حذف رد لاستیک

پارکینگ مجتمع های مسکونی و تجاری، در طول شبانه روز با تردد حجمی از خودرو ها مواجه هستند. همچنین در سوله و انبار محیط های صنعتی، ماشین آلاتی مانند لیفتراک ها با حرکت خود، وسایل و تجهیزات را جابجا می نمایند. تردد خودرو ها و ماشین آلات در این محیط ها، به مرور زمان موجب ایجاد رد لاستیک و خط ترمز بر روی سطح می شود. برای رفع این آلودگی ها، استفاده از مواد شوینده معمول اثربخش نبوده و در نتیجه می بایست از مواد شوینده صنعتی بهره برد. این مواد یه تنهایی و یا با استفاده از دستگاه کفشوی قابل استفاده اند.


ماده شوینده صنعتی

مواد شوینده صنعتی، موادی هستند که با هدف از بین بردن آلودگی ها و جرم های عمیق بیرونی استفاده می شوند. این مواد در اقسام گوناگونی تولید شده و بدون آسیب رساندن به سطح، آنرا تمیز و عاری از آلودگی می نماید. با توجه به نوع آلودگی و شرایط محیط، مواد شوینده مخصوصی استفاده می شود. از جمله کاربرد های این مواد شوینده می توان به حذف رد تایر خودرو، از بین بردن آلودگی های رسوبی و رفع آلودگی های چسبیده به سطح مانند آدامس اشاره نمود. گامازول، وینوکس، کوروت، کارپازول و دوپومات از جمله مواد شوینده صنعتی پر کاربرد به حساب می آیند. قدرت پاک کنندگی بالا، بهینه سازی در مصرفی آب، کاهش تعداد دفعات شستشو و حفظ کیفیت سطوح از مزایای استفاده از این مواد شوینده صنعتی می باشد.


گامازول

شوینده گامازول یک مایع بی رنگ و با رایحه ای ملایم می باشد که در انجام امور نظافتی بخصوصی کاربرد دارد. این مایع شوینده، از سورفکتانت های غیر یونی، حلال های محلول در آب و دیگر افزودنی ها تشکیل شده و در حالت رقیق دارای ph، 7 می باشد. مایع شوینده گامازول با توجه با داشتن ph خنثی، برای از بین بردن آلودگی های عمیق از روی انواع سطوح  مقاوم در برابر حلال مانند اپوکسی، سیمانی و سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد اصلی این ماده، از بین بردن رد لاستیک و خط ترمز ماشین آلات صنعتی چون لیفتراک از سطح کفپوش موجود در محیط های صنعتی می باشد. نسبت استفاده از این ماده شوینده با توجه به میزان و وسعت آلودگی تعیین می شود. معمولا این نسبت برای رفع آلودگی های سطحی و عمیق به نسبت یک به یک یا یک به دو می باشد. هنگام کار با گامازول می بایست به یک نکته ایمنی توجه شود. تماس مستقیم این ماده با پوست یا چشم، خطر آفرین بوده و در صورت رخ دادن این اتفاق، باید موضع را بلافاصله با حجمی از آب شستشو داد.


استفاده از گامازول در از بین بردن رد لاستیک

همانطور که اشاره شد، تردد لیفتراک ها و خودرو های سواری می توانند سبب ایجاد رد لاستیک و حتی خط ترمز بر روی سطح پارکینگ شود. در مورد لیفتراک ها، این آلودگی به دلیل کربن سیاه موجود در لاستیک آن ها، موجب ایجاد آلودگی های عمیق تری می شوند. نتیجه این امر، عدم از بین رفتن آلودگی با مواد شوینده معمول و کاهش سطح بهداشتی محیط می باشد. اجتناب ناپذیر بودن استفاده از لیفتراک و دیگر وسایل نقلیه، موجب شده تا اقدامات سختی جهت رفع این آلودگی ها اعمال شود. یکی از موثرترین این راه ها، استفاده از ماده پاک کننده گامازول می باشد. گامازول با توجه به میزان آلودگی با آب ترکیب شده و رد لاستیک را از انواع سطوح از بین می برد.

ماده شوینده گامازول دارای کاربری آسانی بوده و با توجه به میزان آلودگی به دو صورت قابل استفاده است. اگر حجم آلودگی و وسعت محیط کم باشد، می توان مقداری از آن را بوسیله بطری اسپری دار بر روی سطح پاشش و با تی آنرا بر روی سطح اعمال نمود. برای از بین بردن حجم بالایی از این نوع آلودگی نیز، می توان بعد از ریختن ماده شوینده بر روی سطح، آنرا بوسیله اسکرابر یا پولیشر شستشو داد. در صورتی که بخواهیم ماده را به مخزن اسکرابر اضافه کنیم باید به نسبت بیشتری با آب ترکیب شود.

گالری تصاویر

حذف رد لاستیک حذف رد لاستیک حذف رد لاستیک حذف رد لاستیک

درخواست اطلاعات بیشتر