کارواش

کارواش اتوماتیک دستگاهی پیشرفته و مکانیزه است که با بهره گیری از نوین ترین فناوری ها دارای قابلیت شستشوی انواع اتومبیل سواری، شاسی بلند و ون می باشد. دستگاه های کارواش اتوماتیک دیگری نیز به طور انحصاری برای شستشوی وسایل نقلیه سنگین و قطار طراحی و به بازار ارائه شده اند. سیستم شستشوی اتوماتیک خودرو نسبت به شستشو به روش دستی مزیت های بسیار زیادی داشته که از جمله آن ها می توان به شستشوی ماشین با کیفیت فوق العاده، کاهش قابل توجه مصرف آب و انرژی، افزایش سرعت شستشو، جلوگیری از بروز هر گونه صدمه بر خودرو، شستشوی کامل تمام بخش های بیرونی اتومبیل و ... اشاره نمود. یک کارواش اتوماتیک در دو نوع دروازه ای و تونلی طراحی می گردد 

انواع کارواش اتوماتیک

شستشوی اتومبیل با روش های دستی و سنتی علاوه بر نیاز به صرف آب و مواد شوینده زیاد به اختصاص زمانی طولانی احتیاج دارد. در نهایت نیز به دلیل عدم به کارگیری روش و یا ماده شوینده مناسب نتیجه چندان درخورد توجه نمی باشد. اما با استفاده از روش های مدرن نظیر شستشوی ماشین در کارواش های اتوماتیک می توان علاوه بر محافظت از رنگ بدنه زمان نظافت را کاهش داد. کارواش های اتوماتیک به دو نوع دروازه ای و تونلی دسته بندی می شوند. که هریک با توجه به کارایی و شرایط محیطی قابل احداث و به کارگیری می باشند.

- کارواش دروازه ای

در این نوع کارواش اتومبیل با قرارگیری بر روی یک ریل مشخص در طول شستشو به عقب و جلو هدایت می گردد و به این ترتیب امکان شستشوی چند اتومبیل در یک زمان وجود نخواهد داشت. فضای لازم برای احداث این کارواش کمتر از فضای لازم برای احداث کارواش تونلی بوده و به این ترتیب در مکان هایی که وسعت محدودی وجود داشته باشد می توان از این نوع کارواش اتوماتیک استفاده نمود. امکان شستشو و خشک کردن انواع ماشین های سواری، ون و وانت بار و اتومبیل های با ارتفاع مشخص و متناسب با چارچوب کاواش، فراهم آوردن امکان  زیرشویی، شستشوی تایر و لاستیک، به کارگیری انواع مختلف واکس و جلا دهنده به منظور مراقبت از رنگ اتومبیل و جلوگیری از قرارگرفتن مجدد آلودگی ها از دیگر امکانات استفاده از کارواش اتوماتیک است. مصرف میزان آب به مقدار کم و سرعت بسیار بالای شستشو از ویژگی های  کارواش دروازه ای می باشد.

- کارواش تونلی

تجهیزات شستشوی بخش های مختلف اتومبیل با فاصله از یکدیگر و به طور مجزا در طول کارواش احداث شده اند. بدین ترتیب به فضای بیشتری برای احداث نیاز است اما با حرکت اتومبیل در طول کارواش می توان در هر بار بیش از یک خودرو را شستشو داد. با پاشش فوم و مواد شستشو دهنده به وسیله نازل های تعبیه شده، شستشو با برس زنی اتومبیل آغاز می گردد. امکان استفاده از راه بند به منظور کنترل ورود و خروج اتومبیل ها، امکان انتخاب تعداد برس های افقی، تجهیز به سیستم زیرشویی اتوماتیک و سیستم تصفیه آب از دیگر ویژگی های این مدل کارواش می باشد.

- مراحل شستشو

مراحل شستشوی کامل وسیله نقلیه با استفاده از دستگاه ماشین شوی از ابتدا تا انتها از پیش شستشویی، پاشش شامپو و فوم، برس زنی، آب کشی، پاشش واکس و مرحله خشک کردن تشکیل گردیده که پاشش فوم و واکس می تواند اختیاری انجام شود. در یک کارواش اتوماتیک صرفه نظر از مدل، مراحل شستشو از پیش شویی آغاز گشته تا به این ترتیب آلودگی های بزرگ نظیر برگ درختان، گرد و غبار های اولیه و... از میان برداشته شود تا فرایند شستشو تسهیل یابد. پاشش مواد شوینده و سپس برس زنی از مراحل مهم دیگر است که شستشوی عمیق و اصولی ماشین با استفاده از برس های مخصوص افقی و عمومی را همراه دارد. پس از شستشوی کامل تمامی بخش های خودرو، پاشش واکس و خشک کردن به صورت اتوماتیک انجام شده و به این ترتیب هیچ گونه لکه ای بر روی بدنه اتومبیل باقی نخواهد ماند.

