هتل

در هتل ها نظافت و زیبایی از اهمیت خاصی برخوردار است که می تواند تاثیر مستقیم بر ذهنیت مسافران و جذب آنها داشته باشد. به همین دلیل می بایست همواره در امر نظافت و شستشو هتل کوشید و این مسئله پوشش دهنده بخش های گوناگونی همانند راهرو ها، اتاق ها، دیوار ها و شیشه ها و نمای بیرونی هتل، مبلمان و فرش و موکت، حیاط و پارکینگ هتل، سالن لابی و... می باشد. از آنجایی که نظافت و شستشو به روش سنتی در این محیط ها به دلیل وسعت بالا و  حجم زیاد کار بسیار دشوار بوده و مشکلاتی از قبیل  نیاز به خشک شدن سریع محیط پس از شستشو برای جلوگیری از لغزیدن و برجای ماندن رد پای افرادی که از آن محیط عبور خواهند کرد، نیاز داشتن به کاهش نیروی مورد نیاز برای نظافت و شستشو به دلیل بالا بودن وظایف خدماتی هتل، داشتن شیشه های بلد و دشوار بودن شستشوی آنها با روش سنتی و... در بر خواهد داشت، از انواع دستگاه نظافت هتل که به صورت مکانیزه عمل می کنند استفاده می شود. در روش های سنتی نظافت بکارگیری نیروی خدماتی و صرف وقت، آب و مواد شوینده بسیار زیاد و هزینه هنگفت، استخدام نیرو های خدماتی و... بهینه و مقرون به صرفه نخواهد بود و علی رغم همه ی این سرمایه گذاری ها، نتیجه بدست آمده به نسبت سرمایه گذاری وقت، هزینه و انرژی قابل قبول نیست.

مشکلات نظافت هتل

تجهیزات نظافت هتل به کاربر در حل مشکلات مربوط به روش‌ های سنتی نظافت کمک می ‌کند. هتل ها به دلیل فضا های متعدد از جمله اتاق ها، راهرو ها، رستوران ها، لابی ها و ... نیاز به نظافت منظم دارند. از سری مشکلات بهداشت هتل ها همین است. به دلیل برای استفاده افراد به طور منظم از این محیط ها می بایست سطوح آن به روش های خاصی ضدعفونی و تمیز شود. از دیگر مشکلات بهداشت هتل ها عبارتند از:

_ به دلیل استفاده از مواد شوینده در هنگام نظافت، کیفیت هوا پایین می آید.

_ نظافت محوطه هتل ها و مجتمع های تجاری هزینه بر است و مقرون به صرفه محسوب نمی شود.

_ پس از شستن سطوح کف، مدت زمان زیادی طول می کشد تا زمین خشک شود و مشتریان در صورت راه رفتن روی زمین مرطوب ممکن است لیز بخورند.

اهمیت نظافت هتل

همواره ظاهر تمیز و زیبای هتل موجب کسب رضایت بیشتری از سوی افرادی که در هتل ها رفت و آمد می کنند می شود. برای داشتن ظاهری زیبا، لازم است بهداشت هتل ها همواره در نظر گرفته شود، این همان نکته ای است که نباید نادیده گرفته شود. هتل های سطح شهر همیشه منبع آسایش و آرامش برای بازدیدکنندگان هستند. نظافت این مکان ها با تجهیزات نظافت هتل بسیار حائز اهمیت است و استفاده از این روش های مدرن نظافتی متناسب با شرایط هتل می تواند رضایت مشتریان را جلب کند و در عین حال باعث تمیزی بیشتر هتل شود.

مزایای نظافت مکانیزه هتل

استفاده از تجهیزات نظافت هتل باعث تسریع و بهبود کیفیت نظافت می شود. رضایت مشتری با کیفیت نظافت اتاق ها، لابی ها و ... افزایش می یابد. استفاده از این دستگاه های نظافت مکانیزه مزایای بی شماری را برای صاحبان این کسب و کار به همراه خواهد داشت.

