کاربرد بخارشوی در مراکز تجاری

در مراکز تجاری و فروشگاهی یکی از مهم ترین عوامل در جلب رضایت مراجعه کنندگان و افزایش رونق کسب و کار پرداختن به نظافت بخش های متفاوت می باشد چرا که اولین نکته در نظر هر فرد پاکیزگی و درخشندگی محیط می باشد. از این رو می توان با به کارگیری دستگاه های نظافت صنعتی به شست و شوی مؤثر بخش های مختلف پرداخت. دستگاه بخارشوی صنعتی از جمله تجهیزاتی است که کاربرد های فراوانی داشته و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.


لزوم بهره گیری از بخارشوی در مراکز تجاری

سطوح کف، دیوارها، شیشه و پنجره ها، سرویس های بهداشتی و اتاقک آسانسور شاید از جمله مهم ترین بخش های یک مجتمع تجاری باشند که همواره مورد توجه مراجعه کنندگان قرار دارند. شست و شوی این قسمت ها بهتر است با استفاده از دستگاه های تخصصی انجام گیرد تا ضمن دستیابی به بهترین کیفیت، در هزینه های ناشی از مصرف آب و مواد شوینده در حجم های بالا صرفه جویی شود. همچنین با این روش تعداد نیروی های مورد نیاز برای انجام عملیات نظافتی نیز کاهش می یابد. بخارشوی دستگاهی با کارکرد مکانیزه و بهینه می باشد که با انجام عملیات شست و شو به وسیله بخار آب، علاوه بر پاک سازی سطوح از آلودگی ها، سطوح را ضد عفونی نیز می نماید.


دستگاه بخارشوی صنعتی چیست؟

دستگاه بخارشوی یک تجهیز با ساختار صنعتی بوده که در محیط های بسیاری قابل به کارگیری می باشد. این دستگاه از یک دیگ بخار، مخزن آب تمیز و آب کثیف به شکل مجزا، مخزن مواد شوینده و سیستم مکش می باشد. آب تمیز موجود در مخزن، وارد بویلر شده و به بخاری که دمای آن تا 160 درجه سانتی گراد نیز می رسد تبدیل می گردد. این بخار سپس به سطح مورد نظر پاشش شده و آلودگی ها را جدا می نماید، این آلودگی ها در مرحله بعد توسط سیستم مکش جمع می گردد و به مخزن آب کثیف هدایت می شود.


مزایای استفاده از دستگاه بخارشوی

همانطور که در بخش قبل گفته شد، شست و شو سطوح با دستگاه توسط بخار انجام می گردد در نتیجه علاوه بر جدا شدن آلودگی ها، سطوح ضدعفونی نیز می شوند. به علاوه به علت مجهز بودن دستگاه به سیستم مکش آلودگی ها به محض جدا شدن از سطح جمع آوری گشته و از ایجاد لکه پس از خشک شدن سطح جلوگیری می شود. گستردگی کاربرد دستگاه به گونه ای است که در تمامی سطوح مقاوم در برابر آب می توان از آن استفاده نمود.


سایر ویژگی های بخارشوی

از دیگر ویژگی های متمایز کننده دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:


-  از آنجایی که دستگاه در ارتباط مداوم با آب و بخار می باشد به بدنه ای استیل و ضد زنگ مجهز بوده و در برابر ضربه نیز مقاوم می باشد.

-  دستگاه امکان اتصال به نازل های متفاوت را دارا می باشد و این امر کاربرد گسترده تری را برای آن فراهم می آورد.

-  مجهز بودن دستگاه به دیگ بخار با قابلیت تولید بی وقفه بخار امکان به کارگیری آن در بازه های زمانی طولانی را به وجود می آورد.

-  دستگاه به چرخ های بزرگ و مقاوم مجهز می باشد و این امر امکان جابه جایی آسان و مانورپذیری بالایی را برای دستگاه به وجود می آورد.

-  مجهز بودن دستگاه به مخزن مواد شوینده، امکان تنظیم میزان پاشش مواد را فراهم می آورد، این موضوع موجب صرفه جویی در هزینه ها می گردد.

- شست و شوی به وسیله بخار امکان ضدعفونی کردن سطوح را نیز فراهم می آورد، از این رو هنگام به کارگیری دستگاه بخارشوی نیازی به مواد شیمیایی به منظور میکروب زدایی نخواهد بود، در نتیجه سازگاری با محیط زیست را می توان از دیگر ویژگی های این دستگاه دانست.

درخواست اطلاعات بیشتر