درمانی و داروسازی

مراکز درمانی همانند بیمارستان ها، کلینیک ها، صنایع دارو سازی و ... از جمله محیط هایی هستند که بهداشت و تمیزی  در آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و حساسیت بالایی نسبت به آلودگی دارند. در این مراکز محیط های عمومی، سالن ها، اتاق ها، لوازم و تجهیزات و هم چنین تأسیسات صنعتی نظافت و ضد عفونی می شوند تا هر گونه میکروب، باکتری، ویروس، قارچ و دیگر آلودگی ها از میان برداشته شود. شستشوی صنعتی با به کارگیری انواع تجهیزات و دستگاه نظافت بیمارستانی می تواند سطح بهداشت را در کلینیک ها، بیمارستان ها، صنایع داروسازی و... افزایش داده و به دلیل به کارگیری نظافت مکانیزه بالاترین کیفیت و ایمنی برقرار در این محیط ها برقرار شود. همچنین با استفاده از این دستگاه ها به دلیل کاهش تماس مستقیم کارکنان و نیروهای خدماتی با آلودگی ها، ایمنی و سلامت آنها حتی در صورت کار در مراکز بسیار حساس نیز به مخاطره نخواهد افتاد.

آشنایی با انواع دستگاه نظافت بیمارستانی

خوشبختانه امروزه تقریبا برای تمامی بخش های یک بیمارستان می توان دستگاه کاملا تخصصی و مکانیزه ای برای نظافت یافت. وسعت بالای مراکز درمانی و نیاز به نظافت پیوسته و دقیق لزوم به کارگیری روش های نوین و تخصصی را در نظافت بخش های مختلف این مراکز مشخص می سازد. دستگاه شستشوی کف بیمارستان ها و صنایع داروسازی، انواع کارواش صنعتی مناسب مراکز درمانی، مکنده بیمارستانی و... همگی تعدادی دستگاه های نظافت بیمارستانی بشمار می آیند. 

- کفشوی آنتی باکتریال

بدون شک سطح زمین یکی از آلوده ترین بخش ها در هر محیطی به شمار می آید و پرداختن به نظافت و شستشوی مرتب آن یک اصل مهم در برقراری بهداشت در محیط بشمار می آید. این اهمیت در یک مرکز بهداشتی بیش از سایر مراکز به چشم می خورد. در همین راستا برای شستشو و خشک کردن همزمان سطوح کف از یک دستگاه نظافت بیمارستانی رایج به نام کفشوی صنعتی استفاده می شود. این روش مکانیزه به کارگیری دستگاه های نظافت صنعتی است که بدون دخالت مستقیم کاربر امکان از میان برداشتن انواع آلودگی ها را فراهم می آورند. دستگاه زمین شوی بیمارستانی یکی از این دستگاه ها است که در نوع تخصصی تر به منظور شستشوی سطوح کف مراکز درمانی در نوع اسکرابر آنتی باکتریال تولید و به کارگرفته می شود. اسکرابر نوبک یک دستگاه نظافت بیمارستانی بوده که از مخازن ضد باکتری و دارای ترکیبات معدنی ساخته شده است و سبب می گردد تا رشد و تکثیر عوامل بیماری زا متوقف گردد به این ترتیب پس از 3 روز حدود 99.99 درصد عوامل آلوده در مخازن از بین می روند. این دستگاه نظافت صنعتی هم برای شستشوهای روزانه و هم برای از بین بردن میکروب های محیط به کار گرفته می شود. این رده از کفشوی ها در مراکز درمانی، کارخانه های تولید محصولات دارویی و تمامی محیط های حساس به آلودگی به کار می رود. هم چنین جهت صیقلی ساختن سطح زمین و افزایش جلا و درخشندگی آن دستگاه پولیشر قابل استفاده می باشد.

- بخارشوی صنعتی بیمارستان

به منظور انجام عملیات شستشو در کنار ضد عفونی ساختن تجهیزات، وسایل، دیوارها و ... در مراکز بهداشتی، درمانی و دارو سازی دستگاه بخار شوی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه تولید کننده بخار آب داغ بوده که می تواند آلودگی های سخت را از سطوح جدا نموده و به دلیل داشتن حرارت بالا سطح مورد نظر را ضد عفونی می کند. یکی دیگر از روش های شستشو و ضد عفونی ساختن انواع سطوح در محیط های درمانی و دارویی استفاده از مواد شوینده می باشد که میزان قابل توجهی از عوامل بیماری زا را از بین می برند. بخارشوی صنعتی به عنوان یک دستگاه نظافت بیمارستانی در مدل های مختلفی طراحی شده و در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. تجهیز به بویلر یا دیگ بخار و مخزن آب تمیز در حجم های مختلف باعث شده تا این دستگاه نظافت بیمارستانی در گروه تجهیزات بسیار پرکاربرد و رایج نظافت و ضدعفونی نمودن سطوح قرار گیرد. علاوه بر شستشوی تجهیزات و دستگاه ها به منظور شستشوی زمین و دیوارها هم می توان از این دستگاه نظافت صنعتی استفاده نمود.