تجهیزات نظافتی مکانیزه مناسب هتلی

زمان اماده سازی اتاق های هتل، شستشو و مرتب نمودن سرویس بهداشتی، نظافت پارکینگ ها و سالن های غذاخوری و بخش های تفریحی بسیار کوتاه است چراکه در صورت طولانی شدن فرایند نظافت مسافران خسته از انتظار شده و نارضایتی های مختلف به وجود می آید. بهره گیری از روش های صنعتی نظافت و شستشو شامل استفاده از دستگاه نظافت هتل، با کاهش هزینه و وقت مصرفی و نیاز به نیروی خدماتی کمتر برای برقراری پاکیزگی، بسیار بهینه خواهد بود. بهره گیری از دستگاه های مکانیزه ویژگی ها و مزایا بسیاری دارد که مهم ترین مزیت استفاده از دستگاه هایی همچون اسکرابر، سوییپر، نماشوی، واترجت، پولیشر، مکنده، فرش و موکت شوی، مبل شوی و... بهینه کردن شستشو از طریق مواد و آب و انرژی مصرفی کمتر و در عین حال بهترین نتیجه است. از مزایای دیگر این روش می توان به افزایش سرعت عمل، خشک ماندن سطوح کف و جلوگیری از لغزندگی افراد حاضر در هتل شامل کارکنان و میهمانانی که در هتل اقامت دارند و... اشاره کرد. در ادامه به بررسی تعدادی از رایج ترین دستگاه ها و تجهیزات نظافت هتل می پردازیم.


- اسکرابر هتلی

رفت و آمدهای مداوم افراد در بخش های مختلف هتل در فصل های مختلف سال می تواند موجب انتقال آلودگی ها به داخل هتل و کاهش جلوه بصری محیط شود. این درحالی است که در هتل ها وست سالن ها عموما زیاد بوده و زمان نظافت محدود می باشد. یک دستگاه نظافت هتل مناسب برای شستشوی تخصصی سطوح کف دستگاه می باشد. اسکرابر در انواع دستی و سرنشین دار، باتری دار و کابلی طراحی و تولید می گردد و این امکان را برای کاربر فراهم می نماید تا متناسب با وسعت و شرایط محیطی از مناسب ترین دستگاه بهره ببرد. صرف نظر از نوع هدایت و منبع تغذیه دستگاه، تمامی دستگاه های زمین شوی صنعتی اساس کاری مشابهی دارند، به این ترتیب که برس زنی با پاشش آب تمیز و ماده شوینده بر روی سطح آغاز می گردد و سپس با مکش آب آلوده توسط تی مکنده تعبیه شده در پشت دستگاه به اتمام می رسد. سطح صدای تولیدی پایین، هدایت و کاربری آسان، امکان تنظیم میزان فشار برس ها، تنظیم میزان پاشش آب و... همگی از عواملی است که دستگاه اسکرابر را به یک دستگاه نظافت هتل ایده آل تبدیل می نماید.


- جاروبرقی هتلی

جاروبرقی به عنوان یکی از ضروری ترین انواع دستگاه نظافت هتل از کاربردهای مختلفی برخوردار است. آلودگی های ریز و درشت به دام افتاده در الیاف فرش و موکت و مبلمان حتی نظافت کفپوش های سرامیک و چوب و... بدون استفاده از دستگاه تخصصی نظیر جاروبرقی هتلی ممکن نیست. یک جاروبرقی هتلی در انواع یک، دو یا سه موتوره، با حجم مخازن مختلف طراحی شده است اما مناسب ترین دستگاه دستگاهی است که علاوه بر تجهیز به فیلتراسیون قدرتمند و مخازن مناسب و مستحکم، ابعاد فشرده و امکان حمل و مانورپذیری بالا داشته باشد تا به این ترتیب بتوان به تمامی قسمت های محیط به سادگی دسترسی داشت.


- سوییپر صنعتی

علاوه بر نظافت فضای داخلی هتل ها نظافت محوطه بیرونی و فضای باز این مراکز نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در این میان انباشت آلودگی ها در بخش ورودی و پارکینگ هتل می تواند جلوه ای ناپسند برای محیط ایجاد نماید. سویپر صنعتی یا جاروی محوطه یک وسیله مکانیزه برای حذف سریع آلودگی ها جامد در ابعاد مختلف می باشد. تجهیز به یک یا دو برس دوار، یک برس  غلطکی، مخزن جمع آوری، فیلتراسیون، موتور دیزلی و یا شارژی و... همگی از ویژگی های این دستگاه نظافت هتل می باشد. آلودگی ها ابتدا با استفاده از یک یا دو برس دوار که در کنار دستگاه قرار دارند به سمت برس غلطکی که در مرکز واقع شده جمع آوری می گردند، سپس برس مرکزی آلودگی ها را به داخل مخزن هدایت می نماید، به منظور جلوگیری از آسیب به موتور دستگاه سیستم فیلتراسیون به عنوان یک بخش مهم عمل کرده و از بازگشت مجدد آلودگی ها به محیط جلوگیری می نماید. همچنین برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار در محیط به هنگام جاروب پاشش آب از طریق نازل های تعبیه شده بر روی برس دستگاه صورت گرفته و کیفیت نظافت افزایش می یابد.


