نظافت تابلو برق ها

تجهیزات الکترونیکی چون کیس های کامپیوتر ها  تابلو های برق موجود در مجموعه ها از جمله تجهیزاتی می باشند که معمولا مملو از حجم بالایی از آلاینده های ریزی چون گرد و غبار و پرز بوده و با توجه به جریان الکتریکی موجود و سیستم های الکترونیکی نظافت و حذف آلاینده های انباشته در بخش های مختلف آنها بسیار دشوار می باشد. از جمله شیوه های متداولی که از دیر باز تا کنون برای نظافت این بخش ها به کار برده می شود می توان به استفاده از سیستم های دمش اشاره نمود. دمش پر سرعت هوا بر روی سطوح داخلی این اجزا تا حدودی می تواند حجم آلاینده های انباشته را کاهش دهد. اما نکته مهم و کلیدی در این روش انتشار حجم بالایی از ذرات ریز گرد و غبار در فضای پیرامون و در نتیجه کاهش کیفیت هوا می باشد. مسلما ورود ذرات ریز گرد و غبار به داخل سیستم تنفسی افراد حاضر در محیط سلامت ایشان را به مخاطره می اندازد. در چنین شرایطی استفاده از شیوه های نوین و مکانیزه راهکاری مناسب، مقرون به صرفه و ایده آل برای نظافتی موثر و با کیفیت می باشد. استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی به عنوان سیستم مکنده و استفاده از نیروی مکش به جای نیروی دمش، گزینه ای مناسب و ایده آل برای نظافت آلاینده های انباشته در سیستم های الکترونیکی و تابلو های برق می باشد.


اساس عملکرد دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی دستگاهی کاربردی برای جمع آوری و حذف موثر وبا کیفیت آلاینده های انباشته در محیط می باشد که با استفاده از پمپ های مکنده باعث ایجاد خلا در مخزن دستگاه و در نهایت ورود پر سرعت حجم بالایی از هوا از طریق دهانه مکش به داخل مخزن می گردد. جریان پر سرعت هوا با ورود خود به داخل مخزن موجب انتقال آلاینده ها به داخل مخزن جاروبرقی صنعتی می گردد. دو فاکتور مهم در دستگاه های جاروبرقی صنعتی شامل سرعت مکش و قدرت مکش دستگاه می باشد. هر چه سرعت مکش دستگاه بیشتر باشد سرعت عملیات نظافت بیشتر شده و هر چه قدرت مکش بیشتر باشد، توان دستگاه در جمع آوری آلاینده های حجیم از قاصله دورتر بیشتر می گردد. دستگاه های مکنده صنعتی به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط های گوناگون با سرعت و قدرت مکش های متفاوتی طراحی و تولید می شوند.


 

استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی در نظافت تابلو های برق

تابلو های برق و تجهیزات الکترونیکی به کار رفته در ساختمان ها مملو از قطعات ریز الکترونیکی بوده و به واسطه عبور و انتقال جریان برق دارای یک میدان مغناطیسی خفیف هستند. از سوی دیگر ذرات ریز گرد و غبار  و پرز ها نیز اغلب دارای بار الکتریکی مثبت و منفی می باشند. میدان مغناطیسی موجود در سیستم های الکترونیکی به واسطه بار الکتریکی ذرات گرد و غبار باعث جذب دو چندان ذرات ریز و پرز ها شده و حجم آلاینده های انباشته در این بخش ها را افزایش می دهد. استفاده از دستگاه مکنده صنعتی گزینه ای مناسب برای جمع آوری و حذف آلاینده های انباشته در این بخش ها می باشد. به کار گیری سامانه مکش بر خلاف سیستم های دمشی مانع از انتشار ذرات ریز گرد و غبار در هوای پیرامون شده و از این رو علاوه بر اینکه آلاینده ها را به طور کامل و موثر از محیط حذف نموده و ضامن کیفیت هوای پیرامون می باشد.ویژگی های دستگاه جاروبرقی صنعتی برای نظافت تابلو های برق

همانطور که پیش تر اشاره شد، تجهیزات الکترونیکی و تابلو های برق موجود در مجموعه ها، دارای بخش های حساس و قطعات ریز می باشند. با توجه به حساسیت بالا و نقش مهم این قطعات در عملکرد تجهیزات و هم چنین حجم بالای آلاینده ها انباشته در محیط، به منظور نظافت و حذف موثر آلاینده های انباشته نیاز به دستگاه های مکنده ای با سرعت مکش بسیار بالا می باشد.

 

درخواست اطلاعات بیشتر