نکات استفاده از اسکرابر

دستگاه های نظافت صنعتی با هدف ارتقای کیفیت بهداشت و تمیزی محیط های گوناگون طراحی و تولید شده و با توجه به تفاوت ویژگی های هر محیط طیف گسترده ای از این تجهیزات روانه بازار شده است. یکی از پرکاربردترین و مهم ترین ماشین آلات مکانیزه نظافتی دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی می باشد که به طور اختصاصی برای شستشو و خشک نمودن هم زمان سطح زمین ساخته شده است. کفشوی صنعتی به صورت کاملاً مکانیزه به شستشو و خشک نمودن سطح زمین می پردازد و کاربر هیچ دخالتی در مراحل شستشو ندارد و تنها هدایت و کنترل دستگاه را بر عهده دارد. اسکرابر در همه مراکز صنعتی، تجاری، درمانی، آموزشی، کارگاهی و ده ها محیط دیگر کاربرد دارد و با انتخاب دستگاه مناسب می توان به شستشوی بهینه دستگاه یافت. برای آن که دستگاه حداکثر بازدهی را ارائه دهد رعایت چند نکته الزامی است و هنگام استفاده از زمین شوی صنعتی باید به این نکات توجه نمود.


هنگام استفاده از اسکرابر رعایت چه نکاتی اهمیت دارد؟

کف شوی صنعتی یک دستگاه مکانیزه است که همانند همه تجهیزات مکانیزه دیگر نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد. هر چند فرآیند رسیدگی به اسکرابر امر ساده ای است اما نقش بسیار مهمی در عملکرد این دستگاه و ارائه حداکثر بازدهی دارد. برخی از اموری که سبب افزایش کارایی این دستگاه می گردد عبارت اند از:


حذف زباله ها از سطح

دستگاه اسکرابر به منظور شستشوی سطوح کف طراحی شده و قابلیت جمع آوری زباله های درشت و سنگین را ندارد. برخی محیط ها مانند انبارها و یا کارگاه های صنعتی تولید ضایعات جامد و خشک وجود دارد و اگر شستشوی سطح زمین مد نظر باشد، باید پیش از استفاده از اسکرابر این زباله ها از محیط حذف گردند تا از آسیب رسیدن به دستگاه و سطح زمین جلوگیری به عمل آید. استفاده از سوییپر یا جاروبرقی صنعتی راهکارهای مناسب برای جمع آوری ضایعات می باشد و پس از آن می توان از دستگاه اسکرابر بهره گرفت.


دور ساختن اشیای اضافه

دستگاه های اسکرابر دستی دارای ابعاد کوچک یا متوسط هستند که برای شستشوی سطوح کف در محیط هایی با وسعت پایین مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این اگر در یک محیط تراکم موانع حرکتی وجود داشته باشد،‌ کف شوی دستی بهترین گزینه خواهد بود. اگر در یک فضا وسایل پرخطر و مزاحم وجود داشته باشد پیش از شروع به کار اسکرابر باید از محیط دور شوند تا آسیبی به دستگاه و یا اشیا وارد نشود.


کنترل اتصالات و شیلنگ

مشاهده نشتی آب یا باقی ماندن رد آب دلایل مختلفی می تواند داشته باشد اما پیش از هر اقدام دیگری باید اتصالات و شیلنگ ها بررسی گردد. پاشش محلول شوینده از مخزن آب تمیز بر روی برس ها،‌ مکش آب و آلودگی باقی مانده بر روی سطح زمین و انتقال آن به مخزن آب کثیف توسط شیلنگ های اسکرابر صورت می پذیرد که خرابی، زدگی، پارگی و عدم اتصال نادرست این اجزا عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه می کند. بنابراین ضروری است قبل از شروع به کار کفشوی از سالم بودن شیلنگ ها و اتصال درست آن ها اطمینان حاصل نمود.


تنظیم تی و برس

برس وظیفه شستشو و حذف آلودگی ها را بر عهده دارد، بنابراین باید مطابق با جنس کفپوش انتخاب گردد. سطوح حساس باید با برس نرم، سطوح معمولی با برس استاندارد و سطوح سخت با برس زبر نظافت می شوند. نصب برس باید به درستی صورت گیرد و در صورت خرابی تعویض گردد. همچنین اگر زباله در میان الیاف برس باقی مانده باشد باید بلافاصله برطرف شود. تی لاستیکی هلالی شکل تعبیه شده در انتهای دستگاه وظیفه جمع آوری آب و آلودگی را بر عهده دارد و هنگام استفاده از اسکرابر اطمینان از سلامت این قطعه ضرورت دارد. برس و تی دارای نصب آسان هستند اما باید این عملیات به دقت انجام گیرد. اگر تی دچار فرسودگی باشد رد آب به جا می گذارد و از همین رو باید تعویض گردد.

درخواست اطلاعات بیشتر