- فرش و موکت شوی

تمیز کردن فرش، موکت و مبل در نظافت هتل ها بسیار مهم است. به دلیل تردد زیاد و حضور افراد در هتل ها، هنگام نظافت باید از استفاده شود. این دستگاه به طور همزمان شستشو را به سرعت انجام می دهد و تاثیر بسزایی در کیفیت نظافت دارد.


- بخارشوی

بخارشوی یکی از محبوب ترین تجهیزات نظافتی محسوب می شود زیرا از شوینده های شیمیایی استفاده نمی کند و با خیال راحت می توان در این مکان ها که ممکن است فردی حساسیت داشته باشد از این دستگاه استفاده شود. این دستگاه فقط از آب برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن سطوح مختلف استفاده می کند و باعث صرفه جویی در هزینه و حفظ سلامت افراد می شود.


- پولیشر

ایجاد سطوحی براق در هتل ها امری ضروری است. دستگاه پولیشر صنعتی با کف سابی سطوح کف و حذف آلودگی های عمیق و قدیمی، سطوح کف را تمیز و براق می کند. از پولیشر برای صیقل دادن و تمیز کردن سرامیک، کاشی و سایر سطوح در سر تا سر لابی و پارکینگ استفاده می شود.


- ترولی نظافت هتل

ترولی نظافت هتل از تجهیزات راحتی است که به طور گسترده به عنوان کاربردی ترین ابزار برای نظافت هتل در نظر گرفته می شود. ترولی نظافتی چند منظوره در هتل برای گردگیری و جمع آوری زباله مورد استفاده قرار می گیرد اما از برای حمل ملحفه و حوله ها، لوازم بهداشتی و کاربرد های دیگر استفاده می شود. 

hotels-lobby-scrubbers  شستشوی لابی هتل

شستشوی لابی هتل

carpet labelling hotel شستشوی موکت هتل ها

شستشوی موکت هتل ها

hotels-vacuum-cleaner جارو برقی هتل

جارو برقی هتل

hotels-steam-cleaners بخارشوی هتل

بخارشوی هتل

industrial sweeper  جاروی محوطه هتل

جاروی محوطه هتل

hotel-restaurant-scrubber-اسکرابر-زمین شوی- کف شوی رستوران هتل

کف شوی رستوران هتل

scrubber-hotel-lobby-اسکرابر-هتل زمین شوی لابی هتل

زمین شوی لابی هتل

hotels-floor-polisher دستگاه پولیشر کف هتل

دستگاه پولیشر کف هتل

washing-building-facade شستشوی نمای هتل

شستشوی نمای هتل

cleaning-carpet شوینده فرش ، موکت و مبل

شوینده فرش ، موکت و مبل

hotel industrial cleaning device نظافت هتل و زیباسازی محیط برای مسافران

نظافت هتل و زیباسازی محیط برای مسافران

cleaning equipment required for hotel cleaning تجهیزات نظافتی مورد نیاز برای نظافت هتل

تجهیزات نظافتی مورد نیاز برای نظافت هتل

cleaning hotels and multi surface scrubber اسکرابر چند منظوره و نظافت هتل

اسکرابر چند منظوره و نظافت هتل

air fresher for hotels استفاده از دستگاه خوشبوکننده در هتل ها

استفاده از دستگاه خوشبوکننده در هتل ها

hotel-facade-cleaning کیت تخصصی نماشوی هتل

کیت تخصصی نماشوی هتل

hotel pressure washer واترجت رستوران و آشپزخانه هتل

واترجت رستوران و آشپزخانه هتل

nobac scrubber dryer hotel cleaning نظافت هتل با اسکرابر آنتی باکتریال

نظافت هتل با اسکرابر آنتی باکتریال

lifts cleaning with industrial detergents نظافت آسانسور با مواد شوینده صنعتی

نظافت آسانسور با مواد شوینده صنعتی

cleaning hotel pool industrial pressure washer نظافت استخر هتل با واترجت صنعتی

نظافت استخر هتل با واترجت صنعتی

hotel cleaning steps نظافت هتل در چند گام ساده

نظافت هتل در چند گام ساده

hotel trolley ترولی هتلی

ترولی هتلی

hotel industrial cleaning اهمیت و دلایل نظافت صنعتی هتل

اهمیت و دلایل نظافت صنعتی هتل