حذف آلودگی چرب و الکترواستاتیک

در بسیاری از محیط های صنعتی و نیمه صنعتی همواره حجم زیادی از آلودگی های سخت تشکیل می شود که این آلودگی ها بر روند انجام فرآیندهای صنعتی، کیفیت محصولات تولیدی تاثیر گذار می باشد. همچنین این آلودگی های سخت ممکن است کارکنان بخش خدماتی را با مشکلات بسیار زیادی مواجه کنند. برخی از این آلودگی ها شامل آلودگی های چرب و الکترواستاتیک مانند گریس، روغن موتور، دوده، غبارهای گازی و… می باشند و در گروه آلودگی های سخت و ماندگار قرار می گیرند که به آسانی از روی سطوح و تجهیزات پاک نمی شوند. قدیمی ترین روش شستشوی این آلودگی های روغنی استفاده از مواد مضر دیگری مانند بنزین، گازوئیل، خاک اره و... می باشد که به دلیل آسیب به پوست و سطوح، این روش منسوخ گشته است. امروزه در اغلب اوقات متداول ترین روش برای از بین بردن آلودگی های روغنی و حذف آن ها از محیط و سطوح، مواد شوینده شیمیایی صنعتی موجود در بازار می باشد. چندین نوع مواد شوینده مخصوص زدودن آلودگی های الکترواستاتیکی در بازار موجود است که ممکن است برخی از آن ها نتیجه مطلوب را ارائه ندهند، بوی ناخوشایند داشته باشند و یا به سطح آسیب برسانند؛ در این صورت ضرر استفاده از آن ها بیشتر از سودشان بوده و موجب نارضایتی خواهد شد. به منظور شناخت ماده شوینده مناسب می بایست برخی پارامتر های گوناگون را در نظر گرفت که در ادامه برخی از آن ها را بررسی خواهیم کرد.


مواد شوینده مناسب

از پارامتر های انتخاب ماده شوینده مناسب می توان به قدرت لکه بری بالا و در عین حال عدم آسیب به سطوح اشاره کرد. شوینده صنعتی Dopomat forte یک شوینده قلیایی است که PH آن 13 بوده و پس از ترکیب با آب به عدد 11/5 می رسد. این ماده برای حذف انواع آلودگی های چرب و الکترواستاتیک شامل روغن موتور، گریس و دوده بسیار مناسب است و اثر بخشی فوق العاده ای در فرآیند شستشو و لکه بری از خود نشان می دهد. این شوینده یک ماده فعال به شمار می آید که مقدار کمی کف تولید می کند و به صورت کنستانتره عرضه شده است. ماده شوینده صنعتی دوپومات فورت برای شستشوی آلودگی های موجود بر روی سطوح سنگی و گرانیتی بسیار مناسب است و عملکرد منحصر به فردی در نظافت اینگونه سطوح ارائه می کند. همچنین اسانس لیمو در ترکیبات این ماده موجود می باشد که از بروز بوی نامطبوع در اثر شستشو جلوگیری می کند.


روش استفاده

از آنجایی که این ماده برای مصارف صنعتی تولید گشته است، استفاده از آن به منظور نظافت خانگی مناسب نمی باشد. قبل از هرچیزی باید دقت نمود که تماس این ماده با چشم بسیار خطرناک می باشد. در ابتدا به دلیل غلظت این ماده شوینده ارائه شده، می بایست بسته به آلودگی ها و مقاومت آن ها در برابر پاک شدن، نسبت قابل قبولی از این ماده شوینده را با آب سرد ترکیب کرد تا رقیق شود. ماده شوینده دوپومات فورت هم با دستگاه های اسکرابر ، واترجت و پولیشر قابل استفاده می باشد و هم می توان بر روی سطوح پاشش کرد و سپس با تی نظافت نمود. ماده شوینده دوپومات فورت با هر یک عملکردی فوق العاده ارائه می دهد و توانایی حذف آلودگی های چرب و الکترواستاتیک از روی سطوح را دارا می باشد. به منظور شستشوی سطوح توسط این ماده نسبت ترکیب آن با آب برای اسکرابر 10 به 100، برای واترجت 1 به 50 و برای پولیشر 1 به 10 است. این ماده به دلیل ساختار قوی کف کمی تولید کرده و در پایان بدون بر جای گذاشتن هیچگونه اثری، به سرعت خشک می شود و در آخر سطحی پاکیزه و عاری از آلودگی های مقاوم روغنی باقی خواهد ماند.

گالری تصاویر

شوینده صنعتی شوینده صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر