نظافت خطوط و ایستگاه های مترو با جاروبرقی صنعتی

مترو به عنوان یکی از وسایل حمل و نقل عمومی نقش مهمی در جا به جایی و انتقال تعداد بالای مسافران در طول شبانه روز ایفا می نماید. این وسیله حمل نقل عمومی به واسطه کیفیت بالای خدماتی که به مسافران ارایه می دهد از محبوبیت ویژه ایی در میان مسافران بر خوردار است. توسعه و رشد خطوط حمل و نقل زیر زمینی امری دشوار و زمان بر بوده و نیازمند هزینه های کلان می باشد. آماده سازی و بهره برداری از این خطوط نیز همانند ساخت و طراحی آنها مستلزم عملیات های پیچیده مهندسی و صنعتی می باشد. در میان کار ها و عملیات های متنوعی که به منظور راه اندازی و بهره برداری از این خطوط انجام می گیرد نظافت و حذف آلاینده ها از داخل قطار ها  نیز از اهمیت ویژه ایی بر خوردار می باشد که مسلما با استفاده از شیوه های سنتی و دستی امکان پذیر نبوده و نیازمند تجهیزات مکانیزه ایی چون دستگاه های جاروبرقی صنعتی می باشد.


ویژگی های دستگاه جاروبرقی صنعتی

دستگاه های جاروبرقی یا مکنده دستگاه های ویژه و کاربردی برای جمع آوری و حذف آلاینده ها از محیط می باشند که به واسطه ایجاد خلا در مخزن دستگاه موجب ورود پر سرعت هوا به داخل مخزن می شوند. جریان هوای وارد شده به داخل مخزن همراه با خود ذرات آلاینده را نیز به داخل مخزن هدایت می نماید. سیستم فیلتراسیون بخش مهم دیگری از دستگاه های جاروبرقی صنعتی می باشد که موجب ممانعت از خروج ذرات ریز گرد و غبار همراه با هوای خروجی نقش موثری در به دام انداختن ذرات ریز و بهبود کیفیت هوای محیط پیرامون ایفا می نماید. دستگاه های جارئبرقی صنعتی به منظور انجام عملیات نظافت می توانند در دو حالت ثابت و مرکزی و یا متحرک به کار گرفته شوند. استفاده از نمونه های ثابت جاروبرقی صنعتی در کنار سیستم لوله کشی امکان نظافت و جمع آوری آلاینده ها را بدون نیاز به جا به جایی دستگاه برای کاربر فراهم می نماید.اهمیت استفاده از جارو برقی صنعتی در مترو

سطوح کف تونل ها، ایستگاه ها و داخل واگن های قطار مملو از ذرات ریز گرد و غبار است که جمع آوری و حذف این آلاینده ها از محیط به منظور حفظ سلامت افراد حاضر امری ضروری می باشد. وسعت بالای خطوط مترو و تعدد واگن ها از یک سو و اهمیت آماده سازی و نظافت قطار ها به منظور ممانعت از ایجاد تاخیر در زمان حرکت قطار و جا به جایی مسافران از سوی دیگر، لزوم استفاده از تجهیزات مکانیزه ایی چون جاروبرقی صنعتی را افزایش می دهد.

مزایای استفاده از دستگاه مکنده یا جاروبرقی صنعتی در نظافت مترو

دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی به واسطه استفاده از سیستم مکش مانع از انتشار ذرات ریز آلاینده در هوای پیرامون می شوند. مخزن دستگاه های جاروبرقی به منظور سهولت در جا به جایی و انتقال آلاینده ها چرخ دار می باشد. استفاده از فیلتر های قدرتمند با سطح فیلتراسیون وسیع مانع از باز نشر ذرات ریز در  محیط می شود. تجهیز جاروبرقی صنعتی به سیستم نظافت فیلتر علاوه بر اینکه مانع از خفگی ان می شود تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد فیلتر دارد. معمولا از دستگاه ها ی جاروبرقی صنعتی در دو نوع متحرک و ثابت استفاده می شود. انتخاب نوع متحرک یا ثابت دستگاه های جاروبرقی صنعتی ارتباط مستقیمی با ویژگی های محیط نظافتی دارد. به عنوان نمونه به منظور نظافت و جمع آوری آلاینده ها از سطوح کف واگن ها استفاده از مکنده ثابت گزینه ایی ایده ال می باشد چرا که استفاده از سیستم لوله کشی و تعبیه خروجی های متنوع و با فواصل مناسب امکان انجام نظافت سریع و موثر واگن ها را توسط چندین کاربر را به صورت همزمان فراهم می نماید. این در حالیست که به منظور آماده سازی و مهیا نمودن سایت ها، تونل ها و ایستگاه های در حال احداث دستگاه های مکنده متحرک عملکرد مناسب تر و بهتری دارند.

درخواست اطلاعات بیشتر