سایر ویژگی های منحصر بفرد کارواش اتوماتیک

کارواش تمام اتوماتیک دارای قابلیت شناسایی موقعیت چرخ ها و شستشوی کامل آن ها با دو برس دیسکی می باشد که تمامی آلودگی های باقی مانده در خلل و فرج رینگ و تایر را از بین می برد. این دستگاه پیشرفته به سنسورهای هوشمند متعددی تجهیز گشته که عملکرد تمامی اجزا را کنترل نموده و مانع از آسیب رسیدن به اتومبیل می گردد. دستگاه های کارواش اتوماتیک مجهز به واحد برنامه ریزی هستند که می توان برنامه های مختلفی را به صورت اختیاری بر روی آن تنظیم نمود و اپراتور بر حسب خواسته صاحب خودرو آن را پیاده سازی می کند. این دستگاه مجهز به برس های ضد خش بوده که دو برس برای شستشوی دو طرف ماشین و یک برس برای شستشوی سقف خودرو به کار می رود. هم چنین کارواش اتوماتیک دارای قابلیت شستشوی کامل چرخ ها و بخش زیرین اتومبیل می باشد و در پایان شستشو سیستم خشک کن با دمش بر سطح اتومبیل آن را خشک می کند.

نظافت داخل اتومبیل در کارواش ها

علاوه بر بدنه یک اتومبیل، نظافت بخش های داخلی نظیر صندلی های خودرو و اتاقک از دیگر خدمات ارائه شده در کارواش ها می باشد. این خدمات ممکن است با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی نظیر مبل شوی، بخارشوی و جاروبرقی صنعتی صورت پذیرد. شستشوی عمیق صندلی ها با  استفاده از فوم  مخصوص، ضدعفونی کردن شیشه ها و بخش های داخلی اتومبیل و جمع آوری آلودگی ها از لابه لایه صندلی ها با استفاده از دستگاه های ذکر شده صورت می پذیرد.
شستشوی ماشین با کارواش دستی
به منظور شستشوی خودرو با روش های دستی که با استفاده از استفاده از کارواش دستی انجام می شود، انواع تجهیزات جدید و پیشرفته همانند واترجت، بوم سقفی، نگه دارنده لنس، دسته لنس تلسکوپی، دستگاه مکانیزه شوینده کفی و زیرپایی و ... طراحی و به بازار عرضه گردیده که سبب سهولت و سرعت بخشیدن به شستشوی وسایل نقلیه با روش های دستی می شود. استفاده از کارواش خانگی به منظور شستشوی اتومبیل یکی از مهم ترین و رایج ترین مصارف یک واتر جت خانگی می باشد. فشار لازم برای این عمل نباید از 200 بار فراتر رفته و حداکثر مدت زمان استفاده از دستگاه متناسب با مدل آن متفاوت خواهد بود. امکان حمل و جابه جایی آسان دستگاه، شستشوی کف و لاستیک ها و امکان اتصال به نازل های مختلف از جمله نازل مواد شوینده را می توان از مزایای به کارگیری دستگاه کارواش دستی دانست. 

car washes car lifters کارواش ماشین سنگین

کارواش ماشین سنگین

brush car wash انواع برس کارواش اتوماتیک

انواع برس کارواش اتوماتیک

automatic car washes تعمیر و نگهداری کارواش مکانیزه

تعمیر و نگهداری کارواش مکانیزه

automatic car wash past today کارواش اتوماتیک از گذشته تا امروز

کارواش اتوماتیک از گذشته تا امروز

automatic car washes bus اتوبوس شوی مکانیزه

اتوبوس شوی مکانیزه

detergent carwash مواد شوینده کارواش

مواد شوینده کارواش

mechanized-car-wash کارواش مکانیزه

کارواش مکانیزه

dryer carwash خشک کن کارواش

خشک کن کارواش

under chassis machin زیرشویی اتومبیل و کارواش اتوماتیک

زیرشویی اتومبیل و کارواش اتوماتیک

all kinds of car washes انواع کارواش

انواع کارواش

washing car seats شستشو صندلی ماشین

شستشو صندلی ماشین

plan car wash طرح توجیهی کارواش

طرح توجیهی کارواش

car wash m 1 کارواش اتوماتیک  M 1

کارواش اتوماتیک M 1

car wash mnex 22 کارواش اتوماتیک M NEX 22

کارواش اتوماتیک M NEX 22

car wash m start کارواش اتوماتیک M START

کارواش اتوماتیک M START

washing car mats شستشوی کفی خودرو

شستشوی کفی خودرو

mechanized-carwash شستشوی مکانیزه اتومبیل ها

شستشوی مکانیزه اتومبیل ها

launch car wash راه اندازی کارواش

راه اندازی کارواش

automatic car wash location محل مناسب کارواش اتوماتیک

محل مناسب کارواش اتوماتیک

manual automatic car wash شست وشوی بهینه اتومبیل با کارواش دستی و کارواش اتوماتیک

شست وشوی بهینه اتومبیل با کارواش دستی و کارواش اتوماتیک

automatic and manual car wash and their features کارواش اتوماتیک و دستی و ویژگی های هرکدام

کارواش اتوماتیک و دستی و ویژگی های هرکدام

spray vac car inside cleaning صفرشویی با دستگاه اسپری مکش

صفرشویی با دستگاه اسپری مکش

car wash equipment ضروری ترین تجهیزات کارواش

ضروری ترین تجهیزات کارواش

heavy wash monoroll کارواش اتوماتیک کالسکه ای

کارواش اتوماتیک کالسکه ای

portable pressure washer کارواش سیار

کارواش سیار

car wash equipment for manual car wash تجهیزات کارواش برای کارواش دستی

تجهیزات کارواش برای کارواش دستی

car-wash-detergent مواد کارواش

مواد کارواش

automatic manual car wash equipment تجهیزات کارواش اتوماتیک و دستی

تجهیزات کارواش اتوماتیک و دستی