خدمات برش مواد با واترجت صنعتی

برش مواد یکی از فرآیندهای صنعتی است که در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و ... انجام می گیرد که در این عملیات مواد بتنی و پلیمری با اهداف گوناگون برش داده می شوند. به عنوان مثال اگر در یک سازه بتنی بخش دچار خرابی و خوردگی شده باشد، بتن ریزی به درستی انجام نشده باشد و یا بازسازی و تغییر نقشه سازه بتنی مد نظر باشد، توسط عملیات برش امکان حذف لایه های بتن وجود دارد. برای برش بتن و پلیمر چند روش وجود دارد؛ روش مکانیکی های مکانیکی با مشکلاتی مانند آلودگی صوتی و تولید گرد و غبار به همراه دارد. روشی بهینه و کنترل شده برای برش مواد کاربرد دستگاه واترجت صنعتی فوق فشار قوی می باشد. با به کارگیری واترجت صنعتی پیشرفته با فشار عملیاتی بالا و انتخاب نازل ها و تجهیزات جانبی مناسب و کارآمد، امکان برش بتن و پلیمر با سرعت بالا و بدون آسیب رسیدن به زیر ساخت ها فراهم می آید. جریان آب خارج شده از نازل واترجت با از بین بردن پیوندهای بین مولکولی به صورت موضعی کار برش را انجام می دهد.


برش مواد با دستگاه واترجت صنعتی

برش مواد با واترجت فوق فشار قوی برای مواد پلیمری، چسب، پلاستیک و الیاف قابل استفاده است و با افزایش فشار دستگاه برای برش بتن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


برش پلیمر با واترجت صنعتی

به منظور حذف نمودن ضایعات پلیمر و یا برش قطعه ای از آن، کار برش انجام می شود. در روش برش با شوینده فوق فشار قوی جریان آب با فشار بالا بر روی سطح یا قطعه مورد نظر پاشش می شود که این جریان با برخورد به ماده، ذرات ماده را جدا نموده و باعث ایجاد برش می گردد. برای این منظور دستگاه های واترجت صنعتی با فشار بالا به کار می روند.


مزایای برش پلیمر با واترجت

در این روش به دلیل وجود آب گرد و خاک به وجود نمی آید و از ایجاد حرارت و آسیب دیدگی قطعه جلوگیری به عمل می آید. حالت های برش پلیمر بخشی از قطعه پلیمری، ضایعات پلیمری و رسوبات پلیمری را در بر می گیرد. از جمله مواد پلیمری می توان به پلاستیک ها، لاستیک ها، فیبرها (الیاف) و چسب ها اشاره نمود که به وسیله دستگاه واترجت صنعتی قابل برش هستند. صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و کارخانه های تولیدی می توانند از این روش بهره برند.


برش بتن با واترجت صنعتی

با گذشت زمان و به دلیل حضور عوامل مختلف سطوح بتنی دچار صدمه و خوردگی می شوند که جهت جلوگیری از گسترش آن و آسیب رسیدن به بخش های سالم سطح یا سازه، قسمت های آسیب دیده باید برداشته شوند و بتن ریزی دوباره انجام گیرد. برای حذف بخش های فرسوده بتن بدون آسیب رساندن به سایر بخش ها واترجت صنعتی کاربرد دارد. این روش کمترین میزان تولید آلودگی را داشته و با بالاترین کیفیت نقاط مورد نظر را حذف می نماید. برش بتن با واترجت صنعتی فوق فشار قوی یک روش کنترل شده، پیشرفته و نوین است که با استفاده از تجهیزات جانبی مناسب همانند نازل سوزنی قابل انجام می باشد.


مزایای برش بتن با واترجت صنعتی

از مهم ترین مزیت های برش بتن با دستگاه واترجت می توان به عدم ایجاد تنش و ترک در سازه، عدم تولید گرد و خاک، سالم ماندن میلگردها و آماده سازی سطح بتن برای بتن ریزی دوباره اشاره نمود. انواع بتن مسلح، پیش تنیده و بتن با مقاومت بالا به وسیله واترجت فوق فشار قوی قابل برش هستند. بنادر و کشتیرانی ها، وزارت نیرو، شهرداری ها، سازمان های عمران و شهرسازی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع ساخت و ساز و ... می توانند از صنایعی هستند که امکان برش بتن با واترجت صنعتی در آن ها وجود دارد.


چرا برش مواد با واترجت صنعتی؟

در روش های قدیمی محدودیت هایی برای برش مواد وجود داشت که با دستگاه واترجت صنعتی این محدودیت ها از میان برداشته شده است. مشکلاتی مانند آلودگی صوتی، آلودگی زیست محیطی، تولید گرد و غبار زیان آور، عدم امکان برش سازه های بتنی ضخیم و ... حاصل به کارگیری روش های مکانیکی قدیمی هستند. بر خلاف این روش، واترجت صنعتی ترک های کوچک در بتن و در اطراف میلگردها به وجود نمی آورد. شوینده های فوق فشار قوی تجهیزات چند منظوره ای هستند که علاوه بر برش برای لایه برداری، زنگ بری، رنگ بری و سایر عملیات صنعتی کاربرد دارند. کارایی، سرعت عمل و ایمنی از دیگر ویژگی های منحصر به فرد دستگاه های واترجت صنعتی به شمار می آید. 

گالری تصاویر

برش مواد با واترجت صنعتی برش مواد با واترجت صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر