کاربرد بخارشوی در سالن های ورزشی

سالن های ورزشی و بدنسازی، یکی از بخش های مورد علاقه افراد جامعه می باشد که به ویژه در ایام تعطیل سال مانند فصل تابستان از استقبال بی نظیری برخوردار می باشند. مسلما حضور بلند مدت تعداد کثیری از افراد در سالن های ورزشی و انجام فعالیت های مداوم و پیوسته در این محیط ها یکی از اصلی ترین عوامل در آلوده شدن، دستگاه ها و تجهیزات به کار رفته در سالن های ورزشی می باشد. مسلما عدم نظافت صحیح و مناسب سالن های ورزشی، محیطی مناسب را برای رشد و تکثیر باکتری ها و عوامل بیماری زا فراهم نموده و در نتیجه سطوح بهداشتی محیط را کاهش می دهد. انتشار بوی نامطبوع در محیط یکی از علائم حضور آلاینده ها و علائم بیماری زا در محیط می باشد. از این رو شستشو و نظافت آلاینده ها امری لازم و ضروری بوده ضمن تضمین سلامت افراد حاضر در محیط، تاثیر بسزایی در میزان بهره وری و سودآوری کسب و کار دارد. یکی از دستگاه های کاربری و تخصصی برای شستشو و ضد عفونی تجهیزات و دستگاه های به کار رفته در سالن های ورزشی و بدن سازی دستگاه بخار شوی صنعتی می باشد.

مشخصات دستگاه بخارشوی صنعتی

بخارشوی صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت می باشد که با استفاده از پاشش بخار آب با حرارت های بالا تمامی آلاینده ها ی چسبیده به سطوح را شستشو داده و حذف می نمایند. دستگاه بخار شوی صنعتی مجهز به بویلر و سامانه مکش بوده و با جمع آوری و حذف مایعات آلوده ناشی از شستشو مانع از تجمع آلاینده ها در محیط شده و در نتیجه کیفیت شستشو و نظافت را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. تجهیز دستگاه بخار شوی به دیگ بخار با ظرفیت بالا، امکان تولید پیوسته و مدام بخار آب را به راحتی مهیا نموده و از این رو عملکرد پیوسته و مداوم دستگاه را تضمین می نماید.

ویژگی های دستگاه بخار شوی صنعتی

بخار شوی صنعتی به منظور شستشو و حذف آلاینده ها از پاشش بخار آب با دما و فشار بالا استفاده می شود. استفاده از پاشش پر فشار بخار آب، بر روی آلاینده ها، تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را حذف نموده و از این رو سطوحی تمیز و عاری از آلودگی بر جای می گذارد. استفاده از حرارت های بالای بخار آب در این دستگاه ها علاوه بر حذف آلودگی ها موجب حذف عوامل بیماری زا نیز می گردد. مکش کامل آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو، مانع از تجمع آلاینده ها در محیط شده و در نتیجه کیفیت شستشو و نظافت را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. قابلیت استفاده از مواد شوینده از دیگر ویژگی های تخصصی دستگاه می باشد که منجر به ارتقا استاندارد های بهداشتی محیط و همچنین حذف بهتر عوامل بیماری زا می گردد.

مزایای استفاده از دستگاه بخارشوی صنعتی در باشگاه های ورزشی

از جمله مزایای استفاده از دستگاه بخار شوی صنعتی در محیط ها و سالن های ورزشی می توان به ارتقا سطوح بهداشتی محیط به واسطه ضد عفونی و حذف موثر آلاینده ها اشاره نمود. تجهیز دستگاه بخار شوی صنعتی به انواع سری های امکان شستشو و نظافت بخش های هموار و ناهموار افقی و عمودی را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید. علاوه بر این قابلیت تنظیم پاشش مواد شوینده امکان انتخاب و استفاده از حجم مناسبی از ماده شوینده را برای کاربر مهیا نموده و در نهایت موجب کاهش هزینه های مربوطه و افزایش بهره وری می گردد. ارتقا کیفیت شستشو و تسریع در فرآیند حذف آلاینده ها نیز از دیگر ویژگی های این دستگاه ها می باشد.

درخواست اطلاعات بیشتر