پایانه ها

پایانه ها، ترمینال های اتوبوسرانی، راه آهن و فرودگاه ها از جمله محیط هایی هستند که روزانه افراد زیادی به آن جا رفت و آمد می کنند. نظافت پایانه ها و پرداختن به زیبایی آنها دارای اهمیت ویژه ای می باشد زیرا پایانه ها دروازه های ورودی به یک شهر هستند و تاثیر زیادی در ذهن مسافران داخلی و خارجی خواهد داشت. ظاهر زیبا و دلپذیر می تواند در جذب گردشگر و توریست تاثیر قابل توجهی داشته باشد. یکی دیگر از دلایل اهمیت نظافت پایانه ها، سلامت مسافران و کارمندانی است که در این محیط ها حضور دارند. به کارگیری روش های نظافت صنعتی به عنوان جایگزینی مناسب برای روش های سنتی و قدیمی در  از میان برداشتن انواع آلودگی ها در این مراکز معرفی شده و به کار گرفته می شوند. در این روش از انواع دستگاه های تخصصی و مکانیزه نظافت صنعتی نظیر کفشوی، مکنده صنعتی، واتر جت صنعتی و... استفاده می شود.

اهمیت نظافت پایانه ها و وسایل نقلیه

وسایل نقلیه و رفت و آمد مسافران دو دلیل مهم  هستند که موجب آلودگی این محیط ها می شوند و سلامت مسافران را به خطر می اندازند. گرد و خاک موجود در این محیط ها، زباله ها و پسماند ریخته شده بر روی زمین، آلودگی ناشی از دود وسایل نقلیه همه در کنار هم آلودگی محیط را چندین برابر می کنند. بنابراین نظافت و شستشوی چنین محیط های عمومی بسیار قابل اهمیت می باشد و تقریبا به طور روزانه باید انجام پذیرد.

دستگاه های نظافت صنعتی پایانه ها

پایانه ها شامل تمامی بخش ها از ورودی و داخلی فرودگاه ها و ترمینال ها، تا بدنه و فضای داخلی  هواپیما، قطار و اتوبوس سرویس های بهداشتی، نما و .... در این مراکز هستند. با توجه به گسترده ای بخش ها و نیاز به شستشوی مداوم و مستمر استفاده از دستگاه هایی که با توان و قدرت بالا بتوانند در بازه زمانی طولانی و در دفعات متوالی مورد استفاده قرار بگیرند، ضرورت دارد. نظافت پایانه ها با استفاده از دستگاه های سخت کار و قدرمند نظافت مکانیزه این امر مهم را ممکن می سازد. در ادامه به تعدادی از این تجهیزات اشاره می شود.

- سوییپر صنعتی

یکی از مهم  ترین مراحل در نظافت پایانه ها جمع آوری آلودگی های جامد از محوطه های باز می باشد. برای جارو زدن محوطه ها، معابر و پارکینگ پایانه ها و جمع آوری خاک و ضایعات ریخته شده بر روی زمین از جاروب خیابانی استفاده می شود. در چنین محیط های وسیعی سوییپر سرنشین دار مورد استفاده قرار می گیرد که بسیار سریع می تواند عملیات نظافت مکانیزه را با کیفیت بالا انجام دهد. این دستگاه ها در مخازنی با ابعاد مختلف طراحی می شوند و روش های تخلیه مخزن در این دستگاه ها از دستی تا مکانیزه متغیر است.

- زمین شوی صنعتی

جهت شستشوی معابر و راهرو ها و سالن انتظار در ترمینال، فرودگاه و همچنین سکوی قطار می توان از استفاده نمود. دستگاه کفشوی با شستشو و خشک کردن هم زمان زمین، هیچ گونه خللی در رفت و آمد مسافران به وجود نخواهد آورد و با سرعت و کیفیت قابل توجه سطح را شستشو می نماید. شستشوی صنعتی سطوح کف علاوه بر افزایش کیفیت نظافت، نیاز به انجام کار فیزیکی طاقت فرسا را برای کاربر به حداقل می رساند.

- واترجت صنعتی

با توجه به اهمیت شستشو و زیبا سازی فضای پایانه ها، برای شستشوی صنعتی دیوار، در و پنجره ها، نمای شیشه ای، سنگی و آجری ساختمان ها از واتر جت صنعتی استفاده می شود. دستگاه با آب پرفشار آلودگی های عمیق و دوده های حاصل از سوخت وسایل حمل و نقل را به راحتی شستشو می نماید. از دستگاه  جت واتر می توان برای شستشوی وسایل نقلیه مانند ماشین و قطار نیز استفاده نمود که کار شستشو را بسیار آسان می نماید. کارواش آب گرم در از میان برداشتن آلودگی های چرب و روغنی بسیار کارامد می باشد.

terminal-areas-sweeper جاروب محوطه پایانه ها

جاروب محوطه پایانه ها

passages-and-corridors-scrubbers کف شوی ترمینال ها و پایانه های مسافربری

کف شوی ترمینال ها و پایانه های مسافربری

sweeper نظافت پارکینگ پایانه ها با سوییپر صنعتی

نظافت پارکینگ پایانه ها با سوییپر صنعتی

airports-scrubbers کف شوی فرودگاه

کف شوی فرودگاه

waiting-room-scrubbers زمین شوی سالن های انتظار

زمین شوی سالن های انتظار

cleaning of trains شستشوی قطار

شستشوی قطار

washing platform شستشو و نظافت سکوی ایستگاه قطار

شستشو و نظافت سکوی ایستگاه قطار

water-jet-for-facade-cleaning شستشو نما

شستشو نما

scrubber-machines-for-cleaning-train-stations کفشوی ایستگاه های راه آهن

کفشوی ایستگاه های راه آهن

cleaning the terminals with industrial vacuum clea نظافت پایانه ها با جاروبرقی صنعتی

نظافت پایانه ها با جاروبرقی صنعتی

- دستگاه خوشبوکننده هوا ترمینال ها

دستگاه خوشبوکننده هوا ترمینال ها

cleaning inside the train by central vacuum نظافت واگن قطار با مکنده مرکزی

نظافت واگن قطار با مکنده مرکزی

cleaning inside train نظافت داخل قطار

نظافت داخل قطار

wash the train with a motor scrubber شستشوی قطار با اسکرابر چند منظوره

شستشوی قطار با اسکرابر چند منظوره

rinsing terminal steps with multi-purpose scrubber شستشوی پله های پایانه با اسکرابر چندمنظوره

شستشوی پله های پایانه با اسکرابر چندمنظوره

cleaning rest room spray extractor/vac نظافت سرویس های بهداشتی با دستگاه اسپری مکش

نظافت سرویس های بهداشتی با دستگاه اسپری مکش