جلوگیری از لغزندگی سطوح با مواد شوینده

لغزندگی و زمین خوردن یکی از آسیب هایی است که افراد ناتوان و دیگر افراد در معرض خطر را تهدید می کند. به عنوان مثال سرای سالمندان، مهدهای کودک و سالن های ورزشی از جمله محیط هایی هستند که امکان لغزندگی در آن ها وجود دارد و این اتفاق می تواند حوادث جبران ناپذیری به بار آورد. افراد مسنی که در خانه های سالمندان حضور دارند، در هنگام راه رفتن به اندازه تعادل کافی ندارند و به همین دلیل از عصا و دیگر وسایل مشابه آن استفاده می کنند که اگر سطح زمین لغزنده بوده و میزان اصطکاک آن پایین باشد، دچار سر خوردگی می شوند و از آن جایی که ضعیف و ناتوان هستند، صدمات جدی و جبران ناپذیری به آن ها وارد خواهد شد. در مهدهای کودک، کودکان به طور مداوم در حال جنب و جوش هستند و در صورت لغزنده بودن سطح بر روی زمین می افتند که سبب ناراحتی آن های می شود. هم چنین در سالن های ورزشی تحرک و دویدن امری اجتناب ناپذیر بوده و اگر سطوح کف کیفیت لازم را نداشته باشند احتمال بروز خطرات افزایش می یابد.


عوامل لغزندگی سطوح

کف پوش های صیقلی مانند سنگ، گرانیت، مرمر، اپوکسی و ... دیگر سطوح مشابه آن اصطکاک کمتری دارند و می توانند بستری برای خطر لغزندگی به وجود آورند. یکی از عوامل افزایش میزان لغزندگی سطوح شستشوی آن ها با استفاده از مواد شوینده نامناسب می باشد. هم چنین به کارگیری ابزارهای دستی برای شستشوی این سطوح سبب بر جای ماندن رطوبت بر روی زمین می شود و به دلیل نداشتن قدرت جمع آوری آب و مواد شوینده، محلول شوینده روی سطح باقی می ماند و اگر افراد ناتوان و یا دیگر اشخاص بدون توجه بر روی آن قدم گذارند، دچار سر خوردگی و صدمه خواهد شد.


جلوگیری از لغزندگی سطوح با مواد شوینده مناسب

امروزه مواد شوینده ای به بازار عرضه شده اند که علاوه بر این که دارای قدرت کافی در تمیز کردن سطوح هستند، از خاصیت ضد لغزندگی برخوردار می باشند و جهت استفاده در محیط هایی که لغزنده بودن سطوح کف خطرناک است، بسیار مناسب و ایده آل هستند. این مواد شوینده کارآمد لایه های عمیق آلودگی سطوح را از بین برده، از آن ها در برابر آلودگی محافظت به عمل آورده و ضریب جذب دوباره آلودگی را کاهش می دهند. این شوینده ها با دو دسته اسیدی و قلیایی تقسیم بندی می شوند که ماده اسیدی در هنگام مصرف به ماده ای خنثی تبدیل می شود. به این ترتیب با استفاده از چنین موادی بدون نگرانی از بروز خطرات در محیط های حساس، بهداشت و تمیزی و همین طور زیبایی سطوح فراهم خواهد آمد.


ویژگی های ماده شوینده اسیدی

 ماده شوینده اسیدی به صورت تغلیظ شده (کنستانتره) تولید و به بازار ارائه گردیده است و پس از ترکیب شدن با آب pH آن به عدد 7 می رسد. جهت شستشوی سطوح همواره مقدار مناسبی از این ماده با آب ترکیب می گردد و این میزان به شدت آلودگی نیز بستگی دارد. پس از شستشوی سطح زمین با استفاده از این ماده و خشک نمودن آن به وسیله دستگاه اسکرابر سطحی تمیز و بدون آلودگی به دست خواهد آمد و با ایجاد لایه ای محافظ خاصیت ضد لغزندگی به سطح می بخشد. این ماده شوینده که از رایحه ای مطبوع برخوردار است، برای نظافت سرای سالمندان و سالن های ورزشی بسیار مناسب می باشد و قابلیت جدا کردن آلاینده هایی مانند آدامس و چسب را دارد.


ماده شوینده قلیایی

ماده شوینده قلیایی به منظور نظافت های روزمره به همراه دستگاه های اسکرابر و پولیشر مورد استفاده قرار می گیرد و با روش های دستی نیز قابل استفاده است. این ماده خاصیت ضد لغزندگی ایجاد می کند و طول عمر سطح را افزایش می دهد. این ماده به دلیل دارا بودن قدرت پاک کنندگی بالا، حفاظت از سطوح و ضد لغزنده بودن در اماکن گوناگون کاربردهای گسترده ای دارد و سبب فراهم آمدن بهداشت و نظافت محیط می گردد.

درخواست اطلاعات بیشتر