سوییپر صنایع چوب و خدمات نظافت صنعتی

در بخش های مختلف صنایع چوب نظیر انبارها، سالن های تولید، کارگاه ها و... همه روزه حجم بالایی تراشه و خاک اره تولید می شود. جمع آوری اصولی و دقیق این آلودگی ها تاثیر مستقیمی بر کیفیت محصول تولید شده و همین طور سلامت کارکنان خواهد داشت. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روش های نظافت صنعتی می توان با استفاده از دستگاه های مکانیزه و کاملا تخصصی عملیات نظافت را در محیط های مختلف انجام داد. یکی از این دستگاه ها سوییپر صنایع چوب می باشد که در ادامه به بررسی بیشتر آن می پردازیم.


جاروب شهری و صنعت چوب بری

آلودگی های تولید شده در یک کارخانه و یا کارگاه تولید چوب به صورت روزانه بوده و در حجم بالا ایجاد می گردد. این آلودگی ها به دلیل پودری بودن با سرعت بالا در محیط پخش شده و علاوه بر احتمال آسیب به تجهیزات و دستگاه ها و به خطر انداختن سلامت افراد، به دلیل اشتعال زا بودن ایمنی محیط را نیز تهدید می کنند. در نتیجه لازم است تا نظافت مراکز مرتبط با صنایع چوب به صورت پیوسته و حتی روزانه صورت پذیرد.


مشکلات نظافت سنتی در صنایع چوب

در دهه های گذشته نظافت سنتی اصلی ترین روش در از میان برداشتن آلودگی های مختلف از محیط های بسیاری بوده است و در مراکز اداری، تجاری و گاها صنعتی مورد استفاده قرار می گرفته است. اما امروزه به کارگیری این روش ها در بسیاری از محیط ها عملا غیر ممکن می باشد. کارگاه ها و کارخانه های تولید چوب نیز یکی از این محیط ها است. سرعت و کیفیت کم نظافت انجام شده، نیاز به کارگیری تعداد زیاد نیروی انسانی، ایمن نبودن و... همگی از مشکلات نظافت سنتی در صنایع چوب می باشد.


سوییپر صنایع چوب و نظافت صنعتی

سوییپر صنعتی دستگاهی کاملا مکانیزه به منظور جمع آوری آلودگی های خشک و جامد از محیط می باشد. این دستگاه بدون دخالت مستقیم کاربر محیط را از آلودگی ها و ذرات بزرگ و کوچک پاک می نماید. تجهیز دستگاه به یک برس غلطکی در مرکز و دو برس دیسکی در کناره ها موجب تسهیل جمع آوری آلودگی ها از گوشه و کناره های دیوار می شود. حرکت برس های کناری به گونه ای طراحی شده که آلودگی ها را به طرف برس مرکزی هدایت می نمایند. سپس این آلودگی ها به سمت مخزن دستگاه پرتاب می گردند. یکی از بخش های مهم در دستگاه جاروب شهری سیستم فیلتراسیون قدرتمند می باشد که به وسیله آن آلودگی های مکش شده مجددا به محیط بازنگشته و کیفیت نظافت به طرز چشم گیری افزایش می یابد.


انتخاب و خرید سوییپر صنایع چوب مناسب

یکی از عوامل مهم در انتخاب دستگاه های نظافت صنعتی توجه به وسعت محیط تحت نظافت می باشد. دستگاه های جاروب مکانیزه در ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی می شوند، که می توان متناسب با مساحت محیط و حجم آلودگی نسبت به انتخاب سوییپر صنعتی مناسب تصمیم گیری نمود. همچنین حجم مخزن دستگاه ها متفاوت بوده و این امر تاثیر مستقیم بر ابعاد دستگاه و سرعت نظافت انجام شده دارد. طبیعی است که دستگاهی با مخزن بزرگ تر به دلیل کاهش تعداد دفعات مورد نیاز برای تخلیه مخزن، نظافت را در زمان کوتاه تری انجام می دهد، از طرفی ابعاد دستگاه بزرگتر خواهد بود. از دیگر نکات مهم به هنگام خرید سوییپر صنایع چوب عبارت است از:

تجهیز برس های کناری به سیستم مکش

نوع منبع تغذیه دستگاه

نحوه هدایت دستگاه به شیوه دستی و یا سرنشین دار

نحوه تخلیه مخزن


محیط های مناسب برای استفاده از جاروی شهری در صنعت چوب بری

تمیزکاری سطوح به شیوه مکانیزه اصلی ترین وظیفه دستگاه جاروی شهری است. از این دستگاه عموما در محوطه های باز، انبار و یا سالن های تولید استفاده می شود و به دلیل عملکرد کم صدا می توان از آن حتی در ساعات فعالیت بخش های مختلف نیز استفاده نمود.

درخواست اطلاعات بیشتر