نظافت شهری در دوران کرونا با واترجت صنعتی

در دوران شیوع پاندمی کرونا اهمیت نظافت بیش از گذشته احساس می گردد، این نظافت شامل تمامی محیط های اداری، تجاری، تفریحی، رستوران ها، هتل ها و... شده و هیچ یک از لحاظ اهمیت بر دیگری پیشی نمی گیرند. نظافت شهری در دوران کرونا یکی از مهم ترین و ضروری ترین اقداماتی می باشد که امروزه در تمامی کشورهای جهان در روند کار قرار گرفته است. این نظافت شامل شستشو، ضدعفونی کردن و پاکسازی آلودگی های مختلف از تمامی بخش های فضای شهری می باشد. دستگاه واترجت صنعتی یکی از ابزارهای نظافتی پرقدرت طراحی شده در مدل های مخلتف با امکان ارائه طیف وسیعی از دبی و فشار آب بوده که در نظافت شهری در دوران کرونا مورد توجه بسیار قرار گرفته است.


اهمیت نظافتشهری در دوران کرونا

سرعت پخش و انتقال ویروس در خیابان ها و مکان های پر رفت و آمد بسیار بیشتر از سایر مناطق است. اگرچه نظافت شهری به منظور حفظ زیبایی شهر و پاکسازی محیط، همیشه از اهمیت برخوردار بوده است اما نیاز به آن براساس یک برنامه مشخص و مستمر در برخی دوران ها بیشتر احساس می شود. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی می توان برای آلودگی های مختلف دستگاه های کاملا تخصصی با کارایی بسیار بالا یافت که ضمن افزایش کیفیت نظافت، سرعت کافی برای پوشش دهی مناطق وسیع را داشته باشند. نظافت شهری در دوران کرونا شامل شستشوی دقیق معابر، سنگفرش ها، سطل زباله ها، نمای ساختمان ها و... باشد. یکی از تجهیزات نظافت صنعتی دستگاه کارواش است که فرایند شستشو را با آب پرفشار ارائه می دهد.


شستشو با کارواش صنعتی

نظافت به طور معمول به معنی از میان برداشتن آلودگی ها، لکه ها، گرد و غبار از سطح، اشیاء و محیط بوده که می تواند به روش های مختلفی انجام پذیرد. از آنجایی که شستشو در دستگاه کارواش صنعتی با آب پرفشار انجام می شود آلودگی های مختلف با سرعت و کیفیت مناسب تری امکان جداشدن از سطح را می یابند. در عملیات نظافت شهری در دوران کرونا با استفاده از دستگاه شوینده فشار قوی می توان تمامی سطوح شهری از جمله جداول، سنگفرش خیابان ها، نیمکت و صندلی پارک ها، دیوار و... را شستشو داد.


 ضدعفونی کردن

از میان برداشتن میکروارگانیسم های بیماری از محیط را ضدعفونی کردن می نامند. یکی از رایج ترین دستگاه های مورد استفاده به منظور نظافت شهری در دوران کرونا دستگاه کارواش آب گرم است. در این تجهیز آب علاوه بر افزایش فشار، افزایش دما یافته و به این ترتیب ضمن شستشوی سطوح امکان حذف برخی عوامل بیماری زا را خواهد داشت.


کارواش آب سرد یا کارواش آب گرم

اگرچه اساس کار دستگاه های واترجت صنعتی یکسان است اما یک دستگاه آب سرد فشار مورد نیاز را توسط پمپ پیستونی دریافت می نماید. توان پمپ بیشتر به معنی فشار بیشتر و نظافت موثرتر است. به کارگیری نازل های مختلف و مواد شوینده صنعتی می توانند به تاثیرگذاری بیشتر شستشو بینجامد. در نظافت شهری در دوران کرونا استفاده از یک دستگاه کارواش آب سرد با به کارگیری نازل مواد شوینده می توان مناطق محدودی را شستشو داد. اما یک کارواش آب گرم با تجهیز به حداقل یک واحد آبگرمکن که پس از پمپ قرار گرفته، دمای آب را افزایش می دهد به این دلیل علاوه بر ضدعفونی نمودن از این دستگاه می توان در حذف آلودگی های چرب و لکه های روغنی عمیق استفاده نمود. علاوه بر نظافت شهری در دوران کرونا، تمامی کسب و کارهایی که نحوی با سلامتی افراد جامعه ذر ارتباط هستند با شستشو به وسیله کارواش صنعتی مزایای بسیاری را در اختیار خواهند داشت. از جمله برخی از این مزایا عبارتند از:

- کاهش زمان کلی نظافت که موجب کاهش میزان مصرف آب، انرژی و کار فیزیکی می گردد.

- استفاده از دستگاه واترجت صنعتی می تواند نیاز به مصرف مواد شوینده را کاهش داده و یا به طور از میان بردارد.

- در مواردی که از دستگاه کارواش آبگرم استفاده می شود دیگر نیازی به اعمال فشار بالا نبوده و در نتیجه می توان با مراقبت کامل از سطح به نظافت در دوران کرونا پرداخت.

- همچنین به دلیل بالا بودن دما در واترجت آب گرم سطح با سرعت بالاتری خشک شده و در نتیجه محیط زودتر در اختیار افراد قرار می گیرد. 

درخواست اطلاعات بیشتر