شستشوی دامداری با واترجت صنعتی

بهداشت و سلامت مواد غذایی گوشتی و لبنی یک موضوع حائز اهمیت و چالش بر انگیز است و با سلامت دام های زنده در دامداری ها و ارتباط مستقیم دارد. رعایت نشدن استانداردهای نظافتی در صنایع دامداری و دامپروری سلامت دام را به مخاطره انداخته و به دنبال آن سلامت انسان را با تهدید مواجه می کند. در سال های اخیر بیماری های مشترک میان انسان و دام شیوع پیدا کرده و بنابراین توجه به نظافت و شستشوی محیط دامداری و رعایت اصول بهداشتی بیش از پیش اهمیت یافته است. یکی از راهکارهای مناسب جهت نظافت مراکز دامداری و دامپروری بهره مندی از دستگاه واترجت صنعتی می باشد. با گسترش صنایع دامی روش های سنتی کمتر می توانند پاسخگوی نیازهای نظافتی باشند و از همین رو تجهیزات مکانیزه نظافتی به کار گرفته می شوند.


چرا باید از واترجت صنعتی در صنایع دامداری و دامپروری استفاده شود؟

شستشوی فشار قوی یک روش حرفه ای و موفقیت آمیز برای حذف آلاینده های سرسخت و زیان آور از محیط های گوناگون است و استفاده از واترجت صنعتی ابزاری مناسب جهت به انجام رساندن این هدف می باشد. صنایع دامداری غالباً وسیع هستند و حجم کاری بالایی در زمینه نظافت دارند که در این شرایط شستشوی محیط و تجهیزات با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. واترجت آب گرم با پاشش جریان پرفشار آب با حرارت بالا نقش مهمی در شستشوی عمیق و ضدعفونی نمودن محیط دارد. برخی از مزیت های کاربرد واترجت صنعتی عبارت اند از:


افزایش سطح سلامت دام

در دامداری ها تجهیزاتی وجود دارد و به کار می رود که می تواند عاملی برای انتقال بیماری و آلودگی میان دام ها باشد و دلیل اصلی آن کثیف بودن این تجهیزات است. به منظور جلوگیری از انتقال و شیوع بیماری ها در بین دام ها شستشوی منظم تجهیزات و محیط مشترک اهمیت و ضرورت دارد. شستشو با شیوه های سنتی و ابزارهای دستی تا حدودی می تواند به تمیزی سطوح کمک کند اما آلودگی های باقی مانده در نقاط دور از دسترس، سطوح متخلخل، گوشه ها و کناره را از میان برنداشته و سبب تجمع موضعی آلودگی می گردد. دستگاه واترجت صنعتی به راحتی از عهده رفع این مشکل برآمده و می تواند تمامی سطوح دور از دسترس را با فشار و قدرت بالا شستشو دهد. ظرف های علوفه و آب، وسایل حمل و نقل لوازم، چکمه ها و ... توسط واترجت صنعتی قابل شستشو هستند و سطح بهداشت و تمیزی محیط دامداری را ارتقا داده و در نهایت به افزایش سلامت دام منجر می شود.


افزایش طول عمر تجهیزات

تجهیزات و تاسیسات مورد استفاده در صنایع دامداری با انواع آلودگی و یا مواد شیمیایی در تماس هستند که سبب خوردگی و فرسایش تجهیزات شده و در نهایت طول عمر آن ها را کاهش می هد. از این پدیده جلوگیری به عمل خواهد آمد اگر در زمان های مناسب نسبت به شستشو و ضدعفونی نمودن این تجهیزات با دستگاه واترجت اقدام شود.


کاهش مصرف آب، مواد شوینده و انرژی

صنایع دامداری و دامپروری از جمله صنایعی هستند که به صورت روزانه و مداوم نیاز به نظافت و شستشو دارند و همین امر میزان مصرف آب و شوینده را افزایش می دهد. استفاده از دستگاه واترجت صنعتی یکی از راهکارهای کاهش مصرف آب می باشد چرا که با بهره مندی از نیروی بالای آب سطوح را تمیز می گرداند. از طرف دیگر واترجت آب گرم قدرت پاک کنندگی را افزایش داده و سبب می شود در مدت زمان کوتاه تر با مصرف آب و مواد شیمیایی کمتر سطح مورد نظر شستشو گردد.


عدم تماس مستقیم با آلودگی

یکی از ویژگی های منحصر به فرد و متمایز کننده دستگاه های واترجت صنعتی جلوگیری از تماس کاربر با آلودگی می باشد. کاربر با در دست گرفتن تفنگی دستگاه با حالت ایستاده به شستشوی سطوح می پردازد و تماسی با آلودگی پیدا نمی کند. این ویژگی زنجیره سلامتی را به وجود می آورد، یعنی آلودگی و میکروب از دام به انسان و بالعکس منتقل نمی شود.

درخواست اطلاعات بیشتر