نفت گاز پتروشیمی

صنایعی مانند صنعت نفت، گاز و پتروشیمی همواره در معرض آلودگی قرار دارند. این آلودگی ها می تواند باعث کدر کردن ظاهر محیط، آسیب به تجهیزات و حتی انفجار شوند و به همین دلیل نظافت و شستشوی همیشگی، بخش مهمی از این صنعت می باشد. برای شستشو و نظافت می توان هم به طریق سنتی و دستی و هم از راه تجهیزات مکانیزه صنعتی اقدام کرد. به دلیل عمیق بودن آلودگی ها در این صنعت، اشتعال زا بودن و سمی بودن گازهای حاصل از این آلودگی ها، استفاده از روش دستی و سنتی غیر ممکن خواهد بود. روش دوم( استفاده از روش صنعتی نظافت و شستشو) راه حل و جایگزین مناسبی برای شستشوی تجهیزات و... در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی می باشد. بهره گیری از دستگاه های نظافت و شستشوی صنعتی، مزایای بسیاری دارد از جمله: کاهش آب و مواد شوینده و انرژی مصرفی، نیاز به تعداد کمتری از کارکنان نظافتی، نتیجه مطلوب و بهینه پس از شستشو، خشک بودن همیشگی محیط و جلوگیری از لغزندگی، امنیت در خصوص عدم اشتعال و... .


 آلودگی های صنایع نفت و گاز

صنعت نفت، گاز و پتروشیمی دو نوع آلودگی دارد: آلودگی نفتی و آلودگی معمولی موجود در انبار، بخش اداری، سالن، راهرو و... و آلودگی های نفتی نیازمند دستگاه های خاص هستند. دستگاه واتر جت و دستگاه مکنده برای شستشو و جمع آوری در این صنعت بسیار مفید بوده اما در خریداری این دو دستگاه می بایست به دو نکته توجه نمود: در استفاده از واترجت برای این صنعت، باید توجه داشت که عمق آلودگی چقدر بوده و از واترجت های فشار قوی و آب گرم استفاده نمود و همچنین در خرید مکنده باید از رده مکنده های بزرگ انتخاب کرد. برای رفع آلودگی های معمولی میتوان از اسکرابر به منظور شستشو سطوح، از سوییپر برای نظافت و از مکنده برای مکش گرد و غبار و آلودگی های عادی استفاده کرد. از واترجت نیز می توان در شستشوی نما و... بهره گیری کرد.


تجهیزات نظافتی مناسب صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

در صنایع نفت و گاز سالن ها و محوطه ها نیازمند نظافت و شستشو هستند. همچنین هریک از تجهیزات، لوله ها و ماشین آلات مورد استفاده در این صنایع باید بطور منظم شستشو شوند. بالا بودن سطح بهداشت ، از مشکلات احتمالی برای سلامتی کارکنان نیز جلوگیری می کند. بعلاوه برخی امور تخصصی و کاربردی مانند رسوب زدایی بویلر ها، لایه برداری روغن از تاسیسات نفتی و رسوب زدایی کک برای افزایش بازدهی و حفظ تجهیزات بایستی انجام گیرد. تمامی موارد ذکر شده با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی بطور موثر و در مدت زمان کم با کیفیت بالا به انجام می رسند.، واترجت ، مکنده صنعتی یا جاروبرقی و دستگاه سوییپر صنعتی از جمله تجهیزات نظافتی پر کاربرد برای شستن تجهیزات، قطعات و سطوح کف در صنایع نفت و گاز هستند.


کفشوی صنعتی صنایع نفت و گاز

دستگاه اسکرابر یا کفشوی صنعتی برای شستن سطوح کف به کمک محلول شستشو و برس های مکانیزه چرخان در صنایع مختلف کاربرد دارد. این دستگاه که در مدل های دستی و سرنشین دار تولید می شود، در صنایع نفت و گاز برای شستن کفپوش سالن ها در بخش های تولید و اداری و انبار ها کاربرد دارد. اسکرابر با سیستم برس زنی مکانیزه قادر است تا بدون اتلاف وقت و بدون کمترین دشواری سطوح را نظافت کند. سالن های کم وسعت به کمک اسکرابر های دستی و سالن های وسیع با دستگاه اسکرابر سرنشین دار بطور موثر و سریع شستشو می شوند. بخش خشک کن این دستگاه نیز خطرات ناشی از سر خوردن را به حداقل ممکن می رساند. 


