتیب کیفیت عملکرد و طول عمر دستگاه ها و تاسیسات افزایش می یابد. آب پرفشار به کارگرفته شده در این دستگاه ها آب پرفشار قدرت شوینده بسیار بالایی داشته و قادر است تمامی آلودگی های سخت و چسبنده را از میان بردارد.- زمین شوی صنعتی

جهت شستشو سطح زمین در سالن ها و انبارهای نگه داری محصولات دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی به کار می رود. اسکرابر صنعتی کارخانه سرامیک یک ابزار مکانیزه بوده و برای شستشوی زمین سخت به ویژه در مراکز صنعتی مناسب و کارآمد می باشد به گونه ای که آلودگی های سطح زمین را در سالن های تولید و انبارهای کاشی و سرامیک از بین می برد. ایجاد سطحی خشک پس از شستشو یکی دیگر از ویژگی های این دستگاه نظافتی بوده که تاثیر بسیار زیادی در کیفیت نظافت انجام شده دارد و از قرارگیری آلودگی مجدد بر روی زمین جلوگیری می نماید.

 

- جاروب شهری

علاوه بر تجهیزات ذکر شده دستگاه سوییپر صنعتی کارخانه سرامیک برای جمع آوری گرد و خاک و دیگر آلودگی های سخت سطح زمین در محوطه کارخانه و انبار مورد استفاده قرار می گیرد. جاروی شهری کارخانه سرامیک با تجهیز به یک یا دو برس دوار امکان هدایت آلودگی ها به برس دیسکی تعبیه شده در مرکز دستگاه را داشته و به این ترتیب جمع آوری آلودگی ها به آسانی انجام می شود. جاروی محوطه در کارخانه سرامیک عموما برای محیط های باز و یا انبار استفاده شده و توانایی جمع آوری آلودگی های جامد بزرگ و کوچک به طور مکانیزه را دارد.

 

industrial-vacuum-cleaner-in-ceramic-industry مکنده صنعتی در صنعت سرامیک

مکنده صنعتی در صنعت سرامیک

wash-tube-in-ceramics-factories شستشوی لوله در کارخانه سرامیک

شستشوی لوله در کارخانه سرامیک

floor-and-factories-area-scrubber کف شوی محوطه کارخانه سرامیک

کف شوی محوطه کارخانه سرامیک

cleaning-production-line-and-warehouses نظافت خطوط تولید و انبار ها

نظافت خطوط تولید و انبار ها

ceramics-factories-sweeper جاروب مکانیزه کارخانه سرامیک

جاروب مکانیزه کارخانه سرامیک

ceramic-factory-warehouse-scrubber کفشوی انبار کارخانه های سرامیک

کفشوی انبار کارخانه های سرامیک

washing-machine-production-ine شستن ماشین آلات خط تولید

شستن ماشین آلات خط تولید

cleaning-production-salon-of-ceramics-factory شستشوی سالن های تولید کارخانه سرامیک

شستشوی سالن های تولید کارخانه سرامیک

pre separator usage in ceramic industry کاربرد مخزن رابط در صنایع سرامیک

کاربرد مخزن رابط در صنایع سرامیک

wash conveyor شستشوی نوار نقاله

شستشوی نوار نقاله

heavy duty sweeper in cleaning ceramic factory سویپر سنگین کار کارخانه سرامیک

سویپر سنگین کار کارخانه سرامیک