نساجی

صنایع نساجی از دیرباز نقش مهمی در تولید انواع منسوجات و تامین نیاز های جامعه داشته است. این صنایع با تولید انواع نخ ها و پارچه ها از مواد خام اولیه آنها را به محصولاتی کاربردی تبدیل می نمایند. تبدیل مواد خام اولیه به محصولات مفید با تولید آلاینده هایی همراه می باشد که می تواند آثار نامطلوبی بر روی کیفیت محصولات تولیدی و عمر مفید دستگاه ها داشته باشد. اصلی ترین آلودگی در این صنایع گرد و غبار پنبه و الیاف و نخ ها می باشند، این الاینده ها علاوه بر اینکه با نشست بر روی تجهیزات و ماشین آلات عمر مفید آنها را کاهش داده و تاثیرات منفی بر روی کیفیت محصولات دارند با نفوذ به داخل سیستم تنفسی افراد شاغل، سلامت آنها را به مخاطره انداخته و می توانند موجب بیماری آنها شوند.

اهمیت نظافت صنایع نساجی

نظافت و جمع آوری موثر و با کیفیت این آلاینده ها امری ضروری می باشد، اگر چه ماهیت آلاینده ها و وسعت بالای کارخانه ها مانع از کارآمدی شیوه های سنتی در نظافت صنایع نساجی می شود اما استفاده از تجهیزات نوین و به کار گیری شیوه های مدرن و ماشین آلات مکانیزه ایی چون دستگاه های اسکرابر، سوییپر، مکنده های تخصصی و واترجت ها می توانند پاسخگوی مناسبی برای نیاز های نظافتی محیط این کارخانه ها باشند. 

نظافت صنعتی با دستگاه های مکانیزه

به منظور ارتقا کیفیت عملکرد ماشین آلات مکانیزه در نظافت موثر و با کیفیت محیط، مکانیسم و لوازم جانبی این دستگاه ها دستخوش تغییراتی شده اند تا هماهنگی بیشتری با نوع و ماهیت آلاینده ها در  این صنایع داشته باشند. ماشین آلات مکانیزه نظافتی ضمن ارائه نظافتی موثر و با کیفیت، با کاهش در تعداد نیروی خدماتی، زمان و انرژی مصرفی برای انجام امور نظافتی، تاثیر بسزایی در کاهش هزینه ها و ارتقا بهره وری و سود آوری دارند. استفاده از تجهیزات جانبی در این دستگاه ها امکان دسترسی و نظافت نقاط دور از دسترس را برای کاربر فراهم نموده و موجب ارتقا کیفیت نظافتی می شوند. 

- شستشوی کف با اسکرابر

آلاینده ها در صنعت نساجی از گستردگی زیادی برخوردار می باشند. از انواع روغن و گریس تا مواد شیمیایی و نخ و پنبه و پرز. اما یکی از مهم ترین بخش هایی که به هنگام نظافت صنایع نساجی باید به آن توجه ویژه نمود، شستشوی زمین با استفاده از دستگاه های تخصصی نظافت می باشد. دستگاه کفشوی صنعتی یک تجهیز مکانیزه شستشوی  کف می باشد که با طراحی در دو مدل دستی و سرنشین دار می تواند اکثر محیط های یک کارخانه صنعتی را پوشش دهد. به دلیل برخورداری از برس های دیسکی یا غلطکی با اعمال فشار یکنواخت به کف آلودگی ها را از درز و شکاف کفپوش ها جدا می سازد.

- مکنده صنعتی

جمع آوری ذرات ریز گرد و غبار، پرز و الیاف به منظور افزایش کیفیت تولیدات و کاهش احتمال آسیب به تجهیزات و دستگاه ها در کنار احتمال بروز حوادث خطرافرین به ویژه به دلیل حجم بالا، با استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی صورت می پذیرد. یک طراحی شده با مخازنی در حجم های مختلف امکان مکش قدرتمند آلودگی ها را فراهم می سازد. موتور و پمپ یک جاروبرقی صنعتی می تواند در انواع مختلفی طراحی شود، که موجب تولید برخی مدل های دائم کار با امکان کارکرد پیوسته می گردد. یکی دیگر از اصلی ترین مشکلات در صورت نادیده گرفته شدن نظافت صنایع نساجی احتمال آتش سوزی و شعله ور شدن الیاف پنبه می باشد. اما با کمک یک دستگاه مکنده ضداحتراق مجهز به گواهی ATEX تمامی این الودگی ها در نهایت ایمنی قابل جمع آوری می باشند.


cleaning machines مکنده صنعتی کارخانه جات نساجی

مکنده صنعتی کارخانه جات نساجی

washing-warehouse-and-textile-industrys-areas شستشوی محوطه و انبار صنعت نساجی

شستشوی محوطه و انبار صنعت نساجی

scrubber-for-factories-area زمین شوی محوطه کارخانه جات نساجی

زمین شوی محوطه کارخانه جات نساجی

product-lines-vacum-cleaner جاروبرقی مرکزی خط تولید صنایع نساجی

جاروبرقی مرکزی خط تولید صنایع نساجی

washing-installation-in-textile-industry شستشوی تاسیسات کارخانه نساجی

شستشوی تاسیسات کارخانه نساجی

industrial-cleaning-machines جاروب صنعتی کارخانه نساجی

جاروب صنعتی کارخانه نساجی

textile-industry-vacuum-cleaner جارو برقی صنعتی نساجی

جارو برقی صنعتی نساجی

factory-corridor-scrubber کاربرد دستگاه زمین شوی صنعتی در صنایع نساجی

کاربرد دستگاه زمین شوی صنعتی در صنایع نساجی

industrial vacuum cleaner removal wipes in textile جاروبرقی صنعتی مکش نخ های زائد

جاروبرقی صنعتی مکش نخ های زائد

industrial cleaning textile factory نظافت صنعتی کارخانه نساجی

نظافت صنعتی کارخانه نساجی