خدمات جمع آوری براده و پلیسه

یکی از مشکلات رایج در صنایع، جمع آوری خاک اره، براده، پلیسه و سایر ضایعات ریز و کوچک می باشد. در صنایعی مانند کارگاه ها و تولیدی های چوب بری و خراطی، برش قسمت های مختلف چوب، موجب پراکندگی و پرتاب پلیسه های حاصل از برش به محیط اطراف می شود، با استفاده از تکنولوژی روز و استفاده از جاروبرقی صنعتی، چنین مشکلاتی تا حد زیادی مرتفع شده و یا بهبود یافته است. با استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی جهت جمع آوری براده و پلیسه، می توان تا حدود زیادی مانع از انتشار و پرتاب براده ها به اطراف شد. در چنین حالتی لوله خرطومی جاروبرقی به دستگاه برش متصل می شود و ضایعات حاصل از برش توسط مکنده به مخزن جاروبرقی انتقال می یابد، از این رو بهترین گزینه برای استفاده در کارگاه ها و کارخانه های تولیدی صنایع چوب ، MDF، مبل سازی و .... استفاده از جاروبرقی صنعتی می باشد. از سوی دیگر با استفاده از مکنده های صنعتی در این صنایع علاوه بر کاهش خطرات احتمالی، می توان خرده های چوب را به چرخه تولید باز گردانده و یا به عنوان سوخت در دیگر صنایع استفاده نمود.

ویژگی های جاروبرقی صنعتی

اساس عملکرد تمامی جاروبرقی های خانگی و صنعتی مشابه یکدیگر بوده و تنها تفاوت آنها شامل، قدرت و سرعت مکش و ظرفیت مخزن دستگاه مکنده می باشد. موتور ها و پمپ های مکنده بکار رفته در دستگاه جاروبرقی با مکش هوای داخل مخزن و انتقال آن به بیرون، باعث ایجاد فشار منفی در داخل مخزن شده و جریان هوای ورودی از دهانه مخزن موجب انتقال مواد و آلاینده ها به داخل مخزن دستگاه می شود. دو فاکتور مهم و اصلی در دستگاه های جاروبرقی، قدرت و سرعت مکش می باشند، هر چه قدرت مکش بیشتر باشد، قدرت دستگاه در مکش مواد چگال تر از فواصل دورتر بیشتر بوده و هر چه سرعت مکش بیشتر باشد، سرعت عملیات نظافت افزایش می یابد.  


موتور و پمپ جاروبرقی صنعتی

موتور مکنده به عنوان تامین کننده نیروی محرکه پمپ دستگاه بوده واساس کارکرد دستگاه جاروبرقی بر پایه عملکرد پمپ مکش استوار می باشد. پمپ دستگاه با مکش هوای داخل مخزن و ایجاد فشار منفی، موجب مکش مواد به داخل مخزن دستگاه می شود. اغلب پمپ هاب بکار رفته در جاروبرقی های صنعتی از نوع ساید چنل می باشند. در این مدل از پمپ ها، چرخش پره های پمپ موجب انتقال هوا از کانال هوایی به بیرون شده و باعث ایجاد فشار منفی در داخل مخزن دستگاه می گردد. هر چه دقت ساخت پمپ بیشتر باشد، پمپ مکش توانایی بالاتری در ایجاد خلا خواهد داشت. موتور به کار رفته در اغلب مکنده های صنعتی از نوع توربینی می باشد. این موتور ها بر خلاف موتور های کلکتوری، برای انتقال نیرو به پمپ مکش از القای الکترو مغناطیسی به جای زغال استفاده می نمایند از این رو علاوه بر سرعت و توان بالاتر، توانایی کار مداوم دارند.

سیستم فیلتراسیون جاروبرقی صنعتی

فیلتر ها بخش دیگر دستگاه های مکنده می باشند. به دام انداختن آلاینده ها و مواد وارد شده به داخل مخزن و عبور هوای پاک، وظیفه اصلی سیستم فیلتراسون می باشد. فیلتر ها بر اساس مساحت سطح فیلتر و ابعاد ذرات آلاینده به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند. به عنوان نمونه برای افزایش سطح تماس، فیلتر ها به شکل کارتریجی یا ستاره ایی و بر اساس ابعاد ذرات به سه دسته فیلتر های کلاس  L ( فیلتراسون ذرات تا ابعاد 3 میکرون )، M ( فیلتراسیون ذرات تا ابعاد 1 میکرون) و H ( فیلتراسیون مواد تا 3/0 میکرون ) تقسیم می شوند.

مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی

از جمله مزایای استفاده از دستگاه جاروبرقی می توان به افزایش سرعت نظافت در مقایسه با شیوه های سنتی اشاره نمود. جمع آوری انواع گرد و غبار و آلاینده ها و عدم انتشار مجدد آنها در فضای پیرامون از دیگر مزایای این دستگاه ها می باشد. از این مکنده ها علاوه بر جمع آوری انواع آلاینده ها و نظافت محیط، می توان برای انتقال مواد یا جمع آوری مواد هدر رفته در خطوط تولیدی و بازگشت به چرخه تولید یا به کارگیری آنها در صنایع دیگر استفاده نمود.

گالری تصاویر

جمع آوری براده و پلیسه جاروبرقی مکنده صنعتی جارو جمع آوری خاک اره جاروبرقی مکنده صنعتی دستگاه مکنده جاروبرقی صنعتی قوی براده جمکن پلیسه براده ضایعات مکنده جمع آوری کننده براده پلیسه خاک اره جاروبرقی جاروبرقی صنعتی مکنده بهترین جاروبرقی مکنده صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر