خوشبو کردن مراکز تجاری با مواد معطر

امروزه انواع کالاهای مشابه در بازه قیمتی مشخص ارائه می شوند که همین امر سبب رشد فضای رقابتی بازار و چگونگی عرضه محصولات می گردد. یکی از ابزارهای قدرتمندی که فروشگاه و مرکز خرید را از سایر رقبا متمایز ساخته و سبب جذب بیشتر مشتریان می گردد، جلوه بصری و بوی خوش محیط می باشد. در حال حاضر مشتریان تمایل دارند مکانی را که برای خرید انتخاب می نمایند، در کنار آن که زمان و هزینه خود را در آن صرف می کنند حتی اگر کالای مورد نظر خورد را نیابند، از حضور در آن محیط لذت برده و احساس خوشایندی داشته باشند.


تاثیر رایحه مطبوع بر بازاریابی

بر طبق مباحث تخصصی علم بازاریابی فضای مثبت فروشگاه رفتار مشتریان را تحت تاثیر قرار داده و احتمال خرید را افزایش می دهد. بنابراین در مراکز خرید و مجتمع های تجاری اهمیت تمیزی و زیبایی محیط کم تر از اهمیت کیفیت محصولات نخواهد بود و علاوه بر طراحی داخلی زیبا و نور پردازی چشم نواز، وجود عطر خوش در محیط تاثیر به سزایی رفتار خرید مشتریان می گذارد. تحقیقات نشان می دهد رایحه مطبوع بر رفتار افراد، تصمیم گیری برای خرید، احساسات و ادراکات و واکنش های مشتریان موثر بوده و دیدگاه مشتریان را نسبت به مرکز خرید یا فروشگاه مثبت می سازد. وجود بوی خوش در فضا تصویر ذهنی مشتریان را حتی در ارتباط با جنبه های بصری فضا تحت تاثیر قرار داده به صورتی که دکوراسیون زیباتر و کیفیت خدمات رسانی بهتر جلوه می کند.


افزایش جلب مشتریان با رایحه خوش

امروزه همه صاحبان مشاغل در مراکز خدماتی،  فروشگاه های بزرگ و کوچک و مجتمع های تجاری بر این موضوع آگاه هستند که محیط فروشگاه تاثیر مستقیمی بر میزان مراجعه مشتریان و خرید آن ها دارد. در این میان رایحه مطبوع کمتر مورد توجه قرار می گیرد و تنها در برخی محیط های خاص مانند رستوران ها، قنادی ها و دیگر محیط های مشابه نسبت به آن توجه بیشتری نشان می دهد. بوی خوش علاوه بر این که در زمینه فروش و بازاریابی یک عامل تاثیر گذار تلقی می گردد، سیستم بویایی انسان را نیز بر می انگیزد و رفتار و احساسات او را تغییر می دهد و می تواند واکنش های غیر قابل پیش بینی در پی داشته باشد.


ایجاد رایحه مطبوع در مراکز خرید

بر طبق مطالعات انجام گرفته رایحه مطبوع مشتریان را به سمت محصول و خرید آن و حتی پرداخت قیمت بالاتر هدایت کرده و سایر حواش انسان را پوشش می دهد. این دقیقاً همان چیزی است که فروشندگان به آن احتیاج دارند؛ زیرا که بوی خوشایند خلق و خوی مراجعه کنندگان را بهتر نموده و سبب گردش مشتریان در مرکز خرید به مدت طولانی تری می شود. در برخی موارد بوی مطبوع با محصولات عرضه شده ارتباط مستقیم دارد به عنوان مثال چای و قهوه، نان و گل به خودی خود دارای بوی خوش هستند و در برخی دیگر از فروشگاه های عرضه محصولات از خوشبو کننده ها استفاده می شود.


خوشبو کردن محیط با اسکرابر و مواد معطر

به منظور فراهم نمودن بهداشت و تمیزی مجتمع های تجاری، فروشگاه ها و مراکز خرید دستگاه اسکرابر مورد استفاده قرار می گیرد. اسکرابر سطح زمین را با کیفیتی استثنایی و با سرعت عمل بالا شستشو داده و هم زمان با آن سطح را نیز خشک می کند. به این ترتیب با استفاده از اسکرابر یا کف شوی صنعتی علاوه بر این که پاکیزگی محیط فراهم می گردد، جلوه و زیبایی آن افزایش می یابد. جهت ایجاد رایحه مطبوع در محیط های تجاری و بازرگانی به همراه اسکرابر خوشبو کننده ها به کار می روند. زمین شوی صنعتی دارای مخازن آب تمیز و کثیف مستقل از یکدیگر می باشد که امکان افزودن این خوشبو کننده ها به مخزن آب تمیز اسکرابر وجود دارد. خوشبو کننده ها با رایحه های متنوعی عرضه شده اند و با اضافه شدن به محلول شوینده اسکرابر عطری مطبوع در محیط بر جای می گذارند. مواد معطر به صورت کنستانتره تولید شده اند و استفاده مقدار بسیار کمی از آن ها در زمان نظافت سطوح کف هوای محیط را معطر می نماید. بنابراین خوشبو کننده ها موادی مقرون به صرفه هستند که هنگام شستشوی محیط با اسکرابر با سهولت مصرف می شوند. مواد معطر در رایحه های نعناع، پرتقال، گریپ فروت، کاج، سنبل هندی و کلاسیک برای سلیقه های گوناگون ارائه گردیده است.

گالری تصاویر

مواد معطر و خوشبو کننده مواد معطر و خوشبو کننده مواد معطر و خوشبو کننده مواد معطر و خوشبو کننده مواد معطر و خوشبو کننده

درخواست اطلاعات بیشتر