لکه بری فرش

فرش، موکت، مبل و... در اماکن گوناگون همواره در معرض آلودگی می باشند. گاهی این آلودگی ها ماندگارند و به صورت لکه در می آیند. این لکه های ماندگار به سادگی حذف نخواهند شد. یکی از مهم ترین مشکلاتی که برای انواع فرش و موکت، مبل و منسوجات به وجود می آید، ایجاد همین لکه هایی است که هم از زیبایی آن می کاهد و هم در صورت مضر بودن این مواد لکه شده، می تواند به مرور زمان باعث آسیب به بافت فرش شود. روش های سنتی نظافتی و آب برای از بین بردن این لکه ها کافی نمی باشند. در مقابل شوینده های متنوعی برای از بین بردن لکه های مقاوم روی فرش به بازار عرضه شده است. هیچ کدام از این شوینده ها بی اثر نیستند اما بسیاری از آن ها نتیجه مطلوب بر جای نمی گذارند و حتی موجب پوسیدگی و آسیب به فرش نیز می شوند. انواع فرش و موکت و مبل در منازل، سازمان ها، دفاتر اداری و … در معرض گونه های مختلف آلودگی و لکه قرار می گیرند که باید با شوینده های مناسب از بین برده شوند تا نتیجه مطلوب به دست آید. در ادمه قصد داریم تا با بیان برخی نکات به ارزیابی بیشتر این مواد شوینده و روش های بهره گیری از این مواد در جهت دستیابی به بازده حداکثری در زمینه لکه بری فرش اشاره کنیم.


مواد شوینده مناسب

ماده شوینده ای مناسب می باشد که در صورت استفاده با دوز مشخص، به سادگی لکه ها را زدوده و بدون آسیب به بافت فرش موجب نظافت کامل آن گردد. یکی از موثر ترین مواد، ماده شوینده صنعتی Carp-Deta می باشد که به طور ویژه برای تمیز کردن فرش، موکت، مبل و منسوجات اینچنینی تولید شده است. این ماده شوینده کاربردی دارای قابلیت حذف انواع آلودگی ها از جمله لکه های مقاوم از روی فرش می باشد. ماده شوینده Carp-Deta در مکان های مختلف قابل استفاده بوده و پس از استفاده اثر بخشی فوق العاده با سرعت بسیار بالایی از خود نشان می دهد. ویژگی منحصر به فرد این ماده شوینده که آن را از دیگر شوینده های موجود در بازار متمایز می سازد، تخصصی بودن این ماده برای شستشوی فرش و در عین حال کیفیت فوق العاده این محصول در اثر بخشی و عدم آسیب رسانی به بافت فرش است. اما نکته مهم در استفاده از مواد شوینده شیمیایی، دستور العمل استفاده از آن ها می باشد که در ادامه به منظور جلوگیری از آسیب به دلیل عدم بهره گیری از اطلاعات کافی در مورد ساختار این ماده شوینده لکه بر فرش، دستور استفاده  از ماده شوینده Carp-Deta را شرح خواهیم داد.


روش مصرف

این ماده برای نظافت و لکه بری فرش، موکت و منسوجاتی که در مقابل رطوبت مقاوم هستند و رنگشان نیز ثابت است مناسب است و به دلیل صنعتی بودن هدف ساخت این ماده، استفاده از آن در مصرف خانگی پیشنهاد نمی گردد. برای استفاده از این محصول بهتر است در ابتدا برای امتحان کردن مقاومت فرش، مقداری از این ماده را روی بخش بسیار کوچکی تست کرده و در صورتی که آسیبی به بافت فرش وارد نشد ادامه نظافت انجام شود. ماده شوینده صنعتی Carp-Deta یک ماده قلیایی است (PH = 9.5) که بر روی سطوح اسپری شده و با استفاده از یک پارچه یا پد تمیز سطح مورد نظر را تمیز نمود. همچنین می توان برای جمع آوری کف و آلودگی از روی سطوحی که ماده شوینده بر روی آن ها اسپری شده، از پد های جاذب نظافتی استفاده نمود. میزان پاشش اسپری متناسب با نوع آلودگی و شدت آن تعیین می گردد و بهتر است با توجه به مقاومت لکه یا آلودگی ها، نسبت پاشش ماده بر روی فرش و یا موکت مشخص گردد.    

گالری تصاویر

لکه بری فرش

درخواست اطلاعات بیشتر