کف شوی اماکن ورزشی

شستشو کف اماکن ورزشی مانند ورزشگاه ها، استادیوم ها، سالن ها و باشگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نظافت و کفشویی این اماکن به دلیل مساحت بالا کاری بس دشوار تلقی می گردد و شستشوی سنتی با آب و تی نمی تواند نیاز ها نظافتی مورد انتظاررا برآورده سازد. در استادیوم و ورزشگاه های حرفه ای نظافت و بهداشت کف محیط ورزشی، سکو ها، راهرو و پارکینگ اهمیت بسیاری دارد زیرا از یک سو نشان دهنده کیفیت مدیریتی این اماکن می باشد و از سوی دیگر با سلامت ورزشکاران، تماشاگران و پرسنل حاضر در این اماکن ارتباط مستقیمی دارد. استفاده از دستگاه های مکانیزه ای چون اسکرابر های خودرویی که برای نظافت صنعتی در ابعاد وسیع طراحی شده اند راه حل مناسبی برای نظافت با کیفیت تر و سریع تر این اماکن می باشند. این دستگاه ها قابلیت نظافت و شستشوی انواع سطوح و کف پوش ها مانند سطوح پی وی سی، اپوکسی، بتن، پارکت، سنگ و سرامیک را دارند.

مزایای استفاده از اسکرابر در سالن های ورزشی

همانطور که در بالا اشاره شد اسکرابر ها دستگاه هایی مکانیزه برای نظافت صنعتی در ابعاد وسیع می باشند. استفاده از این کف شوی ها جایگزین مناسبی برای شیوه های سنتی نظافت هستند. سرعت عمل این دستگاه ها  بالا بوده و در زمانی کوتاه، محیط هایی با ابعاد گسترده را نظافت می کنند. سرعت عمل بالای این دستگاه ها علاوه بر کاهش زمان لازم برای نظافت، با کاهش تعداد نیروی خدماتی، تاثیر قابل توجهی در کاهش هزینه ها دارد. از دیگر مزایای استفاده از اسکرابر ها به جای شیوه های سنتی نظافت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 


نظافت موثرتر و با کیفیت تر

 در شیوه های سنتی از یک سطل آب و تی برای نظافت سطوح استفاده می شد. پس از اولین شستشوی تی کثیف در سطل، آب سطل کثیف شده و در مراحل بعدی تی کشی مادامی که آب سطل تعویض نمی شد، نه تنها آلودگی ها از بین نمی رفت بلکه از نقطه ایی به نقطه دیگر منتقل شده و باعث انتشار بیشتر آلودگی ها در سطح می شد. بر خلاف شیوه های سنتی نظافت اسکرابر ها از دو مخزن برای نظافت سطوح استفاده می کند، یک مخزن برای آب تمیز و مواد شوینده و مخزن دوم برای جمع آوری آب کثیف، و از آنجایی که آب تمیز و کثیف با یکدیگر مخلوط نمی شوند، آلودگی ها کاملا پاک شده و به نقاط دیگر انتشار نمی یابد. از سوی دیگر بر خلاف شیوه های سنتی که تی حرکتی نداشته و به واسطه قدرت و تمایل کاربر بر روی سطوح سر می خورد، اسکرابر ها به واسطه موتور قدرتمند و فشار اعمال شده بر روی برس و حرک دورانی برس، آلودگی های روی سطوح را ساییده و آنها را از بین می برند.

 

عدم محدودیت در دسترسی به نقاط شسته شده با استفاده از اسکرابر

اسکرابر ها به گونه ایی طراحی شده اند که فرآیند شستشو و خشک کردن سطوح را همزمان انجام می دهند، از این رو پس از عبور اسکرابر از یک منطقه، جز سطوح تمیز و درخشان چیز دیگر باقی نمی ماند، در نتیجه بر خلاف شیوه های سنتی که باعث محدودیت در دسترسی افراد به مناطق شسته شده می شدند، این دستگاه ها هیچ گونه محدودیتی در دسترسی افراد ایجاد نمی کنند. کاهش احتمال سقوط افراد ناشی از لغزنده بودن سطوح از دیگر مزایای استفاده از اسکرابر ها به جای شیوه های سنتی نظافت می باشد.

 


انواع اسکرابر

اسکرابر ها بر اساس نوع هدایت به دو دسته اسکرابر های خودرویی و اسکرابر های دستی تقسیم می شوند. اسکرابر های خودرویی ابعاد بزرگتری نسبت به نمونه های دستی داشته و مجهز به صندلی کار می باشند که کاربر با قرار گرفتن بر روی صندلی وظیفه هدایت دستگاه را بر عهده می گیرد. از آنجایی که در استفاده از این مدل ها کاربر دیرتر خسته می شود، توانایی بیشتری برای ادامه فرآیند نظافت داشته و در نتیجه راندمان کار بالا می رود. از جمله مواردی که در تهیه اسکرابر در نظر گرفته می شوند، عبارتند از:

 

تناسب ابعاد اسکرابر با ابعاد محیط نظافتی

تناسب ابعاد اسکرابر با ابعاد محیط نظافتی تاثیر بسیاری در بهره وری دستگاه و سرعت نظافت دارد. استفاده از اسکرابر هایی با ابعاد بزرگتر برای استفاده در محیط های وسیع کارآیی بیشتری دارد. نمونه های دستی به خاطر ابعاد کوچکی که دارند برای استفاده در محیط های کوچک و متراکم مناسب می باشند.

 منبع تغذیه دستگاه های اسکرابر

منبع تغذیه اسکرابر ها انرژی الکتریکی می باشد. این کف شوی ها در دو مدل کابلی و باطری دار ارایه می شوند. مدل های باطری دار برای استفاده در اماکنی که دسترسی به پریز برق دشوار می باشد یا وجود کابل برای افراد حاضر در محل ایجاد مزاحمت می کند، کاربرد بیشتری دارند. در هنگام تهیه اسکرابر توجه به میزان و نحوه دسترسی به پریز برق می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب نوع کابلی یا باطری دار دستگاه اسکرابر باشد.

گالری تصاویر

شستشو کف استادیوم سالن والیبال فوتسال بسکتبال شستن کف والیبال فوتسال بسکتبال نظافت پارکینگ ورزشگاه مجتمع استادیوم سالن باشگاه نظافت صنعتی استادیوم ورزشگاه ها باشگاه سالن کفشوی نظافت بهداشت محیط سالن ورزشگاه باشگاه استادیوم شستشو شستشوی شستن نظافت کفشوی والیبال فوتسال تنیس دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی کفشوی استادیوم سالن شستشو و خشک کردن همزمان کف زمین اسکرابر کفشوی شستن شستشو دستگاه سرنشیندار کف شوی شرکت ابراهیم کفشور نظافت صنعتی استادیوم باشگاه ورزشگاه سالن مجتمع کف

درخواست اطلاعات بیشتر