نظافت پارکینگ و حذف رد لاستیک

نظافت پارکینگ به دلایل مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است. یک پارکینگ آلوده و دارای چاله های متعدد نه تنها چشم انداز خوبی ندارد بلکه اثباتی بر خطرناکی محیط می باشد. شستن سنگ کف پارکینگ، بررسی کفپوش و تعمیر بخش های آسیب دیده، حذف رد لاستیک ماشین در کنار از بین بردن لکه روغن ماشین از موزاییک، آسفالت و سایر کفپوش های پارکینگ همگی مراحلی از مهم ترین بخش های عملیات نظافت پارکینگ می باشد که امروزه با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی و مواد شوینده صنعتی انجام می گردد.

اهمیت نظافت پارکینگ

یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان پارکینگ های تجاری و اداری چگونگی شستن کفپوش پارکینگ بدون آسیب به کف و با بالاترین کیفیت می باشد. تردد خودروهای مختلف به داخل یک پارکینگ می تواند موجب ایجاد رد لاستیک، لغزندگی سطح به دلیل نشت روغن، نشست گرد و غبار و آلودگی های جامد و خشک بر روی سطوح کف گردد. نادیده گرفتن این آلودگی ها نتیجه ای جز بروز حوادث مختلف، آسیب به کفپوش ها و نیاز به صرف هزینه های هنگفت به منظور تعمیر و تعویض کفپوش پارکینگ ندارد. در نتیجه نظافت پارکینگ یکی از موارد مهم است که نباید نادیده گرفته شود.


 شستن سنگ کف پارکینگ

روش های مختلفی برای شستن سنگ کف پارکینگ وجود دارد. دو نمونه از اصلی ترین این راهکارها عبارتند از:


 ماده شوینده صنعتی تاف کلینر

بدون شک به کارگیری یک ماده تخصصی در از بین بردن لکه روغن و رد لاستیک بسیار موثر می باشد، چراکه به این وسیله می توان در زمانی کوتاه تر به نظافتی با کیفیت تر دست یافت. ماده شوینده صنعتی تاف کلینر (IBC Tough Cleaner) یک شوینده قلیایی با PH 8-9 بوده  که قادر است تثبیت شده ترین آلودگی ها را سطوح پاک نماید. بیشترین کاربرد این ماده در کارخانه ها و مراکز صنعتی و پارکینگ ها به منظور شستشو سطوح پلیمری، فلزی و کفپوش اپوکسی می باشد. ماده شوینده صنعتی تاف کلینر (IBC Tough Cleaner) کاملا سازگار با دستگاه های نظافت مکانیزه بوده و با قرارگیری در مخزن مواد شوینده این دستگاه ها در فرایند شستشو مورد استفاده قرار می گیرد.


هنگام حذف رد لاستیک با تاف کلینر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

پیش از به کارگیری ماده شوینده صنعتی تاف کلینر (IBC Tough Cleaner)  توجه به چند نکته ساده اهمیت دارد.


رقیق سازی ماده شوینده

در صورتی که برای نظافت پارکینگ و یا سایر محیط ها از تاف کلینر استفاده شود باید نسبت به رقیق سازی این ماده اقدام نمود، در صورت استفاده از ماده به صورت اسپری نسبت ترکیب با آب ماده 1 به 50 تا 1 به 100 و در صورت به کارگیری ماده در دستگاه های نظافت صنعتی نظیر  دستگاه اسکرابر این نسبت 1 به 100 تا 1 به 200 با توجه با حجم و میزان آلودگی متغیر می باشد. همچنین بهتر است پیش از استفاده از ماده به طور گسترده بر روی سطح، ابتدا مقدار کمی از آن را بر روی مساحت کمی امتحان شده و در صورت اطمینان از سازگاری، نسبت به استفاده از آن اقدام نمود. حذف رد لاستیک و از بین بردن لکه روغن ماشین از موزاییک دو نمونه از پرکاربردترین موارد مصرف شوینده صنعتی تاف کلینر می باشد.


 زمین شوی صنعتی

دستگاه اسکرابر صنعتی یکی از رایج ترین تجهیزات شستشوی کف بوده که در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که مساحت پارکینگ های چند طبقه و تجاری زیاد است و  رفت و آمد صورت پذیرفته به صورت مداوم می باشد، استفاده از روش های سنتی سطل و تی علاوه بر نیاز به اختصاص زمانی طولانی و به کارگیری تعداد بالای نیروی انسانی کیفیت مورد نظر را به همراه نخواهد داشت. از این رو در نظافت پارکینگ و شستن سنگ کف پارکینگ و حذف رد لاستیک تجهیز به این دستگاه نظافت صنعتی ضروری می باشد. تجهیز به دو مخزن آب تمیز و کثیف مجزا، برس دوار و یا غلطکی و سیستم مکنده موجب می گردد تا شستشوی کف هر بار با آب کاملا تمیز صورت گیرد، به علاوه به دلیل تجهیز دستگاه به یک موتور مکنده و یک تی آب آلوده بلافاصله پس از شستشو جمع آوری میگردد در نتیجه از ایجاد سطحی لغزنده جلوگیری به عمل می آید. این امر تاثیر بسزایی در افزایش ایمنی مراجعه کنندگان خواهد داشت.   


کارواش صنعتی

گاهی برخی از لکه ها با نفوذ عمیق به داخل کفپوش ها با روش های معمول نظافت از میان برداشته نخواهند شد. در چنین مواقعی برای نظافت پارکینگ از دستگاه واترجت صنعتی استفاده می گردد. به منظور حذف رد لاستیک، شستن سنگ کف پارکینگ، از بین بردن لکه روغن ماشین از موزاییک و بسیاری دیگر از موارد تخصصی این دستگاه نظافت صنعتی مورد استفاد قرار می گیرد. اصلی ترین ماده به کارگرفته شده در واترجت صنعتی آب است که پس از افزایش فشار از طریق یک پمپ قدرتمند و با عبور از یک شلنگ فشار قوی بر روی سطح پاشش می گردد. این دستگاه در دو مدل کارواش آب گرم و کارواش آب سرد طراحی می گردد که در دمای آب خروجی از دستگاه ها متفاوت می باشند.


کارواش آبگرم

بخش عمده ای نظافت پارکینگ مقابله با آلودگی های چرب و روغنی است استفاده از آب گرم می تواند کیفیت شستشو را تا چندین برابر افزایش دهد. حذف رد لاستیک، از بین بردن لکه روغن ماشین از موزاییک و یا شستن سنگ کف پارکینگ با استفاده از کاروش آب گرم با جداسازی سریع تر مولکول های چربی و الودگی های قدیمی شستشویی با کیفیت را ایجاد می نماید.


جاروب محوطه

یک دستگاه نظافت صنعتی ایده آل در جمع آوری آلودگی های ریز و درشت جامد به ویژه در پارکینگ های روباز دستگاه سوییپر صنعتی می باشد. تجهیز به یک یا دو برس دوار یک برس دیسکی، مخازن در حجم های مختلف و همین طور امکان پاشش آب بر روی برس ها به منظور جلوگیری از ایجاد گرد و خاک در حین نظافت پارکینگ از جمله ویژگی هایی است که این وسیله را برای نظافت بخش های مختلف پارکینگ مناسب می سازد. 

درخواست اطلاعات بیشتر