جلادهی سطح با پولیشر و واکس سنگ

سنگ یکی از مجلل ترین و زیباترین کفپوش هایی است که در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مجتمع های تجاری از جمله مراکزی هستند که به طور معمول به کفپوش های سنگی درخشان مزین می شوند و از همین رو محیط جلوه ظاهری زیبا و جذابی پیدا می کند. سنگ ها سطوح متخلخل می باشند و هر چه میزان خلل و فرج آن ها کمتر باشد، سنگ صیقلی تر بوده و درخشندگی آن بیشتر خواهد بود. وجود آلودگی در سنگ ها به سرعت نمایان می شود و اثر لکه و چربی در سنگ از جلا و زیبایی سنگ می کاهد و به سختی از بین می رود. بنابراین اگر سنگ کثیف شود و یا به هر دلیلی جلا و درخشندگی خود را از دست دهد محیط جلوه ای نازیبا پیدا کرده و در نظر مراجعه کنندگان این تصور به وجود می آید که به محلی کثیف و آلوده وارد شده اند. به منظور بازیابی جلا و درخشندگی سطح استفاده از واکس سنگ و دستگاه پولیشر راه حلی مؤثر و کارآمد خواهد بود.


جلا بخشی به سطوح سنگی با واکس سنگ

مواد شوینده صنعتی با خاصیت جلا بخشی به سطوح به عنوان واکس سنگ شناخته می شود. این مواد با ایجاد لایه ای محافظ بر روی سطح ضریب جذب دوباره آلودگی به ویژه مواد چسبناک مانند آدامس را کاهش می دهد. ماده شیمیایی واکس سنگ سبب افزایش دوام پاکیزگی می گردد و با کاهش میزان جذب آلودگی دوباره تعداد دفعات شستشو را کاهش می دهد. این ویژگی واکس سنگ جهت استفاده در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد مانند مراکز تجاری و خرید بسیار مناسب است. واکس سنگ به سطح جلا و درخشندگی دوباره می بخشد، طول عمر آن را افزایش می دهد و مانع از ایجاد خاصیت لغزندگی می گردد. شستشوی منظم سطوح با این مواد کیفیت سطح را بازیابی می کند و هیچ گونه لکه و اثری بر روی سطح باقی نمی گذارد. این مواد به صورت کنستانتره عرضه می شوند و از همین رو موادی بسیار مقرون به صرفه به شمار می آیند. واکس سنگ به همراه دستگاه پولیشر مورد استفاده قرار می گیرد.


دستگاه پولیشر

دستگاه پولیشر یک ابزار دوکاره بوده که هم به منظور شستشوی سطوح و هم به منظور صیقلی کردن آن ها به کار می رود، اما کارایی اصلی آن پولیش زدن سطح زمین می باشد و برای شستشو دادن دستگاه اسکرابر بسیار مناسب تر و کارآمدتر خواهد بود. دستگاه پولیشر در کنار واکس، سطوح را با کیفیت بی نظیر جلا بخشیده و صیقلی می کند. پد پولیشر تأثیر به سزایی در براق کردن سنگ دارد؛ به صورتی که با استفاده از پد استاندارد فرآیند پولیش زدن آغاز می گردد و در صورت لزوم جهت افزایش درخشندگی یک پد نرم تر به کار می رود تا میزان صیقلی ساختن به بیشینه مقدار خود برسد.


نحوه عملکرد پولیشر و واکس سنگ

به منظور انجام عملیات پولیش زنی و واکس زنی در ابتدا مقداری از ماده براق کننده بر روی سطح زمین پاشش می شود و سپس دستگاه پولیشر وارد عمل می شود. پد پولیشر با سطحی که آغشته به واکس سنگ می باشد، تماس پیدا می کند و با آرام حرکت دادن دستگاه واکس در میان خلل و فرج سطح نفوذ کرده و سنگ را یکنواخت و درخشان می سازد. پولیشر ساختاری عمودی دارد و با ایجاد فشار مناسب بر روی سطح عملیات پولیش زنی را انجام می دهد. این روش یک روش کاملاً کارآمد و مقرون به صرفه است که برای نظافت و زیبا سازی مجتمع های تجاری و محیط های مشابه آن بسیار مناسب خواهد بود. این دسته از اماکن دارای آمد و شد فراوانی هستند که هر لحظه در معرض آلوده شدن قرار می گیرند و در نتیجه باید به طور منظم نظافت شوند. به همان اندازه که استفاده از اسکرابر برای شستشوی حرفه ای و خشک کردن سطوح اهمیت دارد، بهره مندی از واکس سنگ با کیفیت به همراه دستگاه پولیشر حائز اهمیت و تاثیر گذار خواهد بود.

گالری تصاویر

پولیشر پولیشر پولیشر پولیشر پولیشر

درخواست اطلاعات بیشتر