واکس کف در مراکز تجاری

مراکز تجاری به واسطه نوع فعالیت شان هموار مملو از جمعیت می باشند. حجم بالای رفت و آمد مراجعه کنندگان بر روی سطوح کف نقش مهمی در آلودگی و از بین رفتن درخشش و براقیت اولیه کف پوش های به کار رفته در مراکز تجاری دارد. علاوه بر این، گذر زمان و نشست و ماندگاری بلند مدت آلاینده های ریز و درشت و گرد و غبار نیز موجب کاهش درخشندگی و جلای کف پوش ها می گردد. اگرچه شستشو و نظافت پیوسته و با برنامه در مراکز خرید و تجاری نقش مهمی در حذف آلاینده های چسبیده به سطوح ایفا می نماید و موجب تمیزی کف پوش ها می گردد اما قادر به حفظ درخشش اولیه کف پوش ها نبوده و نمی تواند از آسیب های احتمالی که بر اثر تردد افراد و یا ریختن آلاینده های اسیدی چون انواع نوشیدنی ها و خوراکی ها ایجاد می شود از کف پوش ها محافظ نماید. مسلم است که آسیب های وارد بر کف پوش ها علاوه بر اینکه تاثیر بسزایی در کاهش جلوه های بصری محیط دارد، هزینه های هنگفت تعمیر یا تعویض را بر دوش صاحبان مراکز تجاری تحمیل نموده و موجب کاهش سود آوری و بهره وری کسب و کار می گردد. از این رو با توجه به اهمیت حفاظت از کف پوش ها، استفاده از پوشش های محافظ بر روی سطوح کف، امری لازم و ضروری می باشد انتخاب واکس مناسب درست همانند انتخاب کف پوش های مناسب امری لازم و ضروری می باشد.

مزایای استفاده از واکس در مراکز تجاری

استفاده از واکس بر روی کف پوش ها نقش مهمی در ارتقا جلوه های بصری محیط دارد. لایه محافظ ایجاد شده بر روی کف پوش ها در مراکز تجاری علاوه بر اینکه از آنها در برابر آسیب های احتمالی محافظت می نماید با انعکاس نور محیط، تاثیر بسزایی در رضایتمندی مشتریان و ارتقا دید ایشان نسبت به سیستم مدیریتی مجموعه دارد. کاهش هزینه های مرتبط با تعمیر یا تعویض کف پوش های آسیب دیده، کاهش ضریب آلودگی مجدد کف پوش ها، کاهش در زمان لازم برای نظافت و شستشوی راحت تر و سریع تر کف پوش ها از دیگر مزایا و ویژگی های استفاده از واکس بر روی کف پوش ها می باشد که نقش مهمی در کاهش هزینه ها و ارتقا سود آوری کسب و کار دارد. 
نحوه استفاده از واکس بر روی کف پوش ها در مراکز تجاری

اختصاص و صرف زمان مناسب در عملیات واکس زنی کف پوش ها با توجه به مراحل متعدد در این فرآیند می تواند نتیجه بهتری را حاصل نماید. نحوه استفاده از واکس ها بر روی کف پوش ها به منظور ایجاد لایه محافظ، بسته به شرکت سازنده واکس می تواند متفاوت باشد اما در یک شیوه مرسوم و متداول واکس زنی، ابتدا تمامی آلاینده های خشک روی سطوح و گرد و غبار نفوذ کرده به داخل شیار های کف پوش ها را با استفاده از دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی به طور کامل مکش نموده و از محیط خارج می نماید. در مرحله بعد به منظور حذف کامل کوچکترین ذرات گرد و غبار باقی مانده بر روی سطوح با استفاده از دستگاه اسکرابر سطوح هدف را کاملا شستشو داده و خشک می نماید. پس از اتمام عملیات نظافت و شستشوی اولیه واکس را بر روی کف پوش ها سپر نموده و با استفاده از دستگاه پولیشر و پد پولیش تمامی بخش های سطوح هدف را به واکس آغشته می نمایند. در مرحله بعد با استفاده از پد های پولیش سطوح کف را کاملا پرداخت نموده و پس از سپری شدن زمان لازم برای پرداخت در آخرین مرحله سطوح کف را با استفاده از دستگاه اسکرابر کاملا شستشو می دهند.

درخواست اطلاعات بیشتر