خوشبو کننده هوا

دستگاه خوشبو کننده هوا یک دستگاه صنعتی و تخصصی جهت پخش رایحه و اسانس در محیط های مختلف به حساب می آید. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا، رایحه و اسانس را در کمترین زمان در محیط شما پراکنده نموده و فضا را معطر می کند. کاربری آسان و ظاهر شیک و مدرن کارایی بالا موجب شده تا استفاده از انواع دستگاه های عطرافشان برقی به یکی از رایج ترین روش های ایجاد بوی خوش در محیط تبدیل گردد. با ایجاد رایحه خوش در محیط حس و حال افراد عوض شده و بخش حافظه تحت تاثیر قرار می گیرد. یکی از به روز ترین تکنولوژی ها در پاشش اسانس استفاده از تکنولوژی اتومیزیشن می باشد که برای پخش بو به صورت یکنواخت و سریع مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه رایحه افشان در مدل های صنعتی، تجاری و خانگی تولید می شود. در محیط های تجاری و مراکز خرید با قرار دادن این دستگاه در فضای داخلی می توانید فضا را عطرآگین نموده و حس بسیار خوبی را به مشتریان منتقل کنید. خنثی کردن بوی نامطبوع در محیط و رایحه درمانی دیگر کاربرد های دستگاه خوشبوکننده هوا هستند. عطرافشان صنعتی دارای سیستم کنترلی هوشمند است و با یک تنظیم اولیه می توانید از آن در طول روز استفاده کنید.

اسانس دستگاه عطرافشان

دستگاه عطرافشان دارای یک مخزن مخصوص برای ریختن عطر و اسانس خوشبوکننده مورد نظر می باشد. میزان مصرف اسانس در دستگاه متناسب با وسعت محیط، تنظیمات دستگاه، شرایط فصلی، میزان رفت و آمد در محیط و... متفاوت است. یک دستگاه رایحه افشان برقی در دور توربو دو برابر حالت نرمال پاشش و درنتیجه مصرف اسانس خواهد داشت. مخزن قابل شستشو یکی از قابلیت های یک دستگاه خوشبو کننده هوا مناسب چراکه در این صورت کاربر امکان تعویض رایحه در هر زمان را خواهد داشت فقط کافی است تا مخزن با آب گرم به خوبی شستشو داده شود.

- انتخاب اسانس خوشبوکننده هوا مناسب

اسانس و رایحه مناسب برای دستگاه خوشبوکننده هوا اتوماتیک باید بسته به فضای مد نظر، شرایط فصلی و در نظر گرفتن سلیقه افراد انتخاب شده و در مخزن دستگاه ریخته شود. عموما از اسانس های برپایه الکل در دستگاه های عطرافشان اتوماتیک استفاده می شود. طیف وسیع اسانس های تولید شده به کاربر این امکان را می دهد تا برای محیط های مختلف مناسب ترین رایحه را انتخاب نماید. دسته بندی های مختلفی برای اسانس ها براساس رایحه آنها وجود دارد: میوه ای، خوراکی، ادکلنی و انواع رایحه گل ها یکی از رایج ترین این دسته بندی ها می باشد. به طور کلی متناسب با فعالیت صورت گرفته در محیط، سلیقه، هدف از ایجاد رایحه و بوی غالب در محیط می توان از انواع مختلف رایحه ها استفاده نمود.

برای مثال در اماکن متبرکه مذهبی عموما از عطر های شیرین و ماندگار، در سالن ها و باشگاه های ورزشی از اسانس رایحه افشان در انواع خنک و سبک، در رستوران ها و آشپزخانه ها از انواع رایحه خوراکی و... استفاده می شود، برخی اسانس ها به منظور آروماتراپی در بیمارستان ها و مراکز درمانی با اهدافی نظیر کاهش استرس، کاهش فشار خون، رفع سردرد و... مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای دستگاه خوشبو کننده هوا

عطرافشان با توجه ساز و کار و عملکرد آن، در بسیاری از محیط ها از جمله خانگی، تجاری و اداری کاربرد دارد. این دستگاه با پخش اسانس در محیط، رایحه ای خوش را به افراد حاضر هدیه می دهد. خوشبو بودن محیط در وهله اول رضایت افراد را در پی داشته و حس خوب و دلپذیری را به آنها منتقل می کند. اما استفاده از دستگاه عطرافشان تنها برای ایجاد بوی مطبوع در محیط نیست و تاثیرات مثبتی بر روی کسب و کارها و حتی کسب درآمد دارد. در مراکز شلوغ و پر رفت و آمد تنها با ایجاد یک رایحه خوش می توان تنش و اضطراب را در کارکنان و مراجعه کنندگان کاهش داد. در محیط کار رایحه خوش حال و هوای افراد را عوض کرده، خستگی احتمالی آنها را برطرف می نماید و بازدهی کسب و کار را بالا می برد. در فروشگاه ها و مراکز تجاری پخش رایحه خوش در محیط باعث می شود تا مشتری حس بهتری داشته و در نتیجه این موضوع بر روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد تا فرد از فروشگاه خرید داشته باشد. ضمن اینکه تجربه خرید با حس خوش، مشتری را به حضور مجدد ترغیب می نماید. 

انواع دستگاه خوشبو کننده هوا عطرافشان

به کارگیری تکنولوژی اتمیزیشن با پودر کردن ذرات اسانس به هنگام خروج از دستگاه، قدرت پوشش دهی دستگاه را افزایش می دهد. این دستگاه در عرض چند دقیقه کل فضای شما را خوشبو و مملو از رایحه می نماید. خوشبوکننده ها در محیط های خانگی، تجاری و اداری قابل استفاده هستند. هریک از این دستگاه ها با توجه به مساحت محیط و کاربری دستگاه باید خریداری شوند. 

- خوشبوکننده هوای خانگی

دستگاه خوشبوکننده هوا خانگی برای ایجاد رایحه مطبوع در منزل و محیط های اداری کوچک تا حدود ۱۰۰ متر مربع با ارتفاع سقف استاندارد کاربرد دارد. این دستگاه با قابلیت پخش اسانس در کمترین زمان محیط شما را مملو از رایحه مد نظر شما می کند. ابعاد کوچک، امکان جابه جایی آسان، قابلیت نصب بر دیوار و ظاهری شیک و زیبا از جمله ویژگی های رایحه افشان خانگی می باشد.


- خوشبوکننده هوا تجاری

دستگاه خوشبو کننده هوای تجاری در چند مدل با توجه به وسعت محیط شما قابل استفاده است. این دستگاه ها بصورت معمول یا با اتصال به هواساز مجموعه بکار می روند. خوشبوکننده هوای تجاری برای مراکز تجاری، شرکت ها، فروشگاه ها و باشگاه های ورزشی استفاده می شود. در هریک از این محیط ها با توجه به بوی غالب می توانید اسانس خوشبوکننده مورد نظر را انتخاب کنید و محیط را با استفاده از دستگاه خوشبوکننده عطرافشانی نمایید. 


بهترین دستگاه خوشبوکننده هوا برقی