اسکرابر و مدیریت هزینه‌های نظافت

مدیریت هزینه ها یکی از بزرگ ترین چالش های مدیران است. مدیران مسئول نظافت بر تجهیزات و هزینه های خدمات هستند و علاوه بر آن باید بر هزینه های کار و آموزش نیز نظافت داشته باشند. فضاهای بزرگ مانند مجتمع های تجاری، کارخانه ها، مراکز صنعتی، مراکز درمانی و ... از جمله مشاغلی هستند که هزینه ها در همه زمینه ها باید مدیریت و برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشد. عملیات نظافت یکی از چالش های پیش روی انواع کسب و کارها است که با بهره مندی از دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی همانند اسکرابر هزینه های گزاف و مشکلات مربوط به شستشوی سطوح کف از میان برداشته می شود. در ادامه نکاتی وجود دارد که به تصمیم گیری در مورد تخصیص منابع کمک می کند:


شناخت فضا برای تهیه اسکرابر

درک چالش ها و نیازهای کسب و کار، کلید مدیریت هزینه های نظافت و حفظ و نگهداری می باشد. پیش از آن که مدیران بر تهیه تجهیزات و ابزارهای تازه سرمایه گذاری نمایند، موارد زیر را مورد توجه قرار می دهند:


- اندازه و طراحی محیط کار


- جنس کف و کفپوش


- نوع ذرات آلودگی


کاهش مصرف آب و مواد شیمیایی

کاهش مقدار آب و شوینده های مورد نیاز برای فرآیند تمیزکاری، می تواند از ابتکار عمل های پایدار، کاهش هزینه های عملیاتی و بهبود بهره وری، حمایت کند. دستگاه اسکرابر صنعتی ابزار پرکاربرد و کارآمدی است که با کم کردن مصرف آب و مواد شوینده سطوح کف را با کیفیت بسیار بالا شستشو داده و خشک می نماید. اسکرابر برای نظافت های روزمره و همین طور نظافت های عمیق کاربرد دارد. اسکرابر یا کف شوی صنعتی میزان کار و خستگی کاربران را کاهش می دهد و دستگاه تا چندین برابر می تواند کار کند.


کاهش هزینه نیروهای انسانی

اگر مدیران کسب و کار به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های خود هستند، اقدامات زیر می تواند موثر باشد:


سرمایه گذاری بر آموزش

یک نیروی کار آموزش دیده، میزان بهره وری و بازدهی کار را افزایش می دهد. مدیران و افراد مسئول می توانند برای کارکنان خود برنامه های آموزشی از مبتدی تا پیشرفته برگزار نمایند تا همواره اطمینان حاصل شود که همه کارکنان و نیروهای خدماتی به روز آگاهی رسانی می شوند.


انتخاب تجهیزات مکانیزه مناسب

ساده سازی امر آموزش، بهبود کارایی کارکنان و کاهش هزینه های بخش خدمات با انتخاب دستگاه های پیشرفته و حرفه ای نظافتی هم چون اسکرابر صنعتی امکان پذیر خواهد شد. اساس عملکرد دستگاه های کف شوی صنعتی یکسان است و اپراتورها مجبور نیستند سیستم های پیچیده و مختلف را یاد بگیرند. کفشورها ماشین آلاتی ساده هستند و کاربران با دقت به آموزش های ارائه شده می توانند این تجهیزات را به درستی مورد استفاده قرار دهند. بنابراین انتخاب اسکرابر متناسب با شرایط کاربران و ویژگی های محیطی به مدیران را از جهات گوناگون یاری می رساند.


حفاظت از سرمایه گذاری

تجهیزات مورد استفاده در کسب و کار نشان دهنده سرمایه قابل توجه برای آن کار می باشد. تهیه اسکرابر و سایر تجهیزات نظافتی تنها به خرید آن ها ختم نمی شود بلکه باید از این سرمایه گذاری محافظت به عمل آید. برای حفاظت از سرمایه گذاری ها اقدامات زیر انجام می پذیرد:


تعمیر و نگهداری پیشگیرانه

مسئولان رسیدگی به امور خدمات و نظافت باید یک برنامه سرویس و نگهداری جامع و کامل داشته باشند و به جای آن که در آینده تعمیرات سنگین و گران قیمت به بار آید، می توان با آن ها مقابله نمود. رسیدگی روزانه و دوره ای به اسکرابر راهکاری مناسب برای جلوگیری از چنین خرابی هایی در آینده خواهد بود. انجام اقدام های لازم برای مراقبت از دستگاه سبب افزایش کارایی و افزایش طول عمر مفید آن می گردد.


بازبینی تجهیزات پس از هر بار استفاده

اگر بعد از هر بار استفاده از اسکرابر صنعتی یا کفشوی صنعتی، دستگاه به دقت و به طور کامل بررسی شود، نشتی ها، ساییدگی ها، پارگی ها و هر مشکل دیگری شناسانی خواهد شد و با رفع این مشکلات جزئی اجازه پدید آمدن خرابی های بزرگ تر وجود ندارد.


تهیه چک لیست خدمات

مدیران می توانند یک چک لیست گام به گام تهیه نمایند که نیازهای خدمات معمول و متداول را مشخص می کند. این عمل در اپراتورها حس مسئولیت پذیری به وجود می آورد و سبب می شود ماشین آلات همواره در شرایط کاری بهینه قرار داشته باشند. 

گالری تصاویر

اسکرابر اسکرابر اسکرابر

درخواست اطلاعات بیشتر