جاروبرقی صنعتی کارخانه چوب بری

در صنایع تولید چوب مقدار زیادی تراشه و خاک اره ایجاد می شود که جمع آوری آن ها از محیط ضرورت دارد. در برخی موارد آلاینده های تولید شده پتانسیل آتش سوزی دارند و نظافت صحیح یک عامل کلیدی در جلوگیری و کاهش خطر آتش سوزی و یا انفجار به شمار می آید. ذرات ریز خاک اره در محیط و در هوا پخش شده و بر روی سطوح مختلف و ماشین آلات انباشته می شود. از طرف دیگر بسیاری از انواع گرد و غبار چوب طبیعتی بالقوه سمی دارند و استانداردهای ویژه ای برای فیلتر سازی آن ها لازم است.


کنترل آلاینده های کارخانه چوب

گرد و غبار و آلودگی کمتر در محیط های صنعتی هم چون کارگاه ها و کارخانه های تولید چوب به معنای صرف هزینه های کمتر برای تعمیر و نگهداری ماشین آلات و دستگاه و هم چنین محیط کاری امن تر و سالم تر برای کارکنان خواهد بود ضمن آن که حذف آلاینده ها افزایش بهره وری را در چنین محیط هایی در پی دارد. گرد و غبار حاصل از برش چوب به کیفیت محصولات را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و به آن ها آسیب می رساند. این موضوع نشان می دهد که نظافت دائمی و منظم کارخانه به چه میزان حائز اهمیت بوده و در میان تصمیم گیری ها در اولویت قرار دارد.  

راه حل مؤثر و کارآمد برای تمیز نمودن و پاک سازی مداوم کارخانه تولید چوب از گرد و غبار مضر و تراشه ها، استفاده از جاروبرقی صنعتی می باشد و همواره به عنوان یکی از برنامه های راهبردی در صنایع چوب و نجاری مطرح می گردد.


نظافت کارخانه چوب با جاروبرقی صنعتی

تولید کنندگان دستگاه های مکنده و جاروبرقی صنعتی به ارائه مجموعه گسترده ای از برنامه ها برای نظافت کارخانه تولید چوب پرداخته اند؛ به صورتی که از جاروهای نیمه صنعتی کارگاهی کوچک گرفته تا جاروبرقی صنعتی دائم کار، مکنده ضد انفجار و حتی سیستم های مکنده مرکزی با قدرت بالا برای جمع آوری آلاینده ها و ضایعات در صنایع چوب قابل استفاده می باشند. سیستم فیلتراسیون مکنده های صنعتی از استانداردهای لازم برای گرد و غبار ناشی از برش و تراش چوب، برخوردار است.


جاروی مرکزی کارخانه چوب

در سیستم جاروی مرکزی از دستگاه مکنده صنعتی به نواحی مورد نظر انشعاب گذاری می شود و دهانه مکش در نزدیکی محل تولید آلودگی قرار می گیرد. به این ترتیب گرد و غبار در لحظه تشکیل جمع آوری خواهد شد که این فرآیند به شدت از میزان تماس آلودگی با ماشین آلات، تخته های چوبی و محیط اطراف می کاهد. با کاهش تولید آلودگی هزینه های مربوط به نظافت و هم چنین تعمیر و نگهداری ماشین آلات به نحو قابل توجهی کاهش می یابد، کیفیت محصولات و بهره وری کارخانه افزایش چشمگیری پیدا می کند.


کارایی ارزشمند مکنده صنعتی در صنایع چوب

سیستم های مکش مرکزی و پرتابل از لحاظ زمان و هزینه بسیار مقرون به صرفه هستند و در مقایسه با سایر روش های قدیمی نظافتی مزایای رقابتی ارزشمندی ارائه می دهند. نحوه عملکرد مکنده مرکزی به گونه ای است که می تواند گرد و غبار و تراشه ها را به طور مستقیم از محل تولید مکش کند که در نهایت آلودگی بلافاصله از ماشین آلات و محیط اطراف جمع آوری خواهد شد.


کاربرد مکنده ضد انفجار در کارخانه چوب

در محیط هایی که امکان انفجار و آتش سوزی وجود داشته باشد، برای جمع آوری گرد و غبار و ضایعات چوب دستگاه های مکنده ضد انفجار هواکار مورد استفاده قرار می گیرد. جاروهای هواکار ضد انفجار موتور الکتریکی ندارند و به جای آن هوای فشرده به وسیله کمپرسور هوا وارد پمپ می شود که سرعت بالای این هوای فشرده هوا را از بیرون به داخل مخزن می کشاند؛ این طراحی از وقوع جرقه و آتش سوزی در هنگام جمع آوری مواد جلوگیری می نماید. از طرف دیگر فیلتر آنتی استاتیک و اتصال تمامی اجزای دستگاه به زمین، استانداردهای دیگر مکنده برای کارکرد آن در مناطقی هستند که خطر آتش سوزی و انفجار در آن وجود دارد. این رده از مکنده ها برای نظافت کارخانه های تولید چوب بسیار مناسب هستند زیرا چوب به خودی خود ماهیت آتش زا دارد و گرد و غبار ایجاد شده در زمان تراش و برش ایمنی محیط کار را به مخاطره می اندازد.

گالری تصاویر

مکنده صنایع چوب مکنده صنایع چوب

گالری ویدئو

جاروبرقی کارخانه چوب

درخواست اطلاعات بیشتر