شستشوی بدنه کشتی با واترجت صنعتی

تجهیزات ناوگان دریایی از جمله کشتی های معمولی، انواع قایق، کشتی های اقیانوس پیما و… به دلیل تماس مداوم با آب دریا، دچار آلودگی می شوند. در صورت عدم توجه به این آلودگی ها به بافت بدنه کشتی آسیب رسیده و همچنین موجب افزایش مصرف سوخت می شود. بنابراین به منظور بهبود تعمیر و نگهداری کشتی و هم چنین ذخیره انرژی، می بایست آلودگی های چسبیده به کشتی از بین برده شوند. خزه، جلبک، گل و لای و صدف از جمله آلودگی های متداولی است که بر روی بدنه انواع قایق و کشتی تشکیل می شود و به مرور زمان باعث بروز مشکلات مطرح شده می گردد. در صورتی که رنگ بدنه کشتی فرسودگی پیدا کند و نیاز به رنگ آمیزی دوباره داشته باشد، پیش از هر اقدامی باید بدنه آن را به خوبی شستشو داد. به دلیل وسعت کشتی ها و سختی زدودن لجن ها از بدنه، نمی توان از ابزار های غیر تخصصی برای شستشوی بدنه کشتی استفاده کرد و نیاز است تا از تجهیزات و دستگاه های مخصوص نظافتی به منظور نظافت کامل در صنایع دریایی بهره گرفت. ممکن است این دستگاه ها به دلیل هزینه های زیاد مورد توجه قرار نگیرند، اما صاحبان مشاغل خدمات نظافت صنعتی می توانند با ارائه خدمات نظافتی به صنعت کشتیرانی، در برقراری سهولت شستشو موثر واقع گردند. استفاده از دستگاه واترجت صنعتی به منظور شستشوی بدنه کشتی یکی از رایج ترین کاربردهای این دستگاه نظافت صنعتی می باشد که به دلیل به کارگیری آب پرفشار بسیار قدرتمند در حذف آلودگی ها میواتر جت صنعتی، بهترین روش شستشوی کشتی ها و قایق ها

شستشوی بدنه کشتی با واترجت صنعتیجهت شسشتوی قایق ها و حتی بزرگ ترین کشتی ها می توان دستگاه واترجت صنعتی را مورد استفاده قرار داد. دستگاه کارواش صنعتی با مکانیزمی خاص و پاشش آب فشار قوی تمامی آلودگی ها را با کیفیت بسیار مطلوب از بین می برد و در عین حال صدمه ای به هیچ یک از بخش های کشتی یا قایق وارد نمی کند. از مزایای این دستگاه این است که با توجه به شدت و مقاومت آلودگی ها، فشار آب خروجی قابل تنظیم می باشد و به این ترتیب از بکارگیری فشار های زیاد برای آلودگی های کم و بروز آسیب به بدنه جلوگیری می شود. در روش شستشوی تجهیزات صنایع کشتیرانی با واتر جت تنها از آب استفاده می شود و در نتیجه یک روش سازگار با محیط زیست به شمار می آید. همچنین آب مصرفی در این روش بسیار کم بوده و بکارگیری کارواش صنعتی فشار قوی به منظور شستشوی بدنه کشتی یک روش حفاظت از محیط زیست نیز به شمار می رود. واترجت صنعتی آلودگی ها را با سرعت مناسب از سطح کشتی جدا کرده و نتیجه به دست آمده فوق العاده خواهد بود. برای از میان برداشتن آلودگی های ضعیف تر می توان فشار کمتری را مورد استفاده قرار داد و در صورتی که آلودگی ها سخت و مقاوم باشند فشار آب قابل افزایش بوده و تا فشار 500 بار نیز تنظیم می شود.

- نازل واترجت صنعتی مناسب شستشوی کشتی

شستشوی کشتی با واترجتبه منظور افزایش کارایی یک دستگاه کارواش صنعی می توان از انواع مختلفی از تجهزات جانبی استفاده کرد. انواع نازل های تیغه ای، دوار، سوزنی و هم چنین ربات های مغناطیسی جهت شستشوی کشتی با واترجت صنعتی قابل کاربرد می باشند اما استفاده هر کدام از آن ها متفاوت است. نقاط قابل دسترس کشتی با استفاده از نازل های عادی مانند نازل دوار شستشو می شود اما برای تمیز نمودن محل های دور از دسترس مانند بخش های زیرین کشتی که امکان دسترسی ساده به منظور شستشو به این نقاط وجود ندارد و در این نقاط استفاده از ربات ها برای شستشو و نظافت کشتی بسیار موثر و کارآمد خواهد بود. ربات به صورت خودکار بر روی بدنه کشتی و قسمت های زیرین آن می چسبد و با حرکت خود کلیه آلودگی ها را از بین می برد.

گالری تصاویر

شستشوی کشتی شستشوی کشتی شستشوی کشتی

درخواست اطلاعات بیشتر