خدمات نظافت کارخانه ها و محیط های صنعتی

محیط های صنعتی و کارخانه ای آلودگی های زیادی دارند و به دلیل تولید گرد و غبار مقدار زیادی غبار در هر روز هوای محیط را آلوده می نماید. این گرد و غبار بر روی تمامی سطوح نشسته و علاوه بر ایجاد مشکلات در کار کارخانه، موجب بیماری و اختلال در تنفس کارکنان آن منطقه خواهد شد. بنابراین برای سلامت افراد باید حتما نظافت محیط های صنعتی به طور مرتب انجام پذیرد. زیرا محیط سالم و ایمن برای افراد، بازده کاری بالا تری نیز خواهد داشت. برای نظافت این محیط ها می توان از جاروبرقی صنعتی استفاده نمود که قدرت بالایی در جمع آوری گرد و غبار و انواع ضایعات جامد و مایع دارد.


نحوه عملکرد مکنده صنعتی

نحوه کار تمامی جاروبرقی ها و مکنده ها، از خانگی گرفته تا تجاری، به یک طریق است. اساس کار جاروبرقی با ایجاد خلا درون مخزن است. پمپ تخلیه در این دستگاه وظیفه تخلیه هوای درون مخزن را به عهده دارد. تخلیه هوای درون مخزن باعث ایجاد خلا نسبی در آن می شود، بنابراین برای جبران کمبود فشار، هوای محیط را از دریچه به درون مکش می کند. مکش هوای محیط به داخل مخزن ضایعات و گرد و خاک را نیز به همراه خواهد داشت. بدین روش آلودگی های محیط جمع آوری گشته و درون مخزن ریخته می شود. پمپ مجددا هوای درون مخزن را تخلیه می نماید. اما نکته دیگری که در مکنده ها وجود دارد بخش فیلتر است. در صورتی که فیلتر وجود نداشته باشد هوای دمش شده به بیرون بدون فیلتر دو مشکل به همراه خواهد داشت. اول این که گرد و خاک از پمپ عبور می نماید و در آن ایجاد مشکل می کند. از سوی دیگر گرد و خاک و ضایعات جمع آوری شده دوباره به محیط برمی گردد. بنابراین فیلتر نقشی اساسی را در جاروبرقی ایفا می کند و هرچه سیستم فیلتراسیون قوی تر باشد، از بازگشت غبار به محیط جلوگیری می نماید.


انواع جارو برقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی انواع متفاوتی دارند که کاربرد آنها در اماکن و صنایع مختلف متفاوت است انواع جاروبرقی : 1-جاروهای ضد انفجار صنعتی 2-جاروهای هواکار 3- جاروهای تخصصی صنعتی 4- جاروهای تخصصی نیمه صنعتی 5- مکنده کامیونی. قیمت انواع جارو برقی نسبت به مدل و کاربرد آنها متفاوت می باشد بطور مثال جارو برقی که در یک کارگاه صنعتی فعالیت می کند نسبت به جارویی که در کارخانه فولاد فعالیت می نماید بسیار متفاوت می باشند در قیمت دستگاه های جاروبرقی صنعتی نیز این چنین است. بطور کلی جارو ها از چهار جزء تشکیل شده اند که نوع و کیفیت آن اجزاء تعیین کننده ارزش و کارایی آنها می باشد. برای موتور، توان و نوع که می تواند ذغالی، توربینی و یا هواکار باشد، برای فیلتر، ظرافت بافت، سطح مقطع، جنس و شکل ظاهری آن و در نهایت برای بدنه و لوازم جانبی دستگاه، جنس، ضخامت ورق فلزی، طراحی و مقاومت آنها برای کار در شرایط سخت صنعتی تعیین کننده می باشد.


فواید جاروبرقی صنعتی

از جاروبرقی صنعتی در محیط های مختلف از جمله آموزشی، اداری، هتل و رستوران، صنایع غذایی، مراکز بهداشتی-درمانی و داروسازی، صنایع و کارخانه های بزرگ، ساختمان سازی و غیره استفاده می گردد. جاروبرقی صنعتی برای نظافت محیط و ایجاد محیط سالم، بهداشتی و ایمن برای کارکنان استفاده می شود که موجب کاهش بیماری و انتقال آن و همچنین کاهش خطرات و آتش سوزی می گردد. جمع آوری ضایعات و مواد ریخته شده بر سطح زمین باعث نظم بیشتر محیط شده و در روحیه کارمندان اثر می گذارد، در نتیجه در بهبود کیفیت و کارایی مجموعه تاثیر مستقیم خواهد داشت. یکی از ویژگی های مهم مکنده صنعتی دائم کار بودن آن است که استفاده ممتد از دستگاه را میسر می سازد، به همین دلیل نیازی به خاموش کردن دستگاه در ساعات مشخصی نیست. در کارخانه ها می توان برای بازیابی مواد و پودر های ریخته شده بر زمین از مکنده استفاده نمود، که بدین طریق نه تنها از هدر رفتن مواد جلوگیری می شود، بلکه در هزینه ها به میزان بسیار زیادی صرفه جویی خواهد شد. برخی از  دستگاه های جاروبرقی صنعتی توانایی مکش مایعات را نیز دارند، بنابراین از آن ها علاوه بر انتقال مواد جامد و پودر، می توان برای مایعات نیز استفاده نمود. می توان از مکنده به عنوان جاروی مرکزی نیز استفاده گردد. بدین طریق که دستگاه در یک محل ثابت قرار گیرد و نقاط مختلف ساختمان از طریق لوله به آن متصل گردند. با اتصال خرطومی به دریچه این لوله ها می توان از جاروی مرکزی و بیصدا استفاده نمود.

گالری تصاویر

جاروبرقی صنعتی مکنده صنعتی جاروبرقی جارو آب و خاک جارو جاروبرقی مکنده صنعتی نظافت تخصصی نیمه صنعتی جارو آب و خاک  بهداشت حرفه ای  جاروبرقی  مکنده جارو جاروبرقی دستگاه مکنده صنعتی جارو مرکزی بهترین جاروبرقی جارو برقی صنعتی مکنده مرکزی نظافت راهنمای خرید جاروبرقی صنعتی جارو جارو برقی قیمت جاروبرقی مرکزی نیمه صنعتی مکنده دستگاه قیمت جارو راهنمای خرید جاروبرقی جارو برقی مکنده صنعتی جارو جاروبرقی صنایع مکنده فولاد سیمان پتروشیمی پالایشگا بهترین جارو برقی صنایع دائم کار کارخانه سوله انبار جاروبرقی صنعتی مکنده صنعتی جاروی مرکزی جارو مکنده مکنده صنعتی دستگاه مکنده جارو جارو برقی   دستگاه جاروبرقی جارو دائم کار مکنده صنعتی مکنده صنعت مکنده صنعتی جاروبرقی صنعتی جارو جاروی مرکزی جاروبرقی مکنده های صنعتی جارو دستگاه مکنده جاروب

درخواست اطلاعات بیشتر