شستشوی نما و شیشه با دستگاه نماشویی

نمای بیرونی یک ساختمان همواره در معرض گرد و خاک، باد و باران، اثر پرندگان و حشرات و تغییرات آب و هوایی قرار دارد. همه این عوامل نمای ساختمان را آلوده کرده و در نتیجه از زیبایی و جلوه ساختمان کاسته می شود. ظاهر ساختمان ها می تواند گویای درون آن باشد و به ویژه در مراکز تجاری تأثیر مستقیم و به سزایی بر تصویر ذهنی افراد داشته و توجه آن ها را به خود جلب می کند. اغلب مجتمع های تجاری در چند طبقه ساخته می شوند از همین رو ارتفاع آن زیاد بوده و نظافت آن با دشواری رو به رو خواهد بود. استفاده از داربست، نردبان و یا بالابر از شیوه های متداولی است که برای شستشوی نمای ساختمان به کار می رود؛ اما این ابزارها با خطر سقوط از ارتفاع همراه بوده و از طرف دیگر نظافت و شستشوی با روش دستی نتیجه مطلوب در پی نخواهد داشت. به منظور رفع مشکلات شستشوی نمای ساختمان تجهیزاتی ابداع گردیده است که نه تنها دشواری های تمیز کردن نما را از میان بر می دارد بلکه با کیفیتی استثنایی و چشم نواز ظاهر بنا را شستشو می دهد.

تجهیزات شستشوی شیشه و نما

ابداع محصولات و سیستم های خلاقانه توسط شرکت سازنده تجهیزات نماشویی، سبب گردیده فرآیند پر هزینه و طاقت فرسای نظافت و شستشوی نمای ساختمان و شیشه های آن به عملیاتی کاملاً ایمن، آسان و مقرون به صرفه تبدیل شود. با استفاده از این تجهیزات نوآورانه و منحصر به فرد شستشوی نواحی دور از دسترس نما نیز امکان پذیر می گردد.

دستگاه مکانیزه نماشویی

دستگاه نما شویی دارای پمپ پاشش آب و مواد شوینده، سامانه سنجش سختی آب و سیستم فیلتراسیون کارآمد می باشد به صورتی که با انجام عمل تصفیه آبی کاملاً خالص و بدون هیچ گونه املاح و ناخالصی ارائه می دهد؛ به این ترتیب موجب شستشوی کامل نما و درخشش بی نظیر شیشه ها گردیده و هرگز لکه و رد آب بر روی شیشه و نما باقی نمی ماند.  دستگاه نماشویی ساختاری مقاوم دارد و دسته آن ارگونومیک و سبک بوده که با استفاده از لنس های تلسکوپی طول آن قابل تنظیم است و تا 21 متر افزایش می یابد. دستگاه های مکانیزه نماشویی در مدل های گوناگون طراحی و تولید شده اند که برخی از انواع آن دارای قابلیت شستشوی بخش های داخلی شیشه ها هستند. نما شوی مجهز به سیستم کنترل از راه دور و شلنگ آب ورودی است که نظافت و شستشوی نما را سهولت می بخشد.

تجهیزات دستی نماشویی

دستگاه نماشوی مجهز به انواع دسته، برس، پد و تی می باشد که امکان شستشوی بخش های مختلف نمای ساختمان را فراهم می آورد. برس متغیر با قابلیت چرخش سری 90 درجه که سطح را به طور کامل شستشو می دهد، برس تخصصی شستشوی شیشه و نما با قابلیت تنظیم در زاویه های 30، 60 و 90 درجه و برس دوار دارای دو موتور 24 ولت جهت شستشوی تخصصی سطوح شیشه ای و نما به همراه کابل اتصال به طول 50 متر از جمله انواع برس های به کار رفته در دستگاه نماشویی هستند. تجهیزات شستن نما به صورت دستی نیز استفاده می شوند؛ به عنوان مثال دست نظافتی با قابلیت تجهیز به پدهای تخصصی شستشوی نما و شیشه، پد آستینی قابل اتصال به دسته های نظافتی به منظور شستشو با اثر بخشی سریع و توانایی جذب بالای آب، کاردک خراش دهنده تخصصی شیشه و سطوح بدون آسیب رساندن به سطح، دسته نظافتی با قابلیت تجهیز شدن به پدهای تخصصی شستشوی شیشه و نما و هم چنین امکان زاویه گیری 45 درجه، تی شیشه شوی استیل در مدل های دارای لاستیک نرم و خشک با امکان تعویض سری، لنس تلسکوپی به منظور شستشوی نقاط دور از دسترس و لنس تلسکوپی تخصصی برای استفاده سیستم های داخلی از جمله تجهیزات جانبی پر کاربرد هستند.

مزایای استفاده از تجهیزات شستشوی شیشه و نما

با استفاده از دستگاه مکانیزه نماشویی و تجهیزات جانبی آن، نما و شیشه در ساختمان های کوچک و بزرگ مانند مجتمع ها و مراکز تجاری به آسانی و بدون نیاز به بالابر، نردبان و داربست انجام می گیرد و کاربر قادر خواهد بود در شرایط ایمن، بدون احساس خستگی و زحمت تا ارتفاع 21 را تمیز گرداند. این وسیله تمامی آلودگی های سطوح را از میان برداشته و تکنولوژی های نوین به کار رفته در آن سبب کاهش مصرف آب می گردد.   

 

درخواست اطلاعات بیشتر