تجهیز هتل با دستگاه های نظافت صنعتی

مراکز تجاری شامل فروشگاه ها و تمامی محیط هایی است که افراد به منظور خرید به آن مراجعه می نمایند. به دلیل رفت و آمدهای متعدد و همه روزه در این مراکز، این محیط ها در معرض آلودگی های گسترده ای قرار دارند. پرداختن به نظافت این محیط ها باید به صورت دائم و تخصصی انجام شود تا ضمن حفظ بهداشت، درخشندگی و براقیت تمامی سطوح موجب افزایش محبوبیت آن مرکز و جلب رضایت و توجه مراجعه کنندگان گردد. نظافت تخصصی این محیط ها به دلایل متعدد می تواند به امری زمانبر و دشوار تبدیل گردد اما با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی می توان این امر را به عملیاتی ساده تبدیل نمود.


دشواری های نظافت مراکز تجاری

از جمله مهم ترین مشکلات به هنگام پرداختن به نظافت مجتمع های خرید می توان به موارد زیر اشاره نمود:


  • وسعت بالا مراکز و زمانبر بودن نظافت 
  • رفت و آمد مداوم  افراد و دشواری در محدود نمودن رفت و آمدها
  • هزینه بر بودن نظافت به دلیل استفاده زیاد از آب و مواد شوینده
  • نیاز به تعداد زیاد نیروی خدمات به منظور انجام عملیات نظافت به صورت مستمر و دقیق


تجهیز نظافتی مراکز تجاری  و حل مشکلات نظافتی

در قسمت قبل به برخی مشکلات در نظافت محیط های با وسعت بالا نظیر یک مجتمع تجاری پرداخته شد. اما یکی از مهم ترین و ضروری ترین راه حل ها تجهیز نظافتی مراکز تجاری به دستگاه های تخصصی به منظور انجام عملیات نظافت می باشد. به این ترتیب می توان ضمن کاهش هزینه و سرعت بخشیدن به امور نظافتی، کیفیت حاصل را به طرز چشم گیری افزایش داد. برخی از مهم ترین این دستگاه ها عبارتند از:


دستگاه اسکرابر

کفشوی صنعتی یکی  از رایج ترین دستگاه های نظافت سطوح کف می باشد که به طور گسترده در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به ویژه برای مراکز با وسعت بالا، شستشوی سطوح کف تمامی بخش ها با استفاده از روش های سنتی نظیر تی و سطل عملا ممکن نبوده و یا بسیار دشوار و زمانبر خواهد بود. یک دستگاه اسکرابر همواره با امکان خشک کردن سطوح همزمان با شستشو و با تجهیز به مخازن آب تمیز و کثیف مجزا، علاوه بر ایجاد سطحی کاملا خشک پس از شستشو، این عملیات را در هربار با آب کاملا تمیز انجام می دهد درنتیجه کیفیت حاصل به صورت قابل توجهی افزایش می یابد. زمین شوی صنعتی در دو مدل دستی و سرنشین طراحی شده و برای محیط های مختلف قابل استفاده است.


دستگاه جاروبرقی صنعتی

گرد و غبار و آلودگی های جامد جز جدایی ناپذیر محیط های پر رفت و آمد می باشد. آلودگی های ریز و درشت به دام افتاده در الیاف موکت ها در برخی مراکز تجاری با پوشش کف موکت، بدنه آسانسور ها، انبار کالا ها، نظافت پله برقی ها و موارد بسیار دیگر نشان دهنده لزوم تجهیز مراکز تجاری به دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد. این دستگاه عموما قابلیت مکش مایعات را داشته و می تواند نظافت را به امری ساده و بی زحمت تبدیل نماید. 


واترجت صنعتی

مجتمع ها و مراکز تجاری بزرگ عموما به واسطه برخورداری از رستوران های متعدد و یا فود کورت ها، دارای آشپزخانه های متعدد می باشند. نظافت مداوم و تخصصی این بخش ها می تواند موجب حفظ بهداشت این مراکز گردد. شست و شو تجهیزات آشپزخانه و سالن های تولید غذا یکی از این موارد می باشد. تجهیز به دستگاه واترجت صنعتی راه پیش رو به منظور دستیابی به این مهم است. علاوه بر این، دستگاه واتر جت قادر است آلودگی های عمیق و قدیمی موجود روی سطوح مختلف را از میان بردارد. 


اسپری مکش

اسپری مکش تجهیزی پرکاربرد و مهم در تجهیز نظافتی یک مجتمع تجاری می باشد. سرویس های بهداشتی به عنوان یکی از مهم ترین بخش ها در هر محیط عمومی به شمار می آیند که نظافت آنها تاثیر مستقیم بر افزایش رضایت مراجعه کنندگان خواهد داشت. یکی از کاربردهای دستگاه اسپری مکش شست و شوی با کیفیت این بخش ها می باشد.

درخواست اطلاعات بیشتر