خدمات نظافت صنعتی مجموعه های ورزشی

مراکز و مجموعه های ورزشی در گروه محیط های نیازمند رعایت بهداشت براساس اصولی تعیین شده می باشند. مراجعه  های متعدد و همه روزه و استفاده مشترک افراد از برخی دستگاه ها و تجهیزات ورزشی، احتمال انتقال عوامل بیماری زا از فردی به فرد دیگر بسیار زیاد می باشد. از این رو لازم است تا با برخورداری از تجهیزات تخصصی امر نظافت را در این محیط ها با بهترین شیوه به انجام رسانید. بهره مندی از نظافت صنعتی مجموعه ورزشی یک راه آسان داشتن یک محیط ورزشی همواره تمیز و عاری از آلودگی می باشد. دستگاه کفشوی صنعتی، جاروبرقی صنعتی، شوینده فشار قوی، سویپر صنعتی و... برخی از دستگاه های ضروری برای نظافت سالن های ورزشی هستند. 


نظافت صنعتی مجموعه ورزشی چیست؟

استفاده از انواع مختلف دستگاه نظافت صنعتی به منظور ایجاد محیطی مناسب برای مراجعه کنندگان به سالن های ورزشی با حداکثر کیفیت و حداقل انرژی مصرف شده هدف کلی از نظافت صنعتی مجموعه ورزشی می باشد. بهره مندی  از روش های سنتی در نظافت علاوه بر زمان بر بودن، نیاز به ارائه کار فیزیکی طولانی مدت داشته و در نهایت کیفیت حاصل چندان ایده آل نخواهد بود. در ادامه به بررسی برخی از تجهیزات نظافت صنعتی می پردازیم.


کفشوی صنعتی و شستشوی سطوح کف

دستگاه زمین شور صنعتی وسیله ای کاملا مکانیزه برای شستشوی عمیق سطوح کف با سرعت بالا می باشد، تمامی آلودگی ها و جرم های به دام افتاده در درز و شکاف کفپوش ها با استفاده از این دستگاه به سادگی از میان برداشته می شوند. زمین شوی صنعتی در مدل دستی بسیار ایده آل برای شستشوی سطوح با وسعت محدود و موانع زیاد است چراکه از ابعاد فشرده تری در مقایسه با نوع سرنشین دار برخوردار بوده و از این رو مانورپذیری بالاتری دارد. از مدل سرنشین دار برای نظافت سالن های با وسعت بالا نظیر استفاده می شود تا به این ترتیب بدون صرف انرژی زیاد، بالاترین کیفیت حاصل شود.


جاروبرقی صنعتی و مکش گرد و غبار

مکش گرد و غبار و ذرات ریز و درشت جامد یک دغدغه بزرگ برای نظافت محیط های مختلف است. هنگامی که حجم آلودگی ها زیاد بوده و زمان نظافت طولانی باشد استفاده از دستگاه های خانگی برای از میان برداشتن آلودگی ها پاسخگو نیست. از این رو استفاده از روش های نظافت مکانیزه روشی جایگزین است. به کارگیری مکنده صنعتی امروزه در محیط های مختلف وززشی به امری ضروری تبدیل شده تا به این وسیله ضایعات مایع را نیز در کنار مواد جامد جمع نمود. 


جاروب شهری و نظافت محوطه

محوطه های روباز در معرض آلودگی های متنوعی قرار دارند یک روش مکانیزه در از میان برداشتن این آلودگی ها استفاده از دستگاه سوییپر صنعتی می باشد که با تجهیز به برس های دیسکی و غلطکی و طراحی شده در انواع دستی و سرنشین دار می توانند انواع زباله را جمع آوری نمایند. نظافت صنعتی مجموعه ورزشی در محیط هایی نظیر چمن مصنوعی، پیست دومیدانی، سالن های ورزشی و... با استفاده از دستگاه سویپر شهری یک روش مناسب و باکیفیت می باشد. 


ماده ضدعفونی کننده مناسب مراکز ورزشی

براساس تحقیقات انجام شده در مراکز ورزشی میزان باکتری های موجود بر روی یک تردمیل 74 برابر بیشتر از باکتری های یک توالت عمومی است. این امر نشاندهنده حجم بالای آلودگی ها و نیاز به نظافت تخصصی می باشد. ماده شوینده مناسب سالن های ورزشی از مواردی است که به هنگام نظافت گاها از قلم می افتد. غلظت مناسب، توانایی از میان برداشتن انواع گسترده ای از باکتری ها، مقرون به صرفه بودن، امکان ضدعفونی کنندگی، سازگاری با دستگاه های نظافت صنعتی در صورت استفاده در آن دستگاه ها همگی از عوامل در انتخاب یک ماده شوینده نظافت مجموعه ورزشی است.

درخواست اطلاعات بیشتر