جاروبرقی سالن های ورزشی

تردد بالای در سالن های ورزشی موجب شده تا این مراکز به یکی از آلوده ترین محیط ها تبدیل شوند، استفاده افراد مختلف از دستگاه ها همگی از عواملی است که می تواند موجب انتقال عوامل بیماری زا از فردی به فرد دیگر گردد. از این رو استفاده از روش های صحیح به منظور انجام نظافت روزانه با استفاده از تجهیزات نظافت تخصصی نظیر دستگاه نظافت صنعتی یکی از عوامل مهم و تعیین کننده در افزایش سطج بهداشت در این سالن ها می باشد. جاروبرقی سالن های ورزشی یکی از این دستگاه ها است که در ادامه به بررسی بیشتر آن می پردازیم.

جاروبرقی مناسب سالن های ورزشی 

وجود گرد و غبار در سالن های ورزشی علاوه بر امکان بروز بیماری ها و حساسیت های مختلف برای افراد می تواند به دلیل ایجاد محیطی غیربهداشتی تعداد مراجعه کنندگان را کاهش دهد چراکه افراد غالبا تمایلی به گذراندن اوقات خود در محیطی مملو از آلودگی ندارند. از این رو به منظور جمع آوری این ذرات و آلودگی ها از سطوح افقی و عمودی، از دستگاه ها و تجهیزات مختلفی استفاده می شود یکی از این دستگاه ها جاروبرقی صنعتی می باشد. یک سالن ورزشی از بخش های مختلفی تشکیل شده است، کفپوش  ها،‌ تاتمی، دستگاه ها و تجهیزات ورزشی، سالن ها و... همگی در گروه بخش هایی هستند که باید به طور روزانه مورد نظافت قرار بگیرند. 


اساس کار جاروبرقی صنعتی

 اگرچه نوع پمپ، مخزن، جنس بدنه و سیستم فیلتراسیون در جاروبرقی های رده های مختلف، متفاوت است، ولی اساس کار تمامی آنها اعم از صنعتی، تجاری، خانگی و نیمه صنعتی یکسان می باشد، با استفاده از یک پمپ از نوع کلکتوری یا سانتریفیووژی هوای داخل مخزن دستگاه تخلیه می شود و فشار در مخزن کمتر از فشار هوای محیط دستگاه می گردد، این اختلاف فشار موجب می شود تا به دلیل مکش صورت گرفته آلودگی ها به همراه هوا به داخل مخزن هدایت شوند.


ویژگی جاروبرقی باشگاه ورزشی

عموما به منظور انتخاب نوع مناسب دستگاه نظافت صنعتی عواملی نظیر، وسعت محیط، مدت زمان نظافت، نوع آلودگی و جنس سطح مورد توجه قرار می گیرد. به منظور نظافت هرچه موثرتر یک سالن ورزشی علاوه بر موارد ذکر شده،‌ عواملی نظیر صدای تولیدی کم، امکان جابه جایی و حمل آسان، سبکی و برخورداری از ساختار ارگونومیک، حجم مناسب مخزن و... باید مورد توجه قرار بگیرد تا دستگاهی کاملا  ایده آل برای نظافت باشگاه ها انتخاب گردد.


جارو آب و خاک در سالن های ورزشی

سطوح کف باشگاه های ورزشی به دلیل برخورداری از بخش هایی نظیر رختکن و استخر علاوه بر گرد و غبار در معرض آلورگی های مایع نیز قرار دارند. در نتیجه نیاز به دستگاهی که بتواند با کیفیت بالا و سرعت مناسب این آلودگی ها را جمع آوری کند بسیار ضروری می باشد. دستگاه جاروبرقی آب و خاک با امکان مکش آلودگی های جامد در کنار آلودگی های مایع کاملا قابل استفاده در سالن های ورزشی می باشد.


ویژگی جاروآب و خاک

یک جارو آب و خاک با برخورداری از ساختاری مناسب و عایق بندی دقیق امکان مکش آب بدون آسیب به دستگاه و یا هرگونه خطر برای کاربر را فراهم می سازد. به این ترتیب که رطوبت بدون هیچ گونه تماس با پمپ و یا موتور به مخزن هدایت می شود. سپس می توان مخزن دستگاه را به راحتی تخلیه نمود. این دستگاه می تواند روشی مناسب برای جایگزین شدن با روش ها سنتی نظیر سطل و تی باشد. جارو آب و خاک با امکان مکش روان تمامی مایعات موجود بر سطح و امکان تنظیم قدرت مکش، یک دستگاه کاملا ایده آل برای محیط هایی است که به صورت مداوم نیاز به نظافت دارند.

درخواست اطلاعات بیشتر