خدمات شستشوی کف انبار با اسکرابر

انبارها و سوله ها دارای فضای وسیع، حجم کاری بالا و تردد زیاد هستند که گاهی اوقات توجه و رسیدگی به محیط آن که یک امر ضروری است، دشوار می شود. با این وجود، تمیز نمودن روزانه انبار و به ویژه کف انبار باید در اولویت قرار داشته باشد. سطح زمین در انبار از طریق نشت مواد نگهداری شده، رد لاستیک لیفتراک، گرد و خاک و ... آلوده می شود که این پدیده اثرات منفی و نامطلوب خاص خود را بر جای می گذارد. در صورت بی توجهی به نظافت انبار و انباشت آلودگی ها، کیفیت محصولات تنزل پیدا می کند و علاوه بر آن احتمال لغزندگی و آسیب کارکنان بالا می رود. در حقیقت تمیزی و بهداشت انبار تنها جنبه ظاهری ندارد بلکه به حفظ کیفیت کالاهای دپو شده و هم چنین ایمنی و سلامت نیروهای انسانی کمک می نماید. بنابراین می توان دریافت که شستشوی سطوح کف به روش اصولی در انبار به چه میزان اهمیت دارد و چگونه تمیزی با استفاده از دستگاه های مکانیزه نظافتی همانند اسکرابر به دست می آید.


کاربرد اسکرابر در انبار

انبارها کاربری های گوناگونی دارند، از مواد غذایی و دارویی گرفته تا قطعات و تجهیزات صنعتی در انبارها و سوله ها نگه داری می شوند و در هر یک شستشوی سطح زمین اهمیت بسیار زیادی دارد. اکنون می خواهیم بدانیم چرا تمیز نمودن انبار با اسکرابر مهم است.


افزایش ایمنی

در انبار امکان ریختن مواد چرب و روغنی، پودرهای نرم و سایر مواد وجود دارد و یا حتی زباله های ساده ای مانند تکه های کاغذ و مقوا به صورت آلودگی در محیط پخش می شود. همه این آلاینده ها به شیوه های مختلف امنیت و سلامت کارکنان را به مخاطره می اندازد. هنگامی که زمان کافی و دقت لازم برای شستشوی سطوح کف صرف می گردد و در حقیقت تلاش بیشتری برای تأمین نیازهای نظافتی محیط انبار انجام می گیرد، چشم انداز واضح و روشنی برای کارکنان ایجاد خواهد شد. یعنی در این حالت هیچ خطری برای هیچ شخصی وجود ندارد و با حذف آلودگی ها و ایجاد مسیرهای حرکتی تمیز، دیگر فرصتی برای وقوع حوادث نگهانی فراهم نخواهد شد. با رعایت استانداردهای نظافتی در انبار، استانداردهای حفاظتی بالاتری برای کارکنان و کارگران ایجاد می شود. بنابراین جمع آوری زباله های درشت و سپس شستشوی سطوح کف با استفاده از اسکرابر یک امر ضروری به شمار می آید.  


افزایش بهره وری

سوال مطرح شده این است که کدام یک بهره وری بالاتری دارد؟ حرکت لیفتراک روی سطح آلوده یا حرکت بر روی سطحی تمیز با کمترین میزان از آلودگی؟ پاسخ به این سوال کاملاً روشن می باشد، قطعاً رفت و آمد لیفتراک بر روی سطحی عاری از زباله و آلودگی بهتر است. برای مقایسه انبار تمیز و انبار کثیف می توان گفت یک میز کار مرتب و چیده شده و یک میز کار آشفته و نامرتب را تصور کنید. آشفتگی میز تمرکز شخص را بر هم زده و در مقابل میز آراسته و مرتب همواره بر افزایش تمرکز کمک می کند. این امر در محیط های کاری نیز مصداق دارد، یعنی اگر انبار تمیز و پاکیزه باشد، کارکنان با دقت و تمرکز بیشتری به انجام وظایف خود می پردازند و اگر محیط بیش از اندازه آلوده و نامرتب باشد بر میزان بهره وری افراد تأثیر منفی می گذارد. دستگاه اسکرابر با شستشوی کامل و خشک نمودن سطح زمین بسیاری از مشکلات نظافتی را از میان برمی دارد.


ارتقای جلوه ظاهری

اگر محیط انبار به گونه ای باشد که مشتریان امکان بازدید از آن را داشته باشند، پاکیزگی و مرتب بودن آن در اولویت قرار می گیرد. وقتی سطح زمین کثیف و پر گرد و خاک باشد، محصولات و کالاهای نگهداری شده در انبار به سرعت آلوده می شوند و شرکت های حمل و نقل تمایلی به جا به جایی این اقلام ندارند. به همین دلیل است که نگهداری منظم انبارها بسیار اهمیت دارد. با شستشوی سطوح توسط اسکرابر می توان ثابت نمود که در زمینه کاری خود به طور حرفه ای فکر و عمل می کنید و دیدگاه مشتریان دگرگون می شود. اسکرابر سطح زمین را به نحو قابل توجهی شستشو داده و سبب حفظ جلوه بصری محیط می شود. بنابراین انتخاب یک یا چند دستگاه اسکرابر مطابق با شرایط محیطی بیش از هر کار دیگری به بهبود وضعیت انبار از جنبه های گوناگون کمک می کند.

گالری تصاویر

اسکرابر انبار اسکرابر انبار اسکرابر انبار اسکرابر انبار اسکرابر انبار اسکرابر انبار

درخواست اطلاعات بیشتر