خدمات تخریب بتن با واترجت

به منظور تخریب بتن با استفاده از نیروی آب نیاز است تا واترجت هایی با فشار بیشتر از 1200 بار مورد استفاده قرار گیرد. این واترجت ها دستگاه های قدرتمندی هستند که قابلیت تخریب لایه های بتن را دارند. بسیاری از سازه های بتنی پس از گذشت تنها چند سال دچار فرسودگی می شوند به خصوص ساختمان هایی که در معرض فرسایش شدید و یا آلودگی های زیست محیطی قرار دارند بیشتر آسیب می بینند. برخی از این اماکن دارای سازه های بتنی عبارتند از: پارکینگ های زیر زمینی، پل ها، استادیوم های ورزشی و سدها. اگر بتن سازه ها شروع به ریزش کند می تواند به پایه اصلی ساختمان صدمه وارد کرده و از این رو نوسازی ساختمان برای حفاظت از آن به امری ضروری تبدیل می شود. پیش از نوسازی سازه باید لایه ای ضعیف از بتن تخریب شود و جهت دستیابی به این هدف استفاده از واترجت صنعتی (آب تخریب) یک روش کاملاً مناسب به شمار می آید. تخریب بتن با استفاده از مته های حفاری انجام پذیر است اما این روش عیب بزرگی دارد و آن ایجاد لرزش در ساختمان می باشد که می تواند خسارت های زیادی به بار آورد.


تخریب بتن با واترجت صنعتی , عملیات تخریب بتنعلاوه بر این در صورت وجود میله های آهنی، استفاده از مته باعث تغییر شکل آن ها می شود. مته های حفاری آلودگی صوتی به وجود آورده و سبب آزار دیگران می شوند. اگر میلگرد ها دچار زنگ زدگی شده باشند انجام عملیات زنگ بری لازم می شود و در صورت تخریب بتن با مته هزینه زنگ بری نیز به هزینه ها اضافه می شود و همه این ها از معایب تخریب بتن با مته هستند. این در حالی است که می توان با بهره گیری از تکنولوژی تخریب بتن با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی و زنگ بری هم زمان طی یک عملیات، مانع از تحمیل هزینه های مضاعف گردید. اما ممکن است هزینه خرید واترجت بیشتر از روش های دیگر تخریب بتن باشد. شرکت های خدماتی به منظور ارائه خدمات با هزینه کمتر، این دستگاه را به همراه اپراتوری متخصص به محل مورد نظر می فرستند تا با هزینه ای بسیار کم، عملیات پر مزیت تخریب بتن توسط واترجت فوق فشار قوی انجام گیرد.


ابزار های مورد استفاده در فرآیند تخریب بتن به وسیله واترجت صنعتی

تخریب بتن با واترجت صنعتی , عملیات تخریب بتن برای تخریب بتن های زمینی، زیر زمینی، سقفی، ستونی و… تجهیزات مدرن و انواع نازل های پیشرفته ویژه ای طراحی شده و مورد بهره قرار می گیرند. از این ابزار ها به منظور افزودن تسهیلات و امکانات گوناگون و کمک به فرآیند تخریب بتن استفاده می شود. برخی از این تجهیزات عبارتند از:

  • نازل های جت: نوع پیشرفته نازل سوزنی است و پاشش آب را به صورت فوق متمرکز و برای ارائه قدرت تخریب بیشتر انجام می دهد.
  • نگهدارنده: برای جلوگیری از آسیب های احتمالی در اثر عکس العمل دستگاه هنگام استفاده دستی ار این ابزار استفاده می شود.
  • اسکیتر: پایه ای نگهدارنده است که به منظور سهولت در تخریب بتن های کف استفاده می گردد.


مزایای تخریب بتن با واترجت صنعتی

جهت انجام عملیات تخریب بتن دستگاه های واترجت با فشار کاری بالاتر از 1200 بار به کار گرفته می شود که با توجه به عمق لایه های بتن اندازه فشار تنظیم می شود. بهره مندی از نیروی آب به منظور تخریب سازه های بتنی مزایای بسیار زیادی دارد از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از ایجاد ارتعاش و کاهش صدای فرآیند تخریب بتن
  • نبود آلودگی در تخریب بتن به وسیله واترجت به دلیل بهره گیری از آب و عدم پخش ذرات کنده شده در فضای خشک
  • سرعت بالا به دلیل به دلیل قدرت تخریب بی نظیر و انجام فرآیند بهینه در مدت زمان کوتاه
  • کیفیت حاصل شده فوق العاده از طریق قدرت بالای آب در تخریب بتن
  • امکان تخریب نقاط موضعی به وسیله آب بدون بروز به آسیب به بتن های اطراف یا میلگرد های موجود در سازه
  • صرفه اقتصادی قابل توجه به دلیل همزمانی زنگ بری و تخریب و بهینه بودن فرآیند

گالری تصاویر

تخریب بتن تخریب بتن تخریب بتن تخریب بتن تخریب بتن تخریب بتن

درخواست اطلاعات بیشتر