شستشوی تجهیزات نفت و گاز با واترجت صنعتی

در صنایع نفت و گاز شستن تاسیسات و سطوح مختلف برای از بین بردن آلودگی ها و افزایش طول عمر تجهیزات اهمیت دارد. بهترین، آسان ترین و موثر ترین راه حذف آلودگی انواع سطوح کف، لوله ها، مخازن و تاسیسات نفتی، استفاده از است. این دستگاه با آب پر فشار آلودگی ها را در کمتر زمانی از بین می برد. واترجت در مدل های آب گرم و سرد تولید می شود که برای از بین بردن آلودگی های نفتی و عمیق چرب در این صنایع استفاده از کارواش آب گرم نتیجه مطلوب تری را در مدت زمان کمتری به همراه دارد. شستن مخازن، دکل ها و هریک از تجهیزات غیر حساس به آب در صنایع نفت و گاز به کمک واترجت صنعتی قابل انجام است. کاهش مصرف آب، کاهش هزینه های نظافت و کاهش مصرف مواد شوینده در کنار افزایش طول عمر تجهیزات و تاسیسات نفت و گاز از مزایای استفاده از واترجت در این صنایع هستند.


نظافت محوطه صنایع نفت و گاز با سوییپر صنعتی

یکی از دستگاه های نظافتی مکانیزه است که برای جمع کردن آلودگی ها در محیط های وسیع کاربرد دارد. این دستگاه دارای برس های چرخان جانبی است که وظیفه انتقال خاک، برگ و سایر آلودگی های مشابه را به زیر دستگاه عهده دار هستند. در کنار این بخش، برس مرکزی انتقال زباله از زیر دستگاه به مخزن را انجام می دهد. سوییپر ها بخصوص در مدل های سرنشین دار از قدرت نظافتی بسیار بالایی برخوردار هستند و برای نظافت محوطه های وسیع در صنایع نفت و گاز کاربرد دارند. 


نظافت با جاروبرقی صنعتی در صنایع نفت و گاز

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از دستگاه در مدل های مختلف و در بخش های متعددی بهره می برند. مدل های آب و خاک این دستگاه که دارای قابلیت مکش مایعات روغنی هستند برای مکش روغن در این صنایع کاربرد دارند. همچنین جاروبرقی صنعتی با قدرت مکش بالا برای انجام امور نظافتی در سالن ها و بخش های داخلی صنایع نفت و گاز کاربرد دارد. انواع آلودگی ها در صنایع پتروشیمی مانند روغن، گرانول و ... به کمک این دستگاه از روی سطوح کف در محیط های کم وسعت و همچنین سطح تجهیزات جمع آوری می شوند. در برخی موارد نیز از مدل ضد انفجار جاروبرقی صنعتی در بخش های حساس و دارای مواد انفجاری یا محیط انفجاری استفاده می گردد. 

petrochemical-factories-scrubber کفشوی سالن های کارخانه پتروشیمی

کفشوی سالن های کارخانه پتروشیمی

vacuum cleaner- petrochemical جاروبرقی صنایع پتروشیمی

جاروبرقی صنایع پتروشیمی

oil-and-petrochemical-industry-sewage لجن کش در صنایع نفت و گاز

لجن کش در صنایع نفت و گاز

petrochemical-factrories-sweeper جاروب محوطه ای کارخانه جات پتروشیمی

جاروب محوطه ای کارخانه جات پتروشیمی

petrochemical-factorie areas-high pressure-washer شستشوی محوطه صنایع پتروشیمی

شستشوی محوطه صنایع پتروشیمی

pipe open up industrial لوله بازکن مبدل حرارتی

لوله بازکن مبدل حرارتی

scrabeer کفشوی ساختمان های صنایع پتروشیمی

کفشوی ساختمان های صنایع پتروشیمی

suckers-chemical products-oil and gas-جاروبرقی -صنعتی جمع آوری روغن ، پلیسه

جمع آوری روغن ، پلیسه

wash cabinets and masts شستشوی مخازن و دکل های نفتی

شستشوی مخازن و دکل های نفتی

wash oil installations شستشوی تاسیسات نفتی

شستشوی تاسیسات نفتی

petrochemical-industry-warehouse-sweeper نظافت انبار صنایع پتروشیمی

نظافت انبار صنایع پتروشیمی

petrochemical plants industrial vacuum cleaner مکنده ضدانفجار کارخانه نفت و گاز و پتروشیمی

مکنده ضدانفجار کارخانه نفت و گاز و پتروشیمی

atex industrial vacuum in petrochemicals مکنده صنعتی ضد انفجار در پتروشیمی

مکنده صنعتی ضد انفجار در پتروشیمی

explosion proo industrial vacuum cleaner مکنده صنعتی ضد انفجار

مکنده صنعتی ضد انفجار

sediment removal boiler industrial vacuum cleaner رسوب زدایی بویلر با جاروبرقی صنعتی

رسوب زدایی بویلر با جاروبرقی صنعتی

diesel scrubber dryer اسکرابر دیزلی

اسکرابر دیزلی

coke-descaling رسوب زدایی کک

رسوب زدایی کک

removal oil لایه برداری آلودگی روغنی

لایه برداری آلودگی روغنی

oil industry vacuum cleaner انواع جاروبرقی صنایع پتروشیمی

انواع جاروبرقی صنایع پتروشیمی