کف شوی سالن های ورزشی

سالن های ورزشی از جمله اماکن عمومی می باشند که در همه ایام به ویژه در ایام تابستان و مسابقات مورد توجه ورزشکاران و ورزش دوستان می باشند. ازدحام بالای تماشاگران در هنگام برگزاری مسابقات درون سالنی و حضور ورزشکاران، این اماکن را مستعد انواع آلودگی ها می نماید. تمرین و برگزاری مسابقات در سالن های کثیف و آلوده نه تنها جذابیتی برای ورزشکاران و تماشاگران نداشته بلکه می تواند منبعی برای انتشار انواع آلودگی ها، میکروب ها و قارچ ها نیز باشد. از این رو نظافت و رسیدگی به این اماکن از جمله وظایف مهم مدیران می باشد. استفاده از شیوه های نوین و دستگاه های مکایزه برای نظافت سالن های ورزشی علاوه بر ارتقا کیفیت نظافت، باعث ارتقا دید مراجعه کنندگان نسبت به سیستم مدیریتی سالن ها می گردد. دستگاه های اسکرابر صنعتی از جمله دستگاه های مکانیزه ایی می باشند که کارآیی ویژه ایی در نظافت و شستشوی انواع سطوح کف دارند.

عملکرد اسکرابر صنعتی

اسکرابر یا کف شوی صنعتی دستگاهی تخصصی برای شستشوی موثر و با کیفیت سطوح می باشد. این دستگاه ها به واسطه پاشش آب بر روی سطوح و سیستم برس زنی انواع آلودگی های چسبیده به سطوح را ساییده و از سطح جدا می نمایند. موتور مکنده و سیستم تی تعبیه شده در انتهای دستگاه، با مکش کامل آب کثیف ناشی از شستشو و انتقال آن به مخزن آب کثیف، باعث خشک شدن سطوح می شوند. دستگاه های اسکرابر مجهز به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و کثیف می باشند و همواره از آب تمیز برای شستشوی سطوح استفاده می نمایند.

انواع اسکرابر های صنعتی

اسکرابر ها بر اساس نوع هدایت دستگاه به دو گروه اسکرابر های دستی و اسکرابر های سرنشین دار تقسیم می شوند. مدل های دستی اسکرابر مجهز به دسته بوده و کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه کف شوی آن را هدایت می نماید، در حالیکه اسکرابر های سرنشین دار یا خودرویی مجهز به صندلی اپراتور بوده و کاربر با نشستن بر روی صندلی دستگاه کف شوی را هدایت می نماید.


مقایسه اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار

اسکرابر های دستی در مقایسه با اسکرابر های سرنشین دار ابعاد کوچکتی دارند. پهنای شستشوی این مدل از اسکرابر ها به واسطه ابعاد کوچکتر شان، کمتر از اسکرابر های خودرویی می باشد. ظرفیت مخزن های آب تمیز و آب کثیف کف شوی های دستی در مقایسه با اسکرابر های خودرویی کمتر می باشد. از آنجایی که در مدل های خودرویی کاربر بر روی دستگاه قرار می گیرد و عملیات نظافت را انجام می دهد، کمتر خسته شده و راندمان کار بالاتری نسبت به اسکرابر های دستی دارد، اما ابعاد کوچک اسکرابر دستی باعث افزایش قدرت مانور دستگاه و قابلیت جا به جایی آن می گردد. اسکرابر های خودرویی به واسطه ابعاد بزرگ و پهنای شستشویی که دارند برای نظافت محیط های وسیع کاربرد بیشتری داشته و اسکرابر های کوچک برای نظافت محیط های محدود یا متراکم کارآیی بهتری دارند.


مزایای استفاده از اسکرابر به جای شیوه های سنتی

همانطور که در بالا اشاره شد، اسکرابر ها دارای دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف می باشند از این رو بر خلاف شیوه های سنتی که از یک سطل آب برای نظافت استفاده نموده و باعث انتشار آلودگی ها می شد، این دستگاه ها همواره از آب تمیز برای نظافت استفاده نموده و نظافت با کیفیت و موثری ارائه می دهند. افزایش سرعت نظافت از دیگر مزایای این دستگاه ها می باشد. بررسی های انجام شده نشان می دهد که قسمت اعظم هزینه های نظافتی مربوط به نیروی خدماتی می باشد از این رو دستگاه های کف شوی صنعتی با کاهش در تعداد نیروی خدماتی، کاهش چشمگیر در هزینه ها را در پی خواهند داشت. علاوه بر این مصرف آب اسکرابر ها بسیار پایین تر از شیوه های سنتی بوده و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شوند. به منظور افزایش قدرت نظافتی یا ضد عفونی سطوح می توان از مواد شوینده در مخزن آب تمیز این دستگاه ها استفاده نمود. بر خلاف شیوه های سنتی نظافت که تا زمان خشک شدن سطوح شسته شده، در تردد و دسترسی افراد محدودیت ایجاد می کرد، اسکرابر ها به واسطه همزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن، هیچ محدودیتی در دسترسی به سطوح شسته شده ایجاد نمی کنند.

درخواست اطلاعات بیشتر