خدمات نظافتی فرودگاه

نظافت و شستشوی فرودگاه ها به دلیل ازدیاد رفت و آمد و وسعت سطوح همواره با مشکلاتی روبرو بوده است. شستشوی دستی با وجود مشکلات متعدد، به صرفه نمی باشد، برخی از این مشکلات عبارت اند از: سرعت پایین شستشو و نیاز به صرف زمان زیاد، نیاز به تعداد زیادی نیروی خدماتی برای نظافت سالن و محوطه فرودگاه، خیس ماندن سطوح سالن های فرودگاه پس از شستشو و امکان بروز صدمه به افراد در اثر لغزش، صرف آب و مواد شوینده فراوان و در نهایت کیفیت پایین نظافت و عدم کسب نتیجه مطلوب. در مقابل می توان از دستگاه های مکانیزه صنعتی استفاده کرد که علی رغم بهینه کردن هزینه و زمان شستشو، کیفیت را بسیار بالا برده و پس از نظافت، نتیجه مورد انتظار کسب خواهد شد. اسکرابر صنعتی، سوییپر صنعتی و واترجت برخی از دستگاه های نظافت صنعتی مناسب برای استفاده در فرودگاه هستند؛ که از اسکرابر بیشتر به منظور شستشوی سالن های فرودگاه و آشیانه هواپیما ها، از دستگاه سوییپر صنعتی برای نظافت سطح محوطه بیرونی و آشیانه و از واترجت صنعتی در شستشوی جداول محوطه و یا بدنه هواپیما استفاده می شود. هزینه های نظافت و شستشوی صنعتی ممکن است سنگین باشد اما در مقابل شرکت های خدماتی، هم دستگاه ها را اجاره می دهند و هم در صورت نیاز مشتری نیروی متخصص برای کنترل دستگاه اعزام می کنند.


مزایای استفاده از اسکرابر صنعتی در فرودگاه

شرکت های خدماتی نظافتی، با ارائه دستگاه اسکرابر بهره مندی از مزایای این دستگاه را به ارمغان می آورند. از ویژگی های شستشوی سطوح با اسکرابر می توان به کاهش مواد شوینده مصرفی و همچنین کاهش آب و کمک به حفظ محیط زیست، افزایش سرعت شستشو و عدم ایجاد مزاحمت برای مسافرین و کارکنان، خشک شدن کامل سطوح از طریق مکش آب کثیف و کاهش خطرات ناشی از لغزندگی و از همه مهم تر افزایش کیفیت شستشو اشاره کرد. دستگاه های اسکرابر صنعتی انواع متفاوتی دارند که با توجه به نیاز می توان از نوع سرنشین دار و یا دستی استفاده کرد. همچنین منبع تغذیه این دستگاه می تواند انواع مختلفی داشته باشد.


ویژگی های نظافت فرودگاه با استفاده از سوییپر صنعتی

از دستگاه سوییپر صنعتی می توان به منظور نظافت سطوح محوطه فرودگاه ها استفاده کرد. مکانیزم عمل این دستگاه به این صورت است که با استفاده از دو برس دیسکی در جلوی دستگاه و یک برس رولی در وسط، گرد و خاک و زباله را به وسط هدایت کرده و سپس به داخل مخزن مکش می کند. استفاده از سوییپر نیز همانند اسکرابر برای فرودگاه مزیت هایی دارد؛ نظافت سریع کف سطوح، افزایش کیفیت، وجود فیلتر های قوی و جلوگیری از ورود مجدد خاک و غبار به محیط و... همه از ویژگی های سوییپر صنعتی می باشد. برای استفاده در قسمت های مختلف فرودگاه می توان بر حسب نیاز از سوییپر دستی یا سرنشین دار استفاده کرد و نوع تامین انرژی حرکتی دستگاه نیز می تواند دیزلی، بنزینی، الکتریکی( باتری) و یا دوگانه سوز( گاز و بنزین) باشد که بر حسب سطح مورد نظافت و دستری به منابع تامین انرژی می توان از آن بهره برد.


شستشو با واترجت صنعتی

از دستگاه کارواش صنعتی دستی می توان برای شستشوی بخش های مختلفی در فرودگاه بهره برد. این دستگاه که از طریق فشار پمپ، آب ورودی را گرفته و به آب پرفشار تبدیل می کند که این فشار آب قادر است هر نوع آلودگی را از سطوحی مانند جداول کناری، بدنه هواپیما، شیشه و... زدود. این دستگاه نیز مانند دیگر دستگاه های نظافت صنعتی سرعت و کیفیت شستشو را بالا برده و با صرفه جویی در آب و مواد مصرفی موجب کاهش هزینه و کمک به محیط زیست می گردد. دستگاه واترجت دو نوع آب گرم و آب سرد دارد که برای آلودگی های قوی تر می توان از واترجت آب گرم استفاده کرد.

درخواست اطلاعات بیشتر