- واترجت صنعتی

تأسیسات بیمارستانی و خطوط تولید در صنایع دارو سازی به وسیله دستگاه واترجت صنعتی شستشو شده و به این ترتیب کیفیت و کارایی این تجهیزات بازیابی می گردد. وجود آلودگی، خرابی و خسارات زیادی به بار آورده که با شستشوی آن ها از وقوع آن جلوگیری می شود. آب پرفشار تولید شده در این دستگاه امکان از میان برداشتن عمیق ترین آلودگی ها را فراهم می آورد. این دستگاه  نظافت بیمارستانی در دو مدل آب گرم و آب سرد طراحی شده که متناسب با نوع آلودگی می توان از مدل مناسب بهره گرفت. برای مثال از کارواش آب گرم به منظور حذف آلودگی ها و لکه های چرب و روغنی و ضدعفونی نمودن سطوح در کنار شستشو استفاده می شود. برای مثال شستشوی تاسیسات بیمارستانی و آشپزخانه بیمارستان عموما از جت واش بهره گرفته می شود. 

- مکنده صنعتی

یک دستگاه نظافت بیمارستانی بسیار مهم و ضروری که تقریبا در تمامی بخش های یک مرکز درمانی قابل استفاده است مکنده صنعتی نام دارد. مکنده صنعتی و دستگاه های جاروبرقی صنعتی تخصصی در صنایع دارو سازی به کار گرفته می شوند که به این طریق آلودگی، ضایعات و مواد پودری در محیط قابل جمع آوری هستند. این مکنده ها از سطح فیلتراسیون قدرتمندی برخوردار بوده و جهت نظافت صنعتی و جمع آوری مواد ابزاری مناسب به شمار می آیند. در بخش هایی نظیر اتاق تمیز با تجهیز دستگاه جاروبرقی صنعتی به فیلتر هپا می توان حتی ذرات بسیار ریز را از محیط جمع آوری نمود. استفاده از یک جاروی آب و خاک به منظور از میان برداشتن ضایعات مایع در کنار آلودگی های جامد نیز می توان بهره گرفت.


 

footwear-and-medical-centers کف شوی مراکز بهداشتی و درمانی

کف شوی مراکز بهداشتی و درمانی

central-vacuum-cleaner مکنده مرکزی داروسازی

مکنده مرکزی داروسازی

small scrubber کف شوی درمانگاه ها

کف شوی درمانگاه ها

nobac-scrubber-machines زمین شوی آنتی باکتریال (no BAC)

زمین شوی آنتی باکتریال (no BAC)

polish پولیشر بیمارستان و مراکز درمانی

پولیشر بیمارستان و مراکز درمانی

disinfection-equipment ضدعفونی کننده تجهیزات

ضدعفونی کننده تجهیزات

steam cleaner بخار شوی بیمارستانی

بخار شوی بیمارستانی

clinics-and-surgery-centers-scrubbers کفشوی کلینیک ها و مراکز جراحی

کفشوی کلینیک ها و مراکز جراحی

medical-centers-and-pharmaceutical-vacuum جارو برقی مراکز درمانی و داروسازی

جارو برقی مراکز درمانی و داروسازی

shoe hospitals کفشوی بیمارستان

کفشوی بیمارستان

icu & ccu cleaning with nobac scrubber زمین شوی اورژانس و مراقبت ویژه

زمین شوی اورژانس و مراقبت ویژه

washing-facilities-and-units شستشوی تاسیسات بیمارستانی

شستشوی تاسیسات بیمارستانی

strategies  preventing corona global virus راهکارهای جلوگیری از شیوع ویروس جهانی کرونا

راهکارهای جلوگیری از شیوع ویروس جهانی کرونا

antibacterial scrubber اسکرابر بیمارستانی

اسکرابر بیمارستانی

bag holder trolley ترولی جمع آوری و حمل زباله

ترولی جمع آوری و حمل زباله

pharmaceutical industrial vacuum cleaner نظافت داروسازی با جاروبرقی صنعتی

نظافت داروسازی با جاروبرقی صنعتی

aged care home floor scrubber نظافت آسایشگاه سالمندان با اسکرابر آنتی باکتریال

نظافت آسایشگاه سالمندان با اسکرابر آنتی باکتریال

floor scrubber for spread of disease جلوگیری از انتشار باکتری با اسکرابر

جلوگیری از انتشار باکتری با اسکرابر

medical centers motor scrubber اسکرابر چند منظوره بیمارستان

اسکرابر چند منظوره بیمارستان

cleaning restroom with high pressure spry vac نظافت سرویس بهداشتی با استفاده از دستگاه اسپری مکش

نظافت سرویس بهداشتی با استفاده از دستگاه اسپری مکش

washing and cleaning the facade of the building شستشو و نظافت نمای ساختمان

شستشو و نظافت نمای ساختمان

hospital trolley ترولی بیمارستانی

ترولی بیمارستانی

transfer pharmaceuticals industrial vacuum انتقال مواد با جاروبرقی صنعتی

انتقال مواد با جاروبرقی صنعتی

disinfectant-detergent مواد ضد عفونی کننده بیمارستانی

مواد ضد عفونی کننده بیمارستانی

industrial vacuum cleaner clean rooms جاروبرقی صنعتی کلین روم

جاروبرقی صنعتی کلین روم

hot pressure washer hospital cleaning کاربرد دستگاه کارواش آب گرم مراکز درمانی

کاربرد دستگاه کارواش آب گرم مراکز درمانی