خدمات نظافت شهری با مکنده صنعتی

در محیط های شهری انواع آلودگی به وجود می آید که سازمان ها با ارائه خدمات نظافت شهری این آلودگی ها را از بین می برند. در معابر شهری مانند خیابان ها و جاده ها عملیات حفاری به دلایل متعدد صورت می گیرد. به علت انجام این حفاری ها حجم عظیمی از خاک و سنگ از دل زمین بیرون کشیده شده و تبدیل به آلودگی می شود. در چنین شرایطی نظافت با روش های سنتی امکان پذیر نبوده و می بایست با بهره مندی از خدمات نظافت شهری توده های اضافی خاک و سنگ جمع آوری گردد. امروزه تجهیزات نظافتی تخصصی بسیار پیشرفته و کارآمدی تولید شده گشته که انجام فعالیت های نظافتی و بسیاری دیگر از فرآیندهای صنعتی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده است.


مکنده صنعتی (Heavy Duty) چیست؟

دستگاه های مکنده صنعتی کامیونی در مدل ها و با ظرفیت های مختلف طراحی و ساخته شده اند. مکنده های صنعتی کامیونی دسته ای از مکنده ها هستند که در رده دستگاه های سخت کار قرار می گیرند و جهت فعالیت در همه محیط ها به ویژه در شرایط سخت و دشوار کاری تولید شده اند. مکنده صنعتی از قدرت مکش و سرعت مکش فوق العاده ای برخوردار است و می تواند مواد سخت و سنگین و با چگالی بالا را با سهولت مکش کند. در مکنده کامیونی امکان نصب انواع نازل جهت بهبود روند عملیات وجود دارد. مکنده صنعتی یک دستگاه حرفه ای و کارآمد است که به منظور نظافت، جمع آوری مواد و انتقال حجم زیادی از مواد در محیط های شهری، واحدهای صنعتی و ... مورد استفاده قرار می گیرد و قادر به مکش انواع مختلفی از مواد مانند گرد و خاک، سنگ، مایعات، لجن، گرانول و ... می باشد. مکنده صنعتی مجهز به پمپ قدرتمندی است که وظیفه مکش مواد را بر عهده داشته و در محفظه ای ایمن درون دستگاه قرار دارد و این پمپ دارای خاصیت خود خنک شوندگی و هم چنین صدا گیر می باشد. مکنده صنعتی سخت کار توسط موتور دیزلی عمل می کند و در نتیجه در محیط های شهری و صنعتی به راحتی استفاده می شود.


ویژگی های مکنده صنعتی

مکنده تخصصی صنعتی دارای فیلترهای موازی قدرتمندی با سطح فیلتراسوین بالا است که پاکتی شکل هستند؛ هم چنین برای نظافت فیلترها سیستم نظافتی الکترومکانیکی (کمپرسور) در دستگاه تعبیه شده که با روشن شدن دستگاه این تکاننده فعال می شود و فیلتر را پیوسته تمیز نگه می دارد و میزان مکش مؤثر را افزایش می دهد. مکنده صنعتی دارای بدنه مقاوم فولادی مجهز به عایق صوتی، دریچه جانبی برای دسترسی به فیلتر و پمپ و موتور، مخزن بزرگ برای جای دادن حجم بالای مواد، صفحه کنترلی الکترونیکی، قابلیت تنظیم دور موتور، نشانگر زمان، نشانگر میزان خدا، نشانگر سوخت و روغن موتور می باشد. این دسته از مکنده ها به عنوان مکنده مرکزی به کار می روند و هم بر روی تراک نصب شده و به عنوان مکنده پرتابل مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این می توان انواع مخازن رابط را با اهداف انجام عملیات های گوناگون به مکنده اتصال داد.


انجام خدمات نظافت شهری با استفاده از مکنده صنعتی پرتابل

با توجه به ویژگی ها و قابلیت های یک مکنده می توان از این دستگاه به عنوان ارائه دهنده خدمات نظافت شهری بهره گرفت. گرد و خاک و سنگ از متداول ترین آلودگی هایی است که در محیط های شهری مشاهده می شود و جمع آوری آن ها با روش های معمولی وقت گیر، پر هزینه و طاقت فرسا همراه با پخش شدن گرد و خاک فراوان در محیط است. مکنده صنعتی که بر روی یک کامیون نصب شده و به راحتی جا به جا می شود می تواند حجم عظیمی از انواع مواد را جمع آوری کرده و از محیط دور کند. این دستگاه توده های خاک و سنگ را که بر اثر حفاری خیابان ها و جاده ها تولید شده اند، با قدرت بی نظیر مکش کرده و در مخزن خود نگه می دارد. پس از پایان عملیات مواد جمع آوری شده در مخزن مکنده به محل مورد نظر انتقال یافته و تخلیه می شود.


نتیجه گیری

با استفاده از مکنده صنعتی کامیونی نظافت محیط شهری و جمع آوری ضایعات موجود در آن با کیفیت فوق العاده، سرعت زیاد، ضریب ایمنی بالا و به صورت حرفه ای انجام می گیرد و به کار گیری این دستگاه در مقایسه با روش های دیگر و دستگاه های مشابه موجود در بازار مقرون به صرفه تر خواهد بود.

گالری تصاویر

خدمات نظافت شهری خدمات نظافت شهری خدمات نظافت شهری خدمات نظافت شهری خدمات نظافت شهری خدمات نظافت شهری

درخواست اطلاعات بیشتر