شستشوی سطوح کف انبار با اسکرابر

انبار ها یکی از بخش های اصلی در هر صنعتی می باشند که وظیفه نگهداری از مواد اولیه و محصولات تولیدی را بر عهده دارند. حفظ کیفیت محصولات و مواد اولیه نقش مهم و موثری در بهره وری و سودآوری کسب و کار ایفا نموده و از این رو حذف آلودگی ها از محیط انبار ها به منظور حفظ و نگهداری از کیفیت محصولات امری لازم و ضروری می باشد. مسلما وسعت بالای محیط انبار و همچنین حجم زیاد ذرات ریز گرد و غبار ایجاب می کند تا از بهترین، سریعترین و مقرون به صرفه ترین شیوه های نظافتی برای شستشو و نظافت این محیط ها استفاده شود. با توجه به اهمیت بالای نظافت در محیط انبار ها و نقش موثر آن در حفظ کیفیت محصولات، استفاده از اسکرابر صنعتی گزینه ای مناسب برای شستشو و حذف آلاینده ها از محیط می باشد.


اساس کار اسکرابر

اسکرابر یا کفشوی صنعتی دستگاهی مکانیزه و صنعتی برای شستشو و خشک نمودن همزمان سطوح کف می باشد. اسکرابر ها به منظور شستشو و نظافت سطوح مجهز به سیستم برس زنی و پاشش آب می باشند. از دیگر بخش های اصلی و اساسی در دستگاه اسکرابر می توان به مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف، سیستم مکنده و لاستیک تی اشاره نمود. تجهیز اسکرابر ها به دو مخزن مجزای آب تمیز و آب کثیف موجب می شود که دستگاه همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده نمایند. همین امر مانع از توزیع مجدد آلودگی ها شده و در نتیجه افزایش کیفیت نظافت و شستشو را در پی دارد. نصب سیستم مکنده و لاستیک تی در بخش انتهایی دستگاه با جمع آوری و مکش کامل آلودگی ها و مایعات ناشی از شستشو سطوحی خشک و تمیز بر جای می گذارد.


انواع دستگاه های اسکرابر

از آنجایی که پهنای کاری دستگاه اسکرابر ارتباط مستقیمی با ابعاد دستگاه دارد، به منظور تامین نیاز های نظافتی انواع محیط های کوچک و بزرگ، این دستگاه ها در مدل ها و ابعاد متنوعی تولید می شوند. اسکرابر ها با توجه به ابعاد دستگاه و همچنین نوع هدایت به دو دسته اسکرابر های سرنشین دار و اسکرابر های دستی تقسیم می شوند. نمونه های سرنشین دار در مقایسه با نمونه های دستی اسکرابر ابعاد بزرگتری داشته و در نتیجه پهنای کاری بیشتری نیز دارند. پهنای شستشوی بالا در اسکرابر های خودرویی آنها را به گزینه ای ایده آل و مناسب برای شستشو و نظافت در محیط های وسیع تبدیل نموده است. همچنین دستگاه های اسکرابر خودرویی مجهز به صندلی کاربر بوده و اپراتور با نشستن بر روی صندلی، دستگاه را هدایت می نماید. اسکرابر های دستی در مقایسه با نمونه های سرنشین دار ابعاد کوچک تری داشته و این رو برای شستشو و نظافت در محیط های متراکم و معابر باریک عملکرد بهتری نشان می دهند. اسکرابر دستی مجهز به دسته بوده و کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه، آن را هدایت می نماید.


مزایای استفاده از اسکرابر ها در نظافت انبار

نشست و ماندگاری ذرات آلاینده بر روی سطوح و محصولات موجب کاهش کیفیت محصولات شده و همین کاهش در کیفیت، موجب کاهش بهره وری و سود آوری می گردد. مسلما استفاده از شیوه های سنتی در شستشو و جمع آوری گرد و غبار بسیار زمان بر بوده و با توجه به ابعاد و مساحت بالای انبار ها به تعداد زیادی نیروی خدماتی نیاز دارد. علاوه بر این استفاده از شیوه های سنتی نه تنها موجب انتشار ذرات گرد و غبار در هوا می شود بلکه به واسطه مرطوب بودن سطوح می تواند موجب سقوط و افتادن افراد شود. این در حالیست که همزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح توسط دستگاه های اسکرابر یا کفشور مانع از لغزندگی سطوح شده و در نتیجه میزان ایمنی محیط را افزایش می دهد. استفاده از پاشش آب و نظافت کامل گرد و غبار نشست کرده بر روی سطوح مانع از انتشار گرد و غبار در محیط پیرامون می شود. علاوه بر این استفاده از سامانه برس زنی، تمامی آلاینده ها را از داخل خلل و فرج سطوح بیرون کشیده و نظافت می نماید.

گالری ویدئو

اسکرابر اسمرابر خودرویی

درخواست اطلاعات بیشتر