پولیشر

دستگاه پولیشر صنعتی ابزاری قدرتمند برای جلابخشی شستشوی عمیق سطوح هموار کف می باشد. امکان اتصال به برس ها و پدهای مختلف متناسب با سطح امکان از میان برداشتن آلودگی ها از درز و شکاف سطوح را فراهم می آورد. در صورتی که از دستگاه پولیشر به منظور شستشوی عمیق و موثر سطوح استفاده شود می بایست از یک مکنده قوی نیز به منظور مکش آب و آلودگی پس از شستشو بهره جست چراکه این دستگاه مجهز به مکنده برای جمع آوری آب آلوده به جای مانده بر زمین نمی باشد.. مکانیزم عمل کلی دستگاه پولیشر صنعتی توسط تجهیزاتی مانند برس دوار، دسته کنترلی و مخزن آب تمیز محقق می شود. با توجه به نوع سطح و میزان ناهمواری یا آلودگی سطوح می توان از انواع برس پولیشر بهره برد. با اتصال دستگاه به برق و پاشش آب و مواد شوینده بر سطح عملیات نظافت و شستشو آغاز می گردد.ویژگی های پولیشر

ویژگی های پولیشر، پلیشردستگاه پولیشر ساختار ساده ای دارد که با توجه به ویژگی های متعدد از کیفیت و قدرت بالایی برخوردار است. پهنای شستشوی مناسب در دستگاه های پولیشر 430 میلیمتر بوده و در صورتی که دستگاه از این حد بزرگتر باشد ممکن است انجام فرآیند پولیش زنی سطوح با دشواری انجام شود. از طرفی کوچک بودن بیش از حد دستگاه ممکن است باعث کاهش کیفیت پولیش زنی و به طول انجامیدن این فرآیند گردد. دسته های پولیشر می بایست ارگونومیک و قابل تنظیم با شرایط فیزیکی کاربر باشند؛ به همین ترتیب از خسته شدن کاربر در هنگام پولیش زنی جلوگیری می شود. سرعت چرخش پولیشر نیز بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که سرعت متناسب با فرآیند نظافتی یا پولیش زنی انتخاب شود، بهترین کیفیت همراه با کمترین سطح صدا ارائه خواهد شد. نکته مهم دیگر این است که به دلیل سرعت چرخش عموما در دستگاه به منظور هدایت و کنترل آسان نیاز است تا کاربر با نحوه عملکرد دستگاه آشنایی کامل داشته باشد.مزایای استفاده از پولیشر

مزایای استفاده از پولیشر
 صنعتیدر مراکز و محیط های مختلف به منظور بازگردانی جلا و درخشش از دست رفته سطوح می توان به پولیش زنی سطوح پرداخت. رفت و آمد های مداوم امکان نشست آلودگی ها و آسیب به سطوح را ایجاد می نماید. استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی مزایای بسیاری به همراه دارد. برخی از مزایای اختصاصی دستگاه پولیشر در ادامه تشریح خواهند شد.

- افزایش جلوه محیط

تصور کنید وارد یک مرکز تجاری، هتل، مجتمع اداری، سالن ورزشی ... با کفپوش های کدر و آلوده شده اید، این امر بدون شک می تواند دیدگاه شما به محیط را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. بی توجهی به مراجعه کنندگان در کنار عدم رعایت بهداشت امری است که در بدو ورود به این قبیل مراکز به چشم می خورد. پولیش زدن سطوح می تواند در کنار فراهم نمودن سطح ایده آلی از پاکیزگی و نظافت در محیط به افزایش جلوه بصری و جذب مشتری بیشتر نیز بینجامد.

- شستشوی عمیق تر

به دلیل قدرت بیشتر پولیشر در نظافت عمیق سطوح، پاکیزگی بیشتر سطح و ماندگاری بالاتر پاکیزگی از جمله مزایای استفاده از تجهیزات پولیش می باشد. به همین دلیل استفاده از پولیشر به منظور شستشوی عمیق سطوح موجب بهبود کیفیت و سهولت کاربری نیز خواهد شد. شستشوی سطح با پولیشر موجب سهولت در استفاده از سایر دستگاه های نظافتی نظیر کفشوی صنعتی می گردد.

- محافظت از سطوح

نفوذ آلودگی و ایجاد ترک و خوردگی در سطحی که پولیش شده است، در مقایسه با سطوحی که پولیش نشده اند بسیار دشوار تر خواهد بود چراکه قرارگیری واکس و مواد جلادهنده بر سطح امکان قرارگیری آلودگی ها را بسیار کاهش می دهد. به همین دلیل می توان با پولیش زدن سطوح در مواقع لزوم و جلوگیری از نفوذ آلودگی در این سطوح از کفپوش ها محافظت بیشتری نمود. درنتیجه به دلیل کاهش امکان آسیب به سطح، از صرف هزینه های هنگفت به منظور تعمیر و جایگزینی کفپوش ها جلوگیری می